wmaraci reklam

Adsense Gösterime Ödeme Yapmıyor mu? BGBM?

8 Mesajlar 1.147 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun Aleykum, bu adsense işini bir türlü anlayamadım. Herkes farklı cevap veriyor. Google in destek sayfası da masallah atom fiziği anlatır gibi.

Reklam kazançlarıyla ilgili şu iki şey söylenirdi hep. 1) tıklama ile gelir 2) gösterim ile gelir. Bunların karşılıkları da TBM ve BGBM oluyor haliyle.

BGBM (Bin gösterim başına gelir) konusunda iki zıt görüş var. Birileri diyor ki bu hesap TBM ve TO üzerinden hesaplanıyor, yani Google GOSTERİME PARA ÖDEMİYOR. Tıklama olmazsa isterse 1 milyon görüntülenme olsun 0 TL gelir olur diyorlar.

Diğerleri de hayır kardeşim Google GÖSTERİME PARA ÖDÜYOR. Ama her reklam gösterime para vermez. Bazı reklamlar sadece tıklamaya bazıları hem tıklama hem gösterime para verir diyorlar.

Ortada net bir şey yok. Adsense metriklerine bakıyorum. Bgbg geliri olarak görünen miktar TBM içine de yansıyor. Yani bütün gelir birbirine girmiş durumda görünüyor.

Google support dan BGBM nedir nasıl hesaplanır açıklamalarına baktım. Orada TBM veya tıklama ile ilgili hiç bir şey demiyor. Yani Bin gösterim tahmini gelirini tıklamaya göre hesaplıyoruz diye bir şey yok. Ama yine de bgbm hakkında yazı yazan siteler hesabı tıklama üzerinden yapıyor. Ve gösterime gelir verilmiyor diyor.

Geçenlerde yine benzer konu açtım, herkes gösterime para verilmiyor tıklama olmazsa olmaz dediler. Bunun bir kaynağı var mı tahmin mi yürütüyorlar.

Hit sayım çok az. Amacım zaten para kazanmak değil siteyi ayakta tutacak maliyeti denklestirmek. Ama öğrenmeyi, araştırmayı seviyorum o yüzden adsense üzerinden de testler yapıyorum. Ve hit düşük olsa da günlük ortalama 0.01-0.03 TL gelir geliyor ama tıklama yok. Bu gelir önceki günlerde olan tıklama gelirleri mi acaba? Adsense geç saydığı için.

Mesela bugün bgbm (0.35 TL) görünüyor. Bgbm lerim felaket düşük, kuruş hesabı. 200 gösterim var ve tıklama yok. Ama kazanç 0.07 TL olarak yansımış. Şimdi bu gelir gösterimden mi geldi? Yoksa önceki gün tiklamalarinı yeni mi saydı? Gelir tablosuna bakınca da Bgbm den geldiği yazıyor.

Bu açıklamalar ışığında Google tıklama olmadan, gösterimden ödeme yapıyor mu? Öyleyse bgbm yi yukseltmenin yollarını arıcam.

Not: Lütfen kesin bilginiz yoksa (BENCE) diye başlayın yorumunuza. Kesin ve net bilginiz varsa sabırsızlıkla yorumlarınızı bekliyorum

wmaraci
reklam

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Adsense gösterim başına da kazandırmaktadır. Örnek vermem gerekirse bugün Türkiyeden bir tıklama almışım 20 kurus, ama Amerikadan gösterim almışım 27 kuruş. Yani anlayacağın her iki şekilde de kazandırıyor. Biraz da bulunduğun alan ile ilgili olduğundan gösterim başına verilen ücret de farklı olmaktadır. Bu gösterim başına verilen ücret ülkeden ülkeye de değişmektedir.

XocTaiL XocTaiL WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 07.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 10 / 12
  • Ticaret 9, (%100)
Bende Hiç Tıklama yok mesela ama günlük kazanc var
oyüzden gösterim başına daha düşük ödeme yapılıyor..

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Veriyor galiba :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
toplam kazanç / tık sayısı yapıp tbm’yi buluyor. Böyle olunca gösterimle kazandığınız da tbm’nin içine girmiş oluyor. Doğru söylenmiş, bazı reklamlar gösterime bazıları tıklamaya bazıları da her ikisine para verir.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Gösterimden de kazanıyor tabii ki. Ama herkesin de dediği gibi tüm reklamlardan değil. Ben ayni zamanda adwordse reklam da verdim. Reklam verirken bana soruyor sadece tiklamaya mi para vereceksin yoksa gösterim olarak da reklamini yayinlayip gösterime de verecek misin diye.

Şimdi kazanç ve istatistik şöyle işliyor adsense'te. Sadece tiklama ve gösterim sayisi üzerinden diğer göstergeler (tbm, bgbg) işlenir. Sitenize giren kişi ya reklami görür ya da tiklar. Siz dee reklama göre ya tiklama başina ya da gösterim başina para alirsiniz ve bu para günün kazanci olarak hesaplanir. Diyelim ki bugün '0' tıklama ve 100 gösterim oldu sitenizde. Kazanç 0,10tl yazıyor olsun.
Adsense bunu nasil gösterir?
Tbm: 0,10 tl
Bgbg: 1,00 tl

Yani siz yarın adsense silip başka bir reklam firmasiyla anlaşacak olursaniz, bugünkü adsense istatistikleriyle yarinki diğer firmayi karşilaştirabilesiniz diye. Yarın geçeceğiniz firmada gösterime hiç para verilmezse bu da demek oluyor ki 0 tiklama ve 100 gösterime sıfır TL vereceklerdir ve adsense o firmadan daha kârlı olduğu belli olacaktir. Yani sizin günlük kazanciniz tiklama olsa da olmasa da hem tbm olarak hem de bgbg olarak size gösterilir.

Bazen de hiç gösterimden para kazanmadiğiniz halde, sadece tiklama ile 10 kuruş kazandiğinizi varsayalim. Yine tbm 10kuruş, ve gösterim sayisina göre bgbg hesaplanir. Buna da bir örnek olarak eğer 1 tiklamaya 10 kuruş alirsaniz ve gösterim 100 olmuşsa, bgbg yine 1,00tl olur. 1 tiklamaya 10 kuruş kazanip gösterim 200 olursa, bgbg 0,50tl olur.

Edit: makale yazmışım yine. Kısa yazmayı birtürlü beceremiyorum. 100 kelimelik makale yazacağim zamanlarda da 200den aşaği olmuyor :/

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkürler cevaplarınız için. Kusura bakmayın mobildeyim isimleri etiketlerken tamamlanıyor nedense. Mehmet01 hocam durum bende de aynı. Her mesajım uzun oluyor ama makale yazmaya gelince yazamıyorum maalesef. Ayrıntılar için teşekkürler

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
bundan 4 5 sene önce gösterim başına güzel paralar ödüyordu.

Ama şuanda gösterime çok çok az veriyor önemli olan tıklama şuanda

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al