wmaraci reklam

Adsense Hakkında Tavsiye ve Soru

3 Mesajlar 677 Okunma
wmaraci reklam

bartukilic bartukilic sişarp&pieyçpi Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Computer Teacher
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 30 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir web sektöründe bir takım işlerde çalışmaktayım. Lakin seo üzerine spesifik bir çabam olmadan yaptığım işlerde güzel sonuçlar alıyorum. Farkettiğim bazı detayları sizlerle paylaşmak isterim. Bunların bazılarına çoğunuz zaten biliyor olabilirsiniz. Başlamadan belirtmek isterimki ben seo ve adsense konusunda uzman değilim, bu anlatacağım şeyi başardığımı düşündüğüm için değil daha çok şaşırdığım için anlatıyorum. Eğer seo için özel bir çaba göstermiş olsaydım bu kadar şaşırmazdım. Ama tamamen hobi amaçlı arada sırada(uzun aralardan bahsediyorum) girip yazı yazdığım bir site için "ya başvurayım bakalım ne diyecekler" diyerek başvurup onay almak beni hayli şaşırttı. Kaldı ki haftalarca uğraşıp adsense alamadığım günler olmuştu. Ve adsense sonucunda search console'u inceledikten sonra sitede 1-2 güzel hitler aldığını fark ettim.

Adsense hakkında yanıldığım bazı durumlar oldu. Önceleri, sitenizde 1 adet içerik olsun, konu odaklı olsun ve sağlam girilmiş olsun diyen insanlara pek aldırış etmezdim. Çünkü reklam almak için google'a sitenizi kabul ettirmeniz gerekiyor. Diyordum ki google adamın 1 konusu var harbi güzel hazırlamış en üste çıkartayım demez.

Tamamen yanılıyormuşum. Sahiden, 1 seneyi aşkın sürede toplamda 9 adet yazı yayınladığım ve çoğunun birbirinden alakasız olduğu kişisel blogumda, 2 konum yüksek görüntülenme almaya başladıktan sonra yaptığım adsense başvurusu kabul edildi.

Kelime 1: linux hack programları

Kelime 2: aircrack-ng

Bu kelimelerde yaşadığım yükseliş sayesinde adsenseye kabul edildim. Dediğim gibi, alakasız 8-9 konudan oluşan ufak bir blog. Peki neler yaptım?

Arkadaşlar bir ton web sitesi kurmuş ve scriptler kodlayan biri olarak söyleyebilirim ki; Temanın sadeliği veya düzenli oluşu ve anahtar kelimeyi düzgünce işlemek inanılmaz önem arz ediyor.

Google'ın en çok dikkat ettiğini farkettiğim detaylardan birisi, site içi ve site dışı url'ler. Yazılarımın içinde sitemin içindeki diğer yazılara ve (KONU İLE ALAKALI BİLİNEN BİR SİTE OLMASI ŞARTIYLA) site dışı konumun içeriği ile alakalı referans veya alıntı niteliği taşıyacak başka yazılara ve sitelere link çıkışı yapmak. Burada önemli bir husus paylaştığınız link bir başka sitede ve google tarafından onaylanan bir sitede ise avantajınıza olabilir. Yani mutfak araç gereçlerini tanıtırken, oktay ustanın yemek tariflerinden aldığım "keşkül tarifi" derken link çıkışı vermek size avantaj sağlıyor. Kelimelerin google tarafından dümdüz okunuşu esnasında dikkat ettiği en büyük hususlar anahtar kelime odağı var mı, bu anahtar kelimeler düzgün bir kaynakla destekleniyor mu, açıklayıcı ve başlıklara ayrılmış bir yazı düzenine sahip mi?

Ve resimler, olmazsa olmaz ve aslında çok önemsemediğimiz canavarlar :) Arkadaşlar mutlaka resimlere de title eklemenizi tavsiye ediyorum.

Kısaca şunu söylemek istiyorum. Adsenseye kabul edilme ihtimaliniz verdiğiniz BİLİNÇLİ uğraştan geçiyor arkadaşlar. Mutlaka etiket yapısı kullanın ama her kelime için etiket vermek sizi üste taşımıyor. Yazıdaki cümleler eşleşince google zaten sizi sonuçlarda gösterebilir. Mühim olan google'da aranabilecek şekilde anahtar kelime hedefi belirlemeniz.

İlk başlarda henüz gelişen bir siteniz varsa, keşkül tarifi diye anahtar kelime yapmaktansa, tarçınlı keşkül tarifi gibi biraz daha detaya inen anahtar kelimeleri hedefleyerek ilerlemek daha mantıklı olacaktır.

Umarım birilerinin işine yarar, eğer yanlış düşündüğüm bir husus varsa konunun uzmanı hocalarıma ve arkadaşlarıma şimdiden düzeltmelerinden dolayı teşekkür ederim.

Sevgiler, saygılar :)
buzmavisi

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Emegine sağlık. Googlede tiklama almak onemli.
bartukilic

kişi bu mesajı beğendi.

bartukilic bartukilic sişarp&pieyçpi Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Computer Teacher
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 30 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

buzmavisi adlı üyeden alıntı

Emegine sağlık. Googlede tiklama almak onemli.

Evet hocam, ben teşekkür ederim. Dediğiniz gibi tıklama almak önemli ve bunun yolu da emek verip araştırmaktan geçiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al