wmaraci reklam

Adsense hesap satışı neden yasak?

8 Mesajlar 1.423 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar aklıma bi soru takıldı.

Çoğu webmaster forumunda adsense satışı yasak ama nedenini bilmiyorum neden yasak ki :)

wmaraci
reklam

webemrah webemrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Müşteri temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Burayı okuyunuz.
mexev9

kişi bu mesajı beğendi.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
webemrah arkadaşın kaynağına ek olarak;

Satışı yapılan bir AdSense hesabın aylar hatta yıllar sonra bile gerekli delillerin Google'a sunulması halinde hesap tekrardan sahibine iade edilebilir. Adamın biri buradan 25 tane hesap satsa, 1 ay sonra hepsini teker teker geri toplasa (bilim kurgu filmi değil arkadaşlar bunu ayarlamak inanın sandığınızdan daha kolay) hesap başı 150 TL alsa ₺3.750 eder.

Bu arkadaş daha sonra foruma tekrar farklı kimlik ve farklı bir hesapla geri gelse 1 kimlik bilgisini yaksa aynı şekilde ₺3.600 kazanç elde eder. Bu senaryo toplamda 25 kere uygulanabilir. 25 senaryo sonucunda arkadaş büyük bir vurgun yapar ve WM Aracı üyeleri buranın ticaret dünyasına inancını yitirir.

Zira böyle bir durumda WM Aracı'nın uygulayacağı yaptırımlar ancak forum üzerindeki kullanıcının hesabına ilişkin olabilir.
mexev9 kizilperi uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

Live Live Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Entrepreneur / W. Dev.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 77 / 75
  • Ticaret 25, (%100)
Being 'e tamamen katılıyorum. Bu tarz durumlar "Sıkıysa Yakala" filmi gibi :D fakat bir çok youtube forumunda olmuş olaylar.
Being mexev9

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

webemrah arkadaşın kaynağına ek olarak;

Satışı yapılan bir AdSense hesabın aylar hatta yıllar sonra bile gerekli delillerin Google'a sunulması halinde hesap tekrardan sahibine iade edilebilir. Adamın biri buradan 25 tane hesap satsa, 1 ay sonra hepsini teker teker geri toplasa (bilim kurgu filmi değil arkadaşlar bunu ayarlamak inanın sandığınızdan daha kolay) hesap başı 150 TL alsa ₺3.750 eder.

Bu arkadaş daha sonra foruma tekrar farklı kimlik ve farklı bir hesapla geri gelse 1 kimlik bilgisini yaksa aynı şekilde ₺3.600 kazanç elde eder. Bu senaryo toplamda 25 kere uygulanabilir. 25 senaryo sonucunda arkadaş büyük bir vurgun yapar ve WM Aracı üyeleri buranın ticaret dünyasına inancını yitirir.

Zira böyle bir durumda WM Aracı'nın uygulayacağı yaptırımlar ancak forum üzerindeki kullanıcının hesabına ilişkin olabilir.

Ekşi sözlük hesaplarında da aynı durum söz konusu. Ama adsense hesabını alırken onay alınan mail ile de alınsa sorun olmayacağını düşünüyorum.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Eflaki onay mailiyle birlikte alınması halinde işler daha da kolaylaşıyor. Hesabınızı kaybettiğiniz için doğrudan şifre sıfırlayabiliyorsunuz. Kişisel veriler değiştirilmişse de kimlik beyanı yaparak hesabın oluşturulduğu günden değiştirildiği güne kadar aynı kaldığını ve daha sonradan değiştirildiğini ispat edebilirsiniz.

Ekşi Sözlük mevzusuna karşı son derece uzağım maalesef ancak yönetim bunu vakti zamanında düşünmüştür mutlaka diye tahmin ediyorum.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

mbuturak mbuturak Сомнение единственная п Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-end dev. & Back-end dev.
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 6, (%100)
aldığınız hesap 1 hafta içinde banlanma durumuda var. Çok riskli bir durum .

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Eflaki onay mailiyle birlikte alınması halinde işler daha da kolaylaşıyor. Hesabınızı kaybettiğiniz için doğrudan şifre sıfırlayabiliyorsunuz. Kişisel veriler değiştirilmişse de kimlik beyanı yaparak hesabın oluşturulduğu günden değiştirildiği güne kadar aynı kaldığını ve daha sonradan değiştirildiğini ispat edebilirsiniz.

Ekşi Sözlük mevzusuna karşı son derece uzağım maalesef ancak yönetim bunu vakti zamanında düşünmüştür mutlaka diye tahmin ediyorum.

Ekşi hesabı satışı da yasak, ben de bir kez aldım birisinden. Hesabın açıldığı ilk mail adresi ile sıfırlama isteyerek geri aldılar. İki konuda sıkıntılı. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al