wmaraci reklam

Adsense'den Para Kazanmak

3 Mesajlar 1.028 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Forumda ki ilk Konumdur. Yanlışlıklar ve Hatalar için Şimdiden Kusura Bakmayın.

Bu yazıda edindiğim adsense tecrübelerime dayanarak Orta şekerli kazanç sağlamanın Yöntemlerini anlatmaya Çalışacağım.

Reklam verenin olduğu içerik : Adsense başlangıcı açısından belki en önemli adımlardan biri olarak görülebilir. Seçeceğiniz alanda ne kadar çok reklam veren olursa , rekabet o kadar artacağından TBM oranıyla beraber kazancınız da yükselecektir.
Bana göre adsense'de rekabet oluşturan 2 durum Var.
1. Googlede az sayıda bulunan içerikli site açmak. Googlede yazılmamış bir konuda site oluşturmak hem hitinizi artıracaktır hemde kazancınızı. Bunu şöyle düşünebilirsiniz. Diyelim ki Siz "otomatik Kepenk" ile ilgili bir site oluşturdunuz. Bu konuda açılan site sayısı çok sınırlıdır. 50 tane reklam verenine karşılık bu alanda yayın yapan 5 site oldugunu düşünürsek Minimum rekabet oranı %20'dir. Yani ilk reklam veren 1 kuruş ile açılış yaparsa, Gösterim hakkının fazla olmasını isteyen kişinin En az 20 Kuruş Ödeme yapması Lazım.
Dipnot : Bu tür açılan Tek odaklı özel sitelerin içeriklerine Niche Sitedeniliyor.
2. Reklam verenin çok olduğu bir sektör. Bu konuda da Teknoloji sitelerini örnek verebiliriz. Her ne kadar Bu alanda çok sayıda websitesi mevcut olsa da aynı oranda reklam verende olduğu için yine Gösterimler için yüksek ödemeler yapılmakta ve bu ödemelerin bize yansıyan kısmı olan TBM de buna bağlı olarak Yükselmektedir.

Kullanıcı Odaklı Site Açmak: Açacağınız Siteyi kimlerin ziyaret etmesini istiyorsunuz. Bayanların mı, Erkeklerin mi yoksa çocukların mı ?. Kullanıcı odaklı web sitesi açtıgınızda sayfa gösteriminiz artacaktır ve çıkan reklamlarda O kişilere hitap edecek şekilde yayınlanacaktır. Örneğin bir "Makyaj Bloğu" açtınız. Bu içerik Bayanlara özeldir. Siz bunun içine Erkeklerle ilgili Yazılar eklediğiniz zaman gelen ziyaretçi ister bay ister bayan olsun, girdiği yazıyı okuduktan sonra çıkma oranını arttırırsınız. Bana göre insanlar websitelerinde bile kendilerini evinde gibi rahat hissetmeyi seviyorlar. Analiz ettiğim bazı Bayan bloglarında Şahsen bunu gördüm. üyelerinin veya takipçilerinin tamamının bayan olduğu siteler de "Bayanlarla ilgili Problemler" daha kolay dile getiriliyor ve bu doğrultuda da daha fazla yorum alınabiliyor.

Mümkün oldukça Alanı Minimize Etmek : Bu kısım adsense Panel üzerinden Optimizasyon yapılabilmesi için Bana göre Son nokta. Bu konuda da Sağlık sitelerini örnek vermek istiyorum. Siz sağlık sitesinde yayınlanan reklamları Reklam inceleme merkezi bölümünden kontrol edebilirsiniz. Sizin sağlık siteniz var ve Sitenizde Evden Eve Nakliyat Reklamı Çıkıyor diyelim. Evden Eve Nakliyat kelimesinin TBM oranı belki sitenizde yayınlanacak diğer reklamlardan fazla olabilir ancak tıklanma oranı yok denecek kadar azdır.

Genel Olarak alansal site açtığınızda Kullanıcı tabanlı reklamları ve hassas kategorilerde Optimizasyon şansı doğar. Sağlık sitesinde Siyaset , Karabüyü, Flört gibi kategorileri engelleyebilirsiniz. Kullanıcı tabanlı Reklamalrının yayınını durdurarak ; Sizden önce otomobil sitesine giren bir kullanıcıya , sitenizde otomobil değilde aradığı konuya ( içeriğinize ) göre reklam gösterebilirsiniz.

umarım Faydalı bir yazı olmuştur sizin için. Şayet bunları yaptıktan sonra geliriniz artarsa Ne mutlu Bana.

Not : Lütfen Yazıyı Alıp bloglarınızda veya Başka biryerde Paylaştığınız da Kaynak Gösterin. iyi Kazançlar Herkese.
lodos Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
reklam

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Yararlı ve mantıklı bir paylaşım eline sağlık hocam.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Teşekkür ederim Kardeşim eyvallah. Çoğu kişinin Para ile yaptığı çalışmalar aslında.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al