wmaraci reklam

Aylık vergi masrafınız ne kadar?

7 Mesajlar 1.186 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yjb yjb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 21 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Youtube veya siteden gelir sağlayip vergi mükellefi olanlar aylık kaç tl masrafınız oluyor? Örneğin 1500 tl kazanan birinin kendine kalan kısmı nedir? diyelim ki kazancınız 1500 tl. vergi alınırken 1000 tl sigorta, 200 muhasebeciye gidiyorsa bunları masraf sayıp vergiden düşüyorlar mı?
Diğer sorum ise şöyle benim 2 yıl önce bloğum vardı ve 2-3 ayda bir para geliyordu. Blogu ve adsenseyi kapatıp youtubeda calismaya karar verdim ve yeni adsense hesabı açtım vergilerden yeni haberim oldu bunun için bi özelge istemeyi düşünüyorum bana ceza yazarlar mı ve 29 yaş altı vergi indiriminden yararlanabilir miyim?

wmaraci
reklam

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Muhasebecin geri zekalı değil ise: (Genelde öyle olur para devlete gidiyor diye çok uğraşmazlar)

Şirkete yaptığın her kuruşu vergiden düşersin.

Yani :

100 TL kazandın >> 50TL masraf 50 TL'nin vergisini ödersin
yjb

kişi bu mesajı beğendi.

www.Hizliisler.com

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Çoğu yeni başlayan direk sadece gelir olduğu şekilde gösteriyor giderleri hesaba almıyorlar ve tüm gelirin vergisini ödüyor.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Muhasebeciler bile bilmiyor çoğu şeyi :(

www.Hizliisler.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
gider gösterirsin kalanın vergisini ödersin gider gelirden fazlası ise vergin yok 5 yıl geriye dönük araştırma yapıp vergi isterler bu kadar 1000 TL sigorta 200 mahabse internet gideri vs aylık 2000 giderin var 2000 ve üstünün vergisini vermiş olursun öyle düşün tabi rakamlar sallama detaylarını muhasebeci bilir

yjb yjb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 21 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi sigortamı ödemem zorunlu mu? Sigorta yatırmasam veya her ay yatırmasam olur mu? Mesela bazı iş verenler bile çalışanın sigortasını düzenli yatırmıyor

cyber33 adlı üyeden alıntı

gider gösterirsin kalanın vergisini ödersin gider gelirden fazlası ise vergin yok 5 yıl geriye dönük araştırma yapıp vergi isterler bu kadar 1000 TL sigorta 200 mahabse internet gideri vs aylık 2000 giderin var 2000 ve üstünün vergisini vermiş olursun öyle düşün tabi rakamlar sallama detaylarını muhasebeci bilir

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
100 TL kazandın diyelim fatura keserken 100 + KDV kes 118 TL al 18 TL devlete gider. Ancak faturanın karşılığını bulursan 18 TL sana kalır. Muhasebecinin aldığı para kişinin yaptığı işe göre değişir. 200 TL muhasebe + 60 TL KDV beyannamesi + faturalardan çıkan KDV tutarı + 3 ayda bir ödenen vergiler var bunları da dikkate al.
Google'den ne kadar kazanç elde edebilirsin? Youtube için vergi kaydı açma. Çünkü garantisi yok. Reklamlar kalkar bir şey olur hesap edemezsin. Ama ben farklı bir iş yapacağım. Youtube kanalım da geniş izleyici kitlesine ulaştı. Yüksek reklam parası alırım diyorsan, sana yardımcı olurum. Yönlendirebilirim. KOSGEB'i araştır. Ben genç girişimci desteğinden faydalandım. Karşılıksız 5.000 TL para aldım. Ayrıca 1 yıl e-fatura masrafı yok. 1 yıl bağkur yok. Bunlar hep genç girişimci aracılığıyla aldım.
bilalylmz

kişi bu mesajı beğendi.

Çanakkale
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al