wmaraci reklam

Değerli Forum Sakinleri Adsense Hakkında Hata yapmamak İçin Bir Göz Atın

12 Mesajlar 1.682 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bakarmsn bakarmsn Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Arkadaşlar;

Geçersiz tıklama & bu nedenle hesabı kapanan arkadaşlar.

2018 ekim ayında adsenseye başvuru yaptım web sitemin başvurusu onaylandı. Siteme reklamları ekledim herşey yolunda gidiyordu. Google Adsense hesabım 2019 Ocak ayında geçersiz tıklama sebebi ile adsense hesabım kapatıldı. Bir kaç kez form yolladım ama yinede açılmadı. Üstelik yanlışlıkla bile olsa kendim tıklamamak için tarayıcıma adblok reklam engelleyici kurdum. Neden kapatıldığını tam olarak çözemedim zararlı botlardan kaynaklanıyor olabilir çünkü siteme çinden, almanyadan vb. yerlerden girenler vardı ama bunlar ziyaretçi değildi. Üstelik mail adresim domain ismi ile aynı almıştım.

Arkadaşlar size asıl sormak istediğim.

Başka bir mail adresim ile adsenseye başvurdum daha etkinleşmedi ama etkinleşecek sanırım.

Başka bir mail adresim ile başvurdum sorun olur mu?

Başka bir hesabınızın olduğunu fark ettik reklam politikalarımıza uygundeğil diyerek tekrar kapatılır mı? Tabi sizde 100% bilemezsiniz ama en azından denemiş ve tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilir misiniz?

* Reklam yayınlanır ise geçersiz tıklama vb. tekrar engellenmemek için ne yapmalıyım.

----------------

Büyük siteler :

Arkadaşlar ziyaretcisi çok olan teknoloji sitelerine binlerce belkide milyonlarca tıklama alan sitelere neden geçersiz tıklama vs olmıyor. Bizim günlük 100 - 150 kadar ziyaretçimiz varken biz neden engelleniyoruz. Sitemiz büyüse rakiplerimizde bize kötülük yapar bununla nasıl başa çıkacağız.

wmaraci
reklam

userman userman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ben de merak ediyorum bu soruların cevaplarını
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Rakiplerinizin size kötülük yapma şansı yok. Bunun için eklentiler ve yazılımlar var. Google büyükleri sever ve korur. Büyüklerin bazı kusurlarını görmezden gelir. Buda malesef ortada olan bir gerçek.
Google'ın mantığında "sende büyü , senide severim " vardır. Bunu bir şirketin başarılı çalışanları ile stajyer çalışanları gibi düşünebilirsiniz. Stajyer hata yaparsa hemen işine son verilir. Büyüklerin çoğu zaman hataları görmezden gelinir. Çünkü büyükler şirketlere daha çok kazandırır. E haliyle , google' da ticaret yapıyor ve kendisine daha çok kazandıran ve piyasanın dönmesini sağlayan sitelere öncelik tanıyor.
FurkanCanoz bakarmsn deathrain

kişi bu mesajı beğendi.

Tc63 Tc63 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 25 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı şekil benimde 2 defa hesabım kapatıldı. Sanırım twitter ve instagram dan gelen ziyaretçilerdi sebebi. Ben öyle tahmin ediyorum. 2 hafta adsense açmayıp sitenin instagram ve twitter dan gelen ziyaretçi azalması bekliyorum. Ne zaman organik hit gelme %80 - 90 ı bulursa ozaman tekrar deneyeceğim reklam vermeyi. Yine banlarsa işi bilen arkadaşların biraz bizi aydınlatmaları gerekecek.

Benimde sorum; Zararlı botların girişini nereden görüp tespit edebiliriz ve bunları nasıl engelleriz ?
Yardımcı olacak bir arkadaş olursa çok sevinirim.
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bakarmsn bakarmsn Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
GrafAdem Hocam söyledikleriniz çok mantıklı geldi. Bugün farklı bir mail ile başvuru yaptım hesabım onaylanmadı diğer hesap kapalı olduğu için değildir demi ama yazıda siteniz politikalarımıza uygun değildir ve özgün içerik den bahsediyordu. Bu nedenle onaylanmadı ama içeriklerim özgün fotoğraflarımda öyle daha önce anında onay alan site şimdi onaylanmadı.

Tc63 2 yada 3 adsense başvurunuzda hemen onay aldınız mı? Bu hesaplarınız sosyal medyadaki site bağlantıları yüzünden mi kapatıldı yoksa farklı birşey mi oldu sizin adsense anasayfanızda böyle bir yazı çıktı mı?

* Hesap Durduruldu
AdSense hesabınız bu giriş için şu anda devre dışı bırakılmıştır. AdSense hesabınızın durumu ile ilgili göndermiş olabileceğimiz iletiler için e-posta kutunuzuı kontrol etmenizi öneririz. Bazen iletilerimiz e-posta filtrelerine takılabilir. Bu nedenle e-posta hesaplarınızın Bulk/Spam klasörlerini de iletilerimiz için kontrol ettiğinizden emin olun.

Hesabınız geçersiz tıklama etkinliği nedeniyle devre dışı bırakıldıysa, daha fazla bilgi edinmek üzere, Devre Dışı Bırakılan Hesaplar için SSS'mizi ziyaret edin.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle bazı noktaların bilinmesi gerekir. Siz kendi reklamınıza tıkladınız diye adsense kapanmaz.

Ben ortalama sitelerimi kontrol ederken 1-2 defa yanlışkıkla tıklarım. Ancak!!!!!
Tıklama yapınca site açılmadan kapatırım sekmeyi. Tıklama panele yansır ancak daha sonra panelden silinir (bende öyle oldu)

Adsense sizin tıklmanızla yapıyorsanız ya bilinçli tıklamışsınızdır ya da yanlışlıkla tıklayıp siteyi açmışsınızdır.

Kapatılan hesap sonrası yeni mail alacaksanız telefonunuzdan (başka telefon en kolayı) adsense başvurunuzu yapın (wifi değil mobil ağ üzerinden)
Bilgisayarınızdan yaparsanız onay vermeyebilir.

Bende şuan 3 adsense var ve her birini farklı vps üzerinden kontrol ediyorım.(ne olur ne olmaz reklama tıklamayayım diye)
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Browland Farklı VPN üzerinden kontrol etmeniz sadece reklama tıklama olasılığını ortadan kaldırmak için değil aslında. Google sizin aynı İP ile farklı adsense aldığınızı anlamamalı. Anlarsa tüm hesaplarınızı bloke edecektir. Bu nedenle , yedek adsense hesapları için farklı İP yani VPN kullanmak her halükarda en mantıklı harekettir.

bakarmsn Yeni adsense hesabınızı açarken , farklı telefon numarası , farklı İP hatta mümkünse farklı mahalleden ve adresten yapın. Çünkü google bugün baktığınızda evimizde konuştuklarımızı bile dinleyerek bizlere ilgi alanımıza ve ettiğimiz sohbete göre reklam çıkarabilecek bir yapay zekaya sahip. Bu nedenle , daha önce hata yaptığını düşündüğü kişi ya da kişilere yeniden birlikte çalışma şansı vermek istemiyor. Google ' dan Spam ya da benzeri bir şekilde ban yemek , bir nevii işten kovulmak gibidir. İşine son verdiği hesapları da yeniden aktif etmek istemez.
Google' da bir çok olay botlar ve yapay zeka ile kontrol edilir. Ancak , adsense hesaplarının onaylanması konusu orada masa başı görev yapan kişiler ( yani canlı kanlı insanlar ) tarafından yapılır. Bu nedenle , çok dikkat etmelisiniz. O an , masa başındaki kişinin size kıllanması bile bir daha hesap alamayacağınız anlamına gelebilir.
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
GrafAdem vps yani sanal sunucu kullanmamın nedeni temel olarak tüm hesapları güvende tutmak, aynı bilgisayar üzerinden gizli sekme ile bir çok hesap kullanan var ancak ben böyle bir riski almak istemiyorum, sonuçta gizli sekmede olsa lokasyon aynı olunca yanlışlıkla reklam tıklama sonucu bütün hesaplar kapanabilir.

Vpn kullanmıyor, yerine vps kullanıyorum
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

Tc63 Tc63 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 25 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
bakarmsn Evet onaylanıyordu. Aynı yazı ekranı çıktı bende de ama ben sosyal medya dan gelen hitler olarak düşünüyorum 2 3 hafta sonra tekrar başvuracağım ozaman nedeni anlaşılır.
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
sosyal medya dan çok tık aldım. hiç ban yemedim. Sadece çevremdekiler destek olsun diye bazen abarttılar. 1 kere ban yedim. Şimdi hiçbirinin siteye girmesini istemiyorum :)
bakarmsn

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al