wmaraci reklam

Türkçe Niş Adsense Kazanç Denemesi | Hedefe Ulaşıldı

72 Mesajlar 13.828 Okunma
wmaraci reklam

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)
Malumunuz forumda çoğu kişi açtıkları sitelerden para kazanmak istiyor. İngilizce veya yabancı dil adsense kazançlarının Türkçe'ye göre daha fazla olduğunu artık bilmeyen kalmamıştır sanırım.

Amacım, Türkçe içerikle adsenseden 5. ayın sonunda 500 TL gelir elde etmek. Şimdilik hedefim düşük.

Ben işimi titiz yapmayı seviyorum. Spin veya başkasına makale yazdırmaktan hoşlanmıyorum. Çünkü benim gibi özenerek makale yazacağına inanmıyorum.

Tüm makaleleri anahtar kelime araştırması yaparak, sık eleyip ince dokuyarak hazırlıyorum.

Daha önce 3 adet Türkçe içerikli site açtım. İlk açtığım genel içerikli siteden 7. ayın sonunda adsenseden 300-500 TL arası kazanmaya başladım. Kazanç sağladığım sitenin günlük tekil hiti 1500 civarıydı. Tecrübesizliğim ve sabırsızlığımdan dolayı kazanç sağladığım siteyi sattım.

Diğer açtığım iki sitenin sektörüne içim ısınmadığı için onları da sattım.

Bu şekilde site açıp uzun vadede kazanç sağlamak isteyen arkadaşlara tavsiyem sevdikleri, ilgilenmekten hoşnut duyacakları sektörlere yönelmeleridir. Yoksa sizde benim gibi sıkılıp satışa çıkarabilirsiniz.

Tecrübelerimden gözlemlediğim kadarıyla uzun vadede sabırla, azimle uğraşıldığında kazanç kaçınılmaz.

Sitenin gidişatı

Sitenin kategorisi: Finans

Sitenin açılış tarihi: 09.06.2019

- Türkçe niş sektör belirledim.

- Aynı gün belirlediğim sektörle ilgili domain ve host alıp wordpress kurulumunu yaptım. Gerekli iç seo ayarlamalarını hallettim.

Kullandığım eklentiler

- Siteyi açalı 34 gün oldu. Şuanda sitede 39 adet özgün ve 500+ kelimelik makale mevcut.

- 24.07.2019'da adsense başvurusu yaptım. 25.07.2019'da yani bugün adsense onayı aldım.

- Backlink için şuan sadece sosyal medya ağırlıklı gidiyorum. İlerleyen günlerde sektörümle alakalı kaliteli sitelerden tanıtım yazısı veya backlink almayı planlıyorum.

Gelişmeleri buradan güncellemeye devam edeceğim.

Çalışmalarla alakalı fikir vermek isteyen veya bu şekilde kazanç sağlayan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Konuyu 25 Temmuz'da açmıştım.

Günlük tekil hitim şuan: 50-100 arası değişiyor

Adsenseden henüz bişe kazanmıyorum. 23 Eylül tıklamaları aşağıdadır.

bu şekilde her gün 1 makale girmeye devam ettiğim sürece kazanç kaçınılmaz olacak. buna tüm kalbimle inanıyorum. Acelem yok yola devam :D

09.10.2019 tarihli kazanç raporu aşağıdaki gibidir. Genel itibariyle her gün bu şekilde seyrediyor.

Günlük tekil organik hit 60 civarında her geçen gün artmaya devam ediyor.

07.11.2019 tarihli güncelleme;

sitenin hitlenmesini sağlamak amacıyla çalışmalarım devam ediyor.

günlük en yüksek aldığı organik hit: 66

tbm ortalaması: 0,70 TL
TO: 1,42%

2 tıka 1,21 TL vermiş.

günlük organik hitim 1.000 civarı olduğu zaman adam akıllı kazanmaya başlayacağım. eğer bu hiti yakalarsam tahminimce günde 15-25 TL arası kazanç yakalamış olurum.

07.01.2020 tarihli güncelleme;

Günlük tekil hitim 250'ye ulaştı. Şuanda toplam 99 özgün yazı mevcut.

Kazanç günlük 9 TL bandına çıktı. Her geçen gün artmaya devam ediyor.

Sadece 4 adet backlink aldım. Oda ekşi sözlük, edu, gov ve tumblr

Son güncelleme > hedefe ulaşıldı.

şuanda sitede toplam 131 yazı oldu.

bu zamana kadar sitede büyük değişiklikler yaptım.

1- Geliri düşürmesinden ve saçma sapan amp kodlarının siteyi yormasından dolayı amp kaldırdım 301 yönlendirmelerini yaptım. herhangi bir hata almadım. Gelirlerim muazzam derecede arttı. Temanız hızlıysa amp kullanmayın derim.

2- MythemeShop adresinden Ad-Sense temasını 200 TL'ye satın aldım ve temayı değiştirdim. Türkçe tema almıştım fakat tema yapan arkadaşlar ne güncelleme yapıyor ne de destek oluyor. Bütün iş satana kadar, sattıktan sonra amaaan kim uğraşacak mantığındalar. Tavsiyem gidin yabancı tema satıcılarından tema alın. Paranız çöpe gitmez en azından. Adamlar paso güncelleme yapıyorlar.

3- Siteyi açalı tam 8 ay oldu. Konuyu açarken 5. ayın sonunda 500 TL şeklinde bir hedef koymuştum. Hedefime anca 8. ayın sonunda ulaşabildim. Yukarıda sıraladığım aksaklıklar neticesinde biraz sekteye uğradım. Bu bana zaman kaybettirdi. Bunları bu şekilde site açıp para kazanmak isteyen arkadaşlar için kulağına küpe olsun diye yazıyorum.

4- Yoast seo eklentisini kaldırdım. Yerine Rank Math seo eklentisini kurdum. Bana göre yoasttan daha iyi bir eklenti. Ayrıca temayı satın aldığım firmanın kodlamış olduğu bir eklenti olduğu için bunu tercih ettim.

5- Günlük tekil hitim 500-600 sularında seyrediyor. TBM 0,30'un altına hiç düşmedi. Çoğu zaman 0,70-1,50 TL arasında devam ediyor.

Günlük kazancım ise 9-10 TL'nin altına düşmüyor.

Backlink, tanıtım yazısına tonla para vermedim. Sadece ekşi sözlük, edu, gov ve tumblr backlink aldım. Sonra akışına bıraktım.

Ahrefs, semrush gibi ücretli araçlar satın aldım. Anahtar kelime ve rakip analizi yaparak buna göre en az 600 kelimelik makaleler yazıyorum.

Son olarak Türkçe içerik kazandırmaz diyenlere kesinlikle aldırış etmeyin. İşi bildikten sonra kazanç kaçınılmaz. Bu kazanç bununla sınırlı kalmayıp devamlı artacaktır. Ayda 2000-3000 TL bandında rakamlar göreceğime inanıyorum.

Konuyu takip eden herkese teşekkür ediyorum.
Bipixel Vendetta sterk

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SeCe SeCe Seo National Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo - WYO - Google Ceza
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 38 / 156
  • Ticaret 8, (%88)
Başarılar dostum. Takip edelim.

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Takipteyim. :)

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
Başarılar dilerim, bende takipteyim.

Little things affect little minds.
wmaraci

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Ben işimi titiz yapmayı seviyorum. Spin veya başkasına makale yazdırmaktan hoşlanmıyorum. Çünkü benim gibi özenerek makale yazacağına inanmıyorum.
Şu sözün çok iyiydi hocam.

Ayrıca hedefin ve gözün her zaman yükseklerde olsun. Her zaman herşeyin en iyisini yapmaya çalış.

Ben şuan 4 ay önce açtığım blog sitesinden aylık 2.5K üstü kazanıyorum. Bu para bana fazlasıyla yetiyor ancak her zaman hep daha iyisi yolunda ilerlemekteyim.

SEO alanında ustalaştığımı gördüğümde bu bilginin bana çok yararlı olacağını düşünerek SEO sitesi açtım. Ve ilk hedefim SEO kelimesinde 1. sırada olmak.

SEO sitesi açıp açmamakta çok tereddütlü idim. Hatta 1 hafta önce yorgunluğuma yenik düşerek siteyi kapatma kararı aldım ancak kapatmadım, çünkü yıkık hayaller bana göre değil.

İnşAllah hayalinizde ki hedefe en kısa sürede ulaşırsınız 🙏

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

SeCe adlı üyeden alıntı

Başarılar dostum. Takip edelim.

Gglog adlı üyeden alıntı

Başarılar dilerim, bende takipteyim.

desteğiniz için teşekkür ederim. :)

bulentking adlı üyeden alıntı

Şu sözün çok iyiydi hocam.

Ayrıca hedefin ve gözün her zaman yükseklerde olsun. Her zaman herşeyin en iyisini yapmaya çalış.

Ben şuan 4 ay önce açtığım blog sitesinden aylık 2.5K üstü kazanıyorum. Bu para bana fazlasıyla yetiyor ancak her zaman hep daha iyisi yolunda ilerlemekteyim.

SEO alanında ustalaştığımı gördüğümde bu bilginin bana çok yararlı olacağını düşünerek SEO sitesi açtım. Ve ilk hedefim SEO kelimesinde 1. sırada olmak.

SEO sitesi açıp açmamakta çok tereddütlü idim. Hatta 1 hafta önce yorgunluğuma yenik düşerek siteyi kapatma kararı aldım ancak kapatmadım, çünkü yıkık hayaller bana göre değil.

İnşAllah hayalinizde ki hedefe en kısa sürede ulaşırsınız 🙏

Çok teşekkür ederim. Umarım tahmin ettiğim süreden daha kısa zamanda hedefime ulaşırım. Baya iyi kazancın var. Allah bereket versin. Blogun içerik Türkçe miydi?

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
volbiex evet türkçe.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
devamını ve ney nasıl gidecek çok merak ediyorum.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
başarılar, takip.

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

tebrik ediyorum. daha fazlasını kazanırsınız inşallah.

sterk adlı üyeden alıntı

devamını ve ney nasıl gidecek çok merak ediyorum.

şuan tek kırmızı çizgim, her gün 500+ kelimelik 1 makale mutlaka siteye ekleyeceğim. onun haricinde 1-2 hafta içerisinde gelişme olduğu taktirde hit ve kazanç gidişatını paylaşacağım.

teşekkür ederim.
sterk sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al