wmaraci reklam

Website Adsense hakkında ufak bir sorum olucak?

8 Mesajlar 822 Okunma
wmaraci reklam

Metin2Blog Metin2Blog ApkProgram.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar arkadaşlar,
Şimdi benim youtube adsense'den aktif olarak kazanç sağladığım bir adsense hesabım bulunmakta.
Fakat ben bunu websitelerime'de taşımak istiyorum youtube adsense hesabını.
Şimdi websitelerim yeni olduğun'dan 200 lira eşiğini geçemicekleri için yeni bir hesap için başvurmam çok saçma.

Sorularıma gelicek olursam.

1-) Youtube adsense'ye website reklamları eklenebilir mi?
2-)youtube'den kazandığım paranın üstüne eklenicek mi?

3-) Yeni bir websitem var özgün seo'ya uyumlu makale yazarıyım ve kendi websitelerime'de 50, 50 , 50 , makaleler yazsam bunların tabi günde 2 diye ayırıp ortalama 25 gün 5 gün'de indexlenmesini beklesek taş çatlasın 1 ay diyelim.
Adsense başvurumu kabul edermi?
Yada bilgisi olan arkadaşlar adsense ye başvuru yapmak için kaç adet makale girmem gerekiyor.

Şunun'da altını çizmek istiyorum, bir çok kişi 10 sağlam makale ile 'de kabul edilebilirsin 100 makale ilede yazabilirler, az çok tahmin edebiliyorum.

Yazdığım makaleler güncel olmasının yanında 40k twitter ve 120 k facebook sayfalarım'da paylaşılıcak websitenin hiti'de günlük ortalama en az 500 tekil kişi olucaktır.

buna göre cevaplarsanız çok sevinirim.

Birde website adsense 'den kazanç sağlayan arkadaşlarıma bir sorum daha olucaktı.
500-700 tekil hit'e adsense'den günde ne kadarlık bir kazanç sağlayabilirim. (Not: tabi bunu yanıtlayamazsınız kaç tıklama alıyor v.s Siz kendi kazançlarınız hakkından örnek verirseniz ben hesaplarım)

https://www.apkprogram.com/
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
BENCE: 1) evet ama sitenin onay alması gerekiyor.
2) evet
3) bu konuda bilgim yok.
Metin2Blog

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

biruikiaa adlı üyeden alıntı

BENCE: 1) evet ama sitenin onay alması gerekiyor.
2) evet
3) bu konuda bilgim yok.

Çok teşekkür ederim cevabın için hocam 3.soru biraz kafa karıştırıcı kabul ediyorum ama belki bilir kişi çıkar forumdan diye sormuştum.

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)
1- YT Adsenseye site eklenir ama siten için aynı hesap üzerinden web başvurusu yapman gerekir.
2- Youtube dan kazanıyorsan tek hesapta tüm kazancın ortaktırve kazançları ayrı ayrı da görebilirsin.
3- O sorunun cevabı yok kimsede veremez. İster 1000 1000 ister 2 2 ekle siteyi görmek lazım. Yayın kurallarına uyar dediğin gibi özgün yazar, dengeli içerik girersen adsenseni alırsın.
Unutma ki adsense para kazandırmaz site kazandırır. Yani adsenseye odaklanma. Sitenin rank değerini kalitesini arttırmadığın sürece hit kazanamadığından bir gelirde elde edemezsin.

Kazanç ile ilgili sorunun cevabı ise yine seninde kendi sorunu kendin cevapladığın gibi bir açıklaması yok. TBM oranına göre kazancın olur. Bu 0.01 den başlar ülkesine ve kategorisine göre değişir. Hatta ay sonu ay başı, yıl ortası bilmem nesine reklam verenlerin bütçelerine göre değişir.
Metin2Blog

kişi bu mesajı beğendi.

https://biyokimlik.com
wmaraci

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)

Metin2Blog adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim cevabın için hocam 3.soru biraz kafa karıştırıcı kabul ediyorum ama belki bilir kişi çıkar forumdan diye sormuştum.

hocam zor bir soru 2 özgün içerik çok kaliteli bir siteyle alanda gördüm, 100 kadar özgün içerik ile alamayanda gördüm( bu ben oluyorum). Saçma sapan botlarla insanların konusunu çekip bir sürü saçma siteyle adsenseden para kaldıranıda gördüm...

• Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

zangess adlı üyeden alıntı

1- YT Adsenseye site eklenir ama siten için aynı hesap üzerinden web başvurusu yapman gerekir.
2- Youtube dan kazanıyorsan tek hesapta tüm kazancın ortaktırve kazançları ayrı ayrı da görebilirsin.
3- O sorunun cevabı yok kimsede veremez. İster 1000 1000 ister 2 2 ekle siteyi görmek lazım. Yayın kurallarına uyar dediğin gibi özgün yazar, dengeli içerik girersen adsenseni alırsın.
Unutma ki adsense para kazandırmaz site kazandırır. Yani adsenseye odaklanma. Sitenin rank değerini kalitesini arttırmadığın sürece hit kazanamadığından bir gelirde elde edemezsin.

Kazanç ile ilgili sorunun cevabı ise yine seninde kendi sorunu kendin cevapladığın gibi bir açıklaması yok. TBM oranına göre kazancın olur. Bu 0.01 den başlar ülkesine ve kategorisine göre değişir. Hatta ay sonu ay başı, yıl ortası bilmem nesine reklam verenlerin bütçelerine göre değişir.

Çok teşekkür ederim hocam cevabın için,
tek hesap olayını süper özetlemişşiniz,
dediğim gibi dengeli ve yayın kurallarına uygun girmekteyim. Bundan öncesin'de ben ay'da 4 websitesi alıp kendim makale yazıp, tanesini 200 lira gibi bir fiyattan satıyordum başka bir forum'da Alan oluyordu bazen 1 ay satılmadığı oluyordu hep bir sıkıntıyla yürütebiliyordum.
Fakat şimdi kendi websitemi yükseltmeyi düşünüyorum. kazanç'a gelicek olursam kısa bir örnek lazımdı bana yani atıyorum website 500 tekil hite ay'da 20 lira 50 lira vericekse eğer reklam koyup'ta okuyucularımı kaybetmek istemediğim'den sormuştum.

• Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

biruikiaa adlı üyeden alıntı

hocam zor bir soru 2 özgün içerik çok kaliteli bir siteyle alanda gördüm, 100 kadar özgün içerik ile alamayanda gördüm( bu ben oluyorum). Saçma sapan botlarla insanların konusunu çekip bir sürü saçma siteyle adsenseden para kaldıranıda gördüm...

Bot'la alanı bende görmüştüm hocam, adaletsizlik var fakat, Botla çeken'de bizim insanımız 2 özgün içerikle giren'de bizim insanımız youtube' ise dış mihrak kazanabildikleri kadar kazansınlar diye bakıyorum ben :D
umutali

kişi bu mesajı beğendi.

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

Metin2Blog adlı üyeden alıntı

Bot'la alanı bende görmüştüm hocam, adaletsizlik var fakat, Botla çeken'de bizim insanımız 2 özgün içerikle giren'de bizim insanımız youtube' ise dış mihrak kazanabildikleri kadar kazansınlar diye bakıyorum ben :D

Botla adsense falan alınmaz. O başka site ile almış reklamlarını bot kullandığı sitede yayınlıyordur.

https://biyokimlik.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al