wmaraci reklam

Yeni Gelen Güncelleme ve Onay Alma

13 Mesajlar 2.035 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sysroot sysroot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Designer / Coder
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi tüm adsense hesaplarına "Siteler" sekmesi adı altında güncelleme geldi ve bundan sonra her yeni eklenen sitede reklam gösterimi için google tarafından onay beklenecek.

Benim de dahil olduğum hem özgün hem kopya içerikli site sahipleri bütün yayıncıları etkiledi. Yurtdışında okuduğum bir forumda da tepkiler bir hayli yüksek, "15 sene sonra mı google böyle bir kontrol yapması gerektiğine karar verdi" gibi sitemler var.

Benim fikrim, bu tür gelişmeler herhangi bir sektörde tekel olmanın ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyor. Adsense'ye hala iyi bir alternatif olmaması üzücü.

Farklı forumlarda okuduğum bazı "bencil" görüşlerde yok değil, bu arkadaşlar iyi oldu spamın önüne geçilecek ve hatta TBM 'ler yükselir uzun vadede faydalı olur gibi hayal dünyasında geziyorlar. Evet TBM'ler hemen 10 lirayı görür merak etmesinler Google özgün site sahiplerine çok değer verir, herşeyi sizin için yaptı, tek düşündüğü siz özgün site sahipleri.

Şuanda özgün siteleriyle bile onay alamayan bir hayli fazla.Ortada adil olmayan bir sıralama algoritması varken bu arkadaşlar zar zor tutturdukları tek tük siteleri ile google ın onlara değer verdiğini düşünüyor ve işin ilginci bu güncelleme ile kazançları artacak sanıyorlar. Demek istediğim şu ki; çok iyi "kalemler" tarafından yazılan makaleler, emek dolu siteler hakettiği değeri görmüyor. Neyse.

Konuyu açmamın sebebi fikirlerinizi öğrenmek ve bilgi paylaşımı yapmak. Birşeyler net değil, mesela bir arkadaşımız demiş ki ; eskiden ekli "hazır" durumda gözüken sitelerin kazançları yansımıyor. Tekrar onaya göndermemiz gerekecek demiş. Bende bir sitemde benzer bir durum gözledim, daha fazla gösterim alması gerekirken , gösterimler azalmış. Bende bu siteyi panelden kaldırıp hazır durumda gözükmesine rağmen tekrar ekledim ve "Hazır hale getiriliyor" yani inceleme aşamasında.

Gizlilik Politikası, İletişim Sayfası ve Hakkımızda bölümünü düzenleyerek, 5 adet yeni yabancı siteyi gönderdim aynı adsense hesabımdan. Bu bahsettiğim 5 adet sitede görsel sitesi, reklam kodlarını kaldırıp, sadece onay için verdiği izleme kodunu ekleyerek öyle başvurdum. Sonuçlarını paylaşırım artık ne zaman yanıt gelirse.

Şimdi benim gibi özgün ve kopya içerik karışık çalışan, sık sık yeni site açan yani hızlı bir şekilde adsense onayı gereken siteler için nasıl bir çözüm üretebiliriz fikirlerinizi merak ediyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi sadece özgün çalışanlar da etkilenmiş, siteleri onaylanmamış.

Başka bir okuduğum yorumda bir arkadaşımız eğer onay gelmez ise; şablonu değiştirerek veya site içeriğini (komple site) değiştirerek aynı siteyi başka onay almak istediği sitelere kopyalayıp bu şekilde onay aldığını ve sonradan asıl sitesini yerleştirdiğini söylemiş.

Bunlar konuşulanlar. Bu konuda sizde bildiklerinizi, hızlı onay almak için çözüm önerilerinizi yazarsanız memnun olurum.

Zira bu saçmalık beni son 2 gündür fazlasıyla gerdi. Şuan tamamen zaman kaybı reklamsız bir şekilde siteler devam ediyor ve ne zaman onaylanacağı meçhul. Alternatif çözümler üretmek gerekli.

Ekleme: Daha önce güncelleme gelen hesaplardan birinin sahibi yaklaşık 20 günde onay aldığını, ilk denemesinde red yediğini ve aynı siteyi tekrar gönderince kabul edildiğini yazmış, bunuda not olarak düşelim.

Ekleme 2: Rica ediyorum konuyu özgün / spam polemiğine çevirmeyelim, Allah herkese daha çok versin.
OzanWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

OzanWeb OzanWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 128 / 97
  • Ticaret 6, (%100)
Ben gönderdim 1 haftadır olumlu olumsuz gelmedi geleceğini sanmıyorum

• Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Reklam Kodları ekli bir şekilde mi 1 haftadır bekliyorsun, yoksa reklam kodu yerleştirmeden mi ?

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
yeni açılan site zaten bir şey kazandırmıyor ki o yüzden sorun olmaz, atıyorum tekil hit 100'leri görmeye başladı onaya gönderdiğimde 2-3 ayda onay gelir, yine sorun yok. kısacası düzgün çalışanlar için sıkıntı yok, spamcılar için kötü olmuş zaten google'un amacı da spamı önlemek dolayısıyla başarılı, kaliteyi artıracaktır.

ayrıca youtubedaki gibi atıyorum 100 bin sayfa görüntüleme sonrası reklam açılsa daha da kalite artar. dolayısıyla kazançlarımız da artar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)
Bana kalırsa Google reklam verenin hakkını gözetiyor ki bu en doğal şey
Geç bile kalındı , kurallara uymayan site sahipleri onaylı adsense alıp kod yerleştiriyor ve reklam verenin hakkı yeniyor

Site site onay verilmesi mantıklı bence
Sıkıntı olan tekel olması , alternatif bi reklam ajansı olusamamasi ilginç şimdiye kadar
Alternatif 3-5 firma da ölü fiyat veriyor ,çünkü biliyor ki adsense onayi alamamış bu hesap sahibinin kendisinden başka çalacağı kapı yok

Yandex Partner den çok umutluydum olmadı
Bu kargaşayı fırsat bilip ikinci bir firma rakip olmalı adsense e

Kurala uyan site kur , onay al , sonra site içeriğini değiştir ,devam et
Yok öyle bişey , o kadar indexleme ,okadar robot boşuna değil bence

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

yeni açılan site zaten bir şey kazandırmıyor ki o yüzden sorun olmaz, atıyorum tekil hit 100'leri görmeye başladı onaya gönderdiğimde 2-3 ayda onay gelir, yine sorun yok. kısacası düzgün çalışanlar için sıkıntı yok, spamcılar için kötü olmuş zaten google'un amacı da spamı önlemek dolayısıyla başarılı, kaliteyi artıracaktır.

ayrıca youtubedaki gibi atıyorum 100 bin sayfa görüntüleme sonrası reklam açılsa daha da kalite artar. dolayısıyla kazançlarımız da artar.

Gösterim sınırı olması yeni başlayacaklara fena yazık eder
YouTube da masraf yok , kanal aç video ekle dur
Ama site açan adamın her boş geçen günü zarar
sysroot

kişi bu mesajı beğendi.

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com

YunusEmre34 YunusEmre34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 6 / 9
  • Ticaret 9, (%100)
Şimdi sen diyorsunki ben apaçık kopya içerikle iş yaptığım sitelere sahibim. Sen gidip içerik kopyalarken bu bencillik olmuyor ama, özgün içerik üreten bir adam bu durumda bir cümle kurunca bencil mi oluyor? Yani kusura bakma da Özgün içerik üreten web sitelerinin değerinin bilinmiyor olması bu içeriklerin kopyalanmasından kaynaklanıyor, Google botları ne yazıkki çok gelişmiş botlar değiller, hangi içeriğin kopya hangi içeriğin gerçek olduğunu anlayacak seviye de değiller, bunun elimde üzücü bir kanıtı var, 6 ay önce binbir saat emek verip yazdığım 5-6 makale bot içeren bir site tarafından çekilerek yayınlanmış, ve şimdi bu içeriklerin 6 sı da google da bir numara, ama tahmin et bakim hangi site de? tabi ki kopyalayan site de, işin en sinir bozucu tarafı ise resimlerde benim sitemin adresi yazmasına, ve bu kopya sitenin 6 aydır pasif olmasına rağmen, ayrıca spam diye Google'ye defalarca bildirmeme rağmen bu içerikler sıralama kaybetmeden okunmaya devam ediyorlar, başka bir site de, bu Google'ın suçudur, ama bunun böyle olması Kopya içerik çeken siteleri haklı yapmaz, google suçluysa sende suçlusun, kusura bakma asıl seninki bencillik, ben özgün üretiyor emek veriyorsam, bu durumda her türlü söz söyleme hakkına sahibim, Google'ın attığı bir adımın bu konuda işime yarayacağını düşünürsem (ki bu durumda düşünmüyorum) bunu söylemekten niye geri durayım? işin özet tarafı özgün içerik değer görmüyorsa bu kopyalanması yüzündendir, bizde zamanına yapardık kendimizi temize çekmiyoruz, ama önemli olan bunun bir hata olduğunu görecek hakkani görüşe varabilmek ve bu yanlıştan dönebilmektir.
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

YunusEmre34 adlı üyeden alıntı

Şimdi sen diyorsunki ben apaçık kopya içerikle iş yaptığım sitelere sahibim. Sen gidip içerik kopyalarken bu bencillik olmuyor ama, özgün içerik üreten bir adam bu durumda bir cümle kurunca bencil mi oluyor? Yani kusura bakma da Özgün içerik üreten web sitelerinin değerinin bilinmiyor olması bu içeriklerin kopyalanmasından kaynaklanıyor, Google botları ne yazıkki çok gelişmiş botlar değiller, hangi içeriğin kopya hangi içeriğin gerçek olduğunu anlayacak seviye de değiller, bunun elimde üzücü bir kanıtı var, 6 ay önce binbir saat emek verip yazdığım 5-6 makale bot içeren bir site tarafından çekilerek yayınlanmış, ve şimdi bu içeriklerin 6 sı da google da bir numara, ama tahmin et bakim hangi site de? tabi ki kopyalayan site de, işin en sinir bozucu tarafı ise resimlerde benim sitemin adresi yazmasına, ve bu kopya sitenin 6 aydır pasif olmasına rağmen, ayrıca spam diye Google'ye defalarca bildirmeme rağmen bu içerikler sıralama kaybetmeden okunmaya devam ediyorlar, başka bir site de, bu Google'ın suçudur, ama bunun böyle olması Kopya içerik çeken siteleri haklı yapmaz, google suçluysa sende suçlusun, kusura bakma asıl seninki bencillik, ben özgün üretiyor emek veriyorsam, bu durumda her türlü söz söyleme hakkına sahibim, Google'ın attığı bir adımın bu konuda işime yarayacağını düşünürsem (ki bu durumda düşünmüyorum) bunu söylemekten niye geri durayım? işin özet tarafı özgün içerik değer görmüyorsa bu kopyalanması yüzündendir, bizde zamanına yapardık kendimizi temize çekmiyoruz, ama önemli olan bunun bir hata olduğunu görecek hakkani görüşe varabilmek ve bu yanlıştan dönebilmektir.

Güzel kardeşim, özgün içerikli sitelerin değerinin bilinmemesi "bu içeriklerin kopyalanmasından" kaynaklanıyor diyorsun.Sen buna gerçekten inanıyormusun. Robotların sağladığı ve devamlı değişen bir sıralama algoritmasının adil olduğunu düşünüyorsun öyle mi ? Ne yazık ki botlar çok gelişmiş değiller diye kendi ağzınla söylüyorsun.

Öncelikle şunu belirteyim; mesajımda ne yazdım iyi okumamışsın, hem özgün sitelere sahibim, yani bildiğin el ile günlerce makale yazdığım sitelerim var, hemde kopya içerikli sitelerim var. Yani her iki durumu da iyi bilirim. Ve bahsettiğim özgün ve kopya içerikli sitelerin hepsi iyi konumda. Ben sana şunu diyorum; emeğinin karşılığını almıyorsun özgün sitede, aldığını zannediyorsun sadece. Türkçe içerikli sitemde var yabancı içerikli sitelerim de var.

Kategorisinde ilk sıralarda ki siteler, herhangi bir siteden bahsediyorum, özgün bile olsa zannediyormusun o sırayı hakediyor ? Eğer burada emek konuşacaksak , ben sana öyle siteler gösteririm ki bu işlerin emekle yürümediğini anlarsın. Ben zaten ne diyorum hakettiği değeri görmüyor özgün site sahipleri diyorum.

Burada en son kızacağınız kişiler kopya içerikli site sahipleri, ona gelene kadar önce asıl buna sebebiyet veren ve tekel olan global bir firmayı eleştirmeniz gerekiyorken, marka seviciliği kimseye fayda sağlamaz.Bak bir sürü özgün site sahibi onay alamadı hala. Biz burda site ayırt ederek konuşmuyoruz.

Birde not düşeyim, bahsettiğin şekilde emekle yazılmış makaleleri kopyalayıp yayınlayan bir siteye sahip değilim, tıpkı senin gibi elimle yazdığım ve ciddi zaman ayırdığım sitelerde mevcut.

Söylediğin gibi bu kopya içerik çalışanları masum göstermez ama, işin ahlaki boyutuna girersek, kullandığın bilgisayardaki işletim sisteminden , web sitesi tasarladığın yazılımların ve diğer yazılımların lisanslarından, kullandığın resimlerden girersek kimse ağzını açamaz. Eğer kalem gibiysek, dosdoğru isek ben burada tıpkı yazılım örneğini verdiğim gibi bir sürü şey sayarım.

Yani herkesin önce kendine bir bakması lazım.Marka seviciliği ile bir yere varamazsınız.Bizim milletin huyudur, esas sorumluyu eleştirmez de iyice detaya iner.

Evet evet, TBM'ler artacak, Biricik Google'ınız sadece sizin emeğinizi sömürmesinler diye çalışıyor.Hayal aleminde geziyorsunuz arkadaşım, sizin geçmişiniz vardır saygı duyarım, bende yıllardır sektörün içindeyim detay vermenin anlamı yok ama spam içerik kopya içerik bunlar boş muhabbetler.

Google özgün siteleri şuanda mağdur etmişmidir, etmiştir, seni mağdur etmemiş olabilir ama demekki burada bir mağduriyet var. Kaç özgün çalışan adsense banlandı biliyormusun ?

Reklamları gösterip gösterip özgün sitelere dahi ban atan bir firma var karşında, siz hala google emekçileri düşünüyor zannediyorsunuz, aldığı önlemler tamamen kendileri, teknik sistemlerinin devamlılığı, stabil olması için alınıyor. Ben gerçekten şaşırıyorum böyle yorumlara.

Her türlü sözü söyleme hakkına tabiki sahipsin, burası zaten bilgi paylaşımı amaçlı.Ama esas sorunları görmek yerine, dıdının dıdısına takılırsan hiçbir ilerleme kaydedilmez.

Bunlar benim fikirlerim, bu konu kopya içerikli siteleri nasıl onaylatırız diye açılmadı, "siteleri" nasıl onaylatabiliriz, süreci hızlandırabiliriz beyin fırtınası yapmak amacıyla açıldı.

Eğer bir fikriniz yok ise, kopya içerik mağdurları adı altında ayrı bir konu açalım oradan devam edelim, nede olsa konuşarak spamı bitirebiliriz. Yabancı webmaster forumlarına bakmanızı tavsiye ederim, hangi konular konuşuluyor bir göz atın, yada söylediğim gibi ayrı bir konu açarız herkes mağduriyetini belirtir, biricik Google bu sorunlara da bir çözüm üretir.

Sen yanlıştan dönmüşsün, tebrik ederim, ama konumuz işin ahlaki boyutu değil, ahlaki boyutunu olursak yukarı da belirttiğim gibi kimse masum değil.

• Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

Yeni açılan ve özgün veya kopya olan sitelerin kazandırma ihtimali vardır. Dolayısıyla geç onaylanması etkiler. Yani 3 gün içerisinde kazanmaya başlayacağınız çeşitli platformlar mevcut. Birşey kazandırmıyor dersek biraz genelleme olur , çünkü google arama motoru dışında ki farklı mecralar da bir hafta içerisinde para kazanacağınız alanlar mevcut.

Ayrıca yüksek takipçili ve Google'da kaydı olmayan sosyal medya platformların da da kısa sürede verilen onay biran önce para kazanmayı sağlar.

• Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

LinkPicture adlı üyeden alıntı

Gösterim sınırı olması yeni başlayacaklara fena yazık eder
YouTube da masraf yok , kanal aç video ekle dur
Ama site açan adamın her boş geçen günü zarar

Katılıyorum, zaman değerli.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al