wmaraci reklam

Yeni Bir Serüven Başlangıcı| Bir TR Sitenin Yükselişi

11 Mesajlar 1.257 Okunma
wmaraci reklam

editorum editorum Oyunu Bul Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese merhaba arkadaşlar bu paylaşımı yapmamın birkaç sebebi var bunlardan biri de TR sektörünün o kadar da ölü olmaması ve işinin hakkını verince bir şeyler geldiğini görmen ya da geleceğini görmendir. 4 yıl makale sektöründe harika işler başardım, büyük firmalarla çalıştım fakat makale sektöründe yorulduğum kadar hiçbir şekilde yorulmadım. Bu yüzden de 1 ay öncesinde sektörden ayrıldım. Gelelim asıl konumuza, yeni bir serüven başlangıcında sizlere bir oyun sitesinin yükselişini göstereceğim. Belki de bu webmasterlar için bir başlangıç olmasına yardımcı olur. Bu serüveni paylaşmak istemem bir hayli geç olduğunu belirteyim siteyi açalı 1 ay oldu. Yani bu serüveni yazmaya devam etmeden önce biraz öncesine gideceğiz. İlk olarak bilinmelidir ki site 1 aydır açık olsa da yaklaşık 2- 2.5 hafta boyunca domain firmasından kaynaklı online olamadı.
1.HAFTA:
1. Haftada yapılacaklar basit fakat bir hayli fazlaydı. Bunu herkes biliyordur. İlk yaptığım şey basit bir logo tasarımı. (Hala şuanda onu kullanmaktayım çok yakında değiştireceğim.) Logo tasarımının ardından aynı gün içerisinde eskiden satın almış olduğum özel temamı siteye oturttum. İlk gün 2 makale yazmıştım. Makalelerin ardından search console kaydı, Yandex Metrica Kaydı, Analytic Kaydı yapıldı. Gerekli ve çok önemsediğim birtakım eklentilerin yüklemesini sağladım ve ilk günü de böylece kapattım. İkinci gün 2 adet daha makaleleri girerek tasarım daha iyi durur hale geldi. Kategoriler, etiketler ve yoast seo ayarları düzenlendi. Tasarım bir hayli güzel olsa da birtakım yavaşlıklara ve css hatalarına sahipti. Her birini biraz kendim biraz da tanıdığım dostlarımdan yardım alarak hallettim. Ardından görünüm bakımından bir eksiklik olduğunu düşündüm ve şunu fark ettim neden özel bir background yaptırmıyorum. Bir forumdan arkadaşla anlaşarak özel bir background yaptırdım. Dolayısıyla da ek olarak css ve düzenleme işleri çıktı :laugh: Menü saydamlaştırma, bazı kısımların arkaplanını beyaz yaptırma, css hatalarını giderme vs. vs. bunun haricinde ilk haftayı günlük yazılarla sonlandırdım.

2. Hafta
2. hafta hit gelmeye başladı. Çoğunlukla forumlardan ve sosyal medya sayesinde bu hiti çektim. Günlük 5-25 bir hite sahiptim. Bu ilk hafta için özellikle tam oturmamış site için gayet iyiydi. Ardından yaklaşık 12 yazıyla adsenseye başvurdum. max 2 gün içerisinde de onay mesajı aldım. Adsense oto reklamlarını kullanmaktayım. Oto'nun yanında da feed içi, yazı içi ve footer kısımlarında elle eklemeler yaptım. Reklam, yazı oranını özenle hazırladım ve T.O'na bakaraktan da bunu gayet normal buldum. T.O 'nın biraz daha artmasıyla her şey kusursuz olacaktı. Adsense ilk tıklamalarla da TBM oranını gördüm ve bu oranı görünce ister istemez daha da aktifleşmem gerektiğini gördüm. Hoşuma giden TBM yaklaşık 0.75 Kuruştu. Günde 1-2 tıklama gelmekteydi. Yazılar hali hazırda girilmekteydi. İkinci hafta sonlanmaya yakın sitede aktifliğim biraz daha azaldı hali hazırda yabancı bir sitemle ilgili düzenlemeler yapıp satma işlemlerini gerçekleştiriyordum. Sonradan fark ettim ki site 1-2 gün aktif bile değilmiş. Domain firmasıyla uzun uğraşlar sonucunda hallettim ve 1 hafta aktif olamama gibi kötü bir durum yaşadım.
3. Hafta
AKTİF DEĞİLDİ.

Son haftalar ilgi gösterdikten sonra adsense:

Bunun haricinde son hafta durumu:

4. Hafta
Geldik şimdiki zamana. Yazıların ilgi çekiciliği olsun, makale kalitesi olsun bir hayli ilerleme kat ettiğimi fark ettim. Alexa değerlerini gördüm ve bu ister istemez hoşuma gitti.
ALEXA DEĞERLERİ: 1.247.855 GLOBAL - 13.193TR
ALEXA BACKLİNK: 3
Bu değerlerle beraber backlink çalışması alma zamanı gelmişti. İki farklı kişiden birbiriyle çakışmayacak, spam olmayacak şekilde özen göstererekten alışveriş gerçekleştirdim. Hali hazırda bu çalışmalar sürmektedir. Bunlarla beraber makale yazımında eksik kaldığımdan makale satın aldım ve günde bir tane olmak üzere her birini zamanladım. Şuanda google index biraz yavaşta olsa diğer arama motorlarında elle ekleme yapmadan bir hayli hızlı index alınmaktadır. Son olarak dün itibariyle de yüksek ücretlere sahip oyunların bulunduğu çekilişle site daha da aktif kılınması sağlandı. Çekiliş için buyrunuz. Şu sıralar hitleri soracak olursanız eğer günlük min 40-50 olmaktadır. Max çok değişse de 100 bazen 180 tekil hit sağlanmaktadır.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar serüven hakkında aklıma geldiği sürece burayı aktif tutacağım. Her şey için teşekkürler, yorumlarınızı ve görüşlerinizi de beklerim.
İlgili Site

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Başarılar dilerim ancak kötü bir sektör seçtiniz. Zamanında çok kaliteli bir site sahibiydim. Merlinin kazani , turuncu levye gibi bir çok kurumsal sitenin üstündeydim. Ancak ne yazık ki oyun sektöründe haber okuyan kişiyi sayısı azdır. Ne yaparsanız yapın sitede tutamazsınız ve oturum süresi çok kısıtlıdır. Oyun sektöründe yapabileceğiniz tek şey youtube kanalı açmaktır.

• Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
murattat Hocam moralimi bozsanız da yapacak bir şey yok girdiğim sektörde devam edeceğim :D en kötü ilerleyen zamanlarda satışını yaparım.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
başarılar hocam. bir hedef şart. umarım başarırsınız
editorum

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Winman Kesinlikle öyle hocam, teşekkür ettim

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam girdim sitenize facebook hesap aç reklamı çıktı. Tıklasam size verse verse 5-10 kuruş verir. Tbm yüksek gelmesi belki mobilden girenlere, mobil oyun indir reklamları falan çıkıyorsa onlar böyle 60-70 kuruş tbm verebilir yoksa zor. Günlük 10k sayfa gösteriminiz olursa ancak 4-5 bin tl aylık geliriniz olur. 20-50 kişi ile hiç vakit harcamayın. Gerçi site çok yeniymiş zamanla hit güzel duruma gelme potansiyeli var. Başarılar
editorum

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
impjix Hocam ilk olarak mobil tıklamalardan daha yüksek almıyorum. Masaüstü tıklamaları daha fazla kazandırıyor. Bugünün ort. tbm'si 81 kuruş. Mobilin 50-60 kuruş olmaktadır. Ve vazgeçin demeniz gerçekten garip site çok ama çok yeni :D ayrıca 10K sayfa görüntülenmeyi geçtim 5K görüntülenmeden gelecek 1-2 K bile bana yeter. 2-3 haftalık siteden 1K hit beklemek garip olur hocam. Ort 100 hit bulunmaktadır ve bunu da gayet doğal görmekteyim. Teşekkür ettim yorumunuz için, hayırlısı olsun :)

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
bende bunu açmıştım henüz pek ilgilenemedim. adsense kullanmayı düşünüyorum içinde indir kelimesi geçen konular sorun yaratmaz sanırım. indiroyunu sitesi kullanıyor çünkü.

https://turkceoyunindir.com

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Millet 1 aylik siteye neden bu kadar yüklenmiş ki. 3 aylık olsa yine bu istatistiklere idare ederdi. Şu durunda 3 ay sonra kendini ikiye katlayabilirse sonrasında da gelir kapısı olma ihtimali yükselir. Başarılar, gayet iyi bir giriş yapmışsınız.

• Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
sıkıntılı hocam Winman

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al