WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Adwords (https://wmaraci.com/forum/adwords.html)
-   -   Rakip Saldırısı (https://wmaraci.com/forum/adwords/rakip-saldirisi-561060.html)

ecesaray 06 Mart 2019 17:49

Rakip Saldırısı
 
çözüldü silinebilir

cliaweb 06 Mart 2019 18:39

Merhaba ecesaray

Öncelikle ddos saldırısı ve türleri Avrupa Konseyi Siber Suç Sözleşmesi ve TCK 244 e göre suçtur. Karşı taraf saldırıyor ise ip adresi ve ddos kayıtları elinizde mevcut ise bir avukata danışarak faili dava edebilirsiniz. Sizin faile ddos saldırı yapmanızda aynı şekilde suç teşkil edecektir. Farklı önlemler ve çözümler araştırmanızı öneririz.

İyi çalışmalar dileriz.

ecesaray 06 Mart 2019 18:44

hepsi mevcut elimde ama burda bir konuda okumuştum aynı şekilde dava açılmış sonuç olumsuz olmuş reklama tıklamak suç değil bir sorununuz varsa adwordsle çözün denilmiş

mrtdgdvrn 06 Mart 2019 18:55

Ceza kanunumuzun 244. Md. Bilisim suclari kapsaminda sistemin engellenmesi teriminide icerir soyle ozetliyim denial of service dos saldirisinda bulunan kisi bi sunucunun trafigini yukselterek erisimi engeller 1.000 kisi anlik kapasiteli yere 10.000 kisi sokmaya benzer fakat bu saldiran sahisin kullandigi dos programi onemli kimisi zombi tabir edilen ele gecmis zayif bilgisayarlarn sistemleriyle saldirir durum boyleyse saldirganin ip sini belirlemek samanlikta igne aramakla esdeger. savciliga basvursan dahi talimat yazicak emniyet bilisim burosuna onlarda bunu kayda deger alirmi almazmi belli olmaz yani emir geregi bi ust yazi yazar failin ip adresi tespiti imkansizdir veya yapilamadi gibi ustude kapanabilir. Dos saldirisindan korunmanin en iyi yolu bu tur saldirilara karsi guvenlikli bi sunucu. Imkanin varsa sunucunu tasi yada yukseltme yap her harukarda cebinden nakit cikicak.

Bonneval 06 Mart 2019 19:02

Yardim edebilirim

yaerna1 14 Mart 2019 16:13

Alıntı:

ecesaray Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 3195504)
hepsi mevcut elimde ama burda bir konuda okumuştum aynı şekilde dava açılmış sonuç olumsuz olmuş reklama tıklamak suç değil bir sorununuz varsa adwordsle çözün denilmiş

Tıklamak suç değil. Bot yollayarak tıklamak suç. Botları büyük ölçüde engelleyen 1-2 yabancı site var aslında. Botları farklı bir siteye yönlendirdiği için reklama para ödemiyorsunuz. Gerçek kullanıcılara ise sizin reklamınızı gösteriyor.

Revoser 16 Mart 2019 21:31

ecesaray Merhabalar. Öncelikle şunu belirteyim mahkemeye verirsiniz, uğraşırsınız bu işin dava süreci olur olmaz bilemem. Çünkü şuan hesabını yönettiğim bir müşteri hafta içi suç duyurusunda bulunacak bu konunun tüm dava sürecini geçerliliğini detaylıca bir konu açıp tek tek anlatacağım. Gelgelelim sizin meseleye, engellemekten bıktıysanız bir süre reklamlarınız için IP bloklarınızı engelleyin. Ha bunu zaten yapıyorsunuz ama adam farklı bloktan saldırır. İstiyorsanız aylık lisans ile size reklam tıklama saldırısı konusunda yardımcı olurum. Şuan elimizde bu yazılımı gerçekleştirdik. Birazdan Wm aracına konusunu açacağım. Ha bu arada ortada bir ddos yok, botnet yok arakadaşlar. Bildiğiniz programın stabil çalışma mantığı telefonun bilgisayara bağlanması ile tıklamalar mobil gerçekleştiriliyor hat üzerinden. Yani sen gidip aveayı engellersin adam vodafone telefon bağlar saldırır. Yanii bu işi google çözmesi 15dk ama o kadar da değerli değilsiniz google için. Çünkü kazanan zaten google. Yapacak birşey yok diyor adamlar türkiye ekibindekiler. Saçmalığın daniskası. Türkiye'de google ekibi zaten asalaklar takımı. Google tüm dünyada tek el olmuş bir firma ancak reklam veren müşterileri için bu denli geliştirmeleri yapmıyor. Ayrıca Türkiyedeki bu altyapı eksikliği ve hala dinamik IP kullanılıyor olması çok fazla suçu da beraberinde getiriyor ki maalesef ülkemizden bu adaleti beklemeyin. Daha geçen seneye kadar AKN li internet kullanıyorduk yağmur yağınca net gidiyordu hangi alt yapı, hangi gelişim süreci.
Neyse karşı saldırılar için iletişime geçebilirsiniz. Skype : ssc3121


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 20:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.