wmaraci reklam

.co | Yatırım Zamanı Geldi! | Bence REGLE! değerlenicek..!

138 Mesajlar 22.433 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Babam özellikle son zamanlarda kurmak istediği tatil market sitesi için domain arıyor. ".co" uzantılı domainler kulağa çok havalı geliyor :) Ona .co almasını söylüyorum fakat o ne google'ın sevgisini ne de havalı olmasını umursamadığını söylüyor. Halkın alışkanlıkları önemliymiş. Aslında hak veriyorum. İnternete bağlanan herkes webmaster değil ve domain uzantılarından haberleri yok. O yüzden webmaster'ların değil de normal halkın yoğun olduğu forumlarda bu makale paylaşılmalı.

.
wmaraci
reklam

AltunelSeo AltunelSeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)

mfrkn adlı üyeden alıntı

Babam özellikle son zamanlarda kurmak istediği tatil market sitesi için domain arıyor. ".co" uzantılı domainler kulağa çok havalı geliyor :) Ona .co almasını söylüyorum fakat o ne google'ın sevgisini ne de havalı olmasını umursamadığını söylüyor. Halkın alışkanlıkları önemliymiş. Aslında hak veriyorum. İnternete bağlanan herkes webmaster değil ve domain uzantılarından haberleri yok. O yüzden webmaster'ların değil de normal halkın yoğun olduğu forumlarda bu makale paylaşılmalı.

@Kaplan arkadaşımızın bu makalesini okuyabilirsiniz.

Ben bir SEOcuyum ve her uzantıya çalıştım sayılır ve .co'nun hiç öyle geri plana atıldığını görmedim. .tk, .ml vb.. ücretsiz spam domainler sadece google tarafından engellendi. Yoksa .co çok öne çıkabilen bir domaindir... UZANTININ GOOGLE GÖZÜNDE Kİ TORPLİYO YOK!

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Logitech adlı üyeden alıntı

@Kaplan arkadaşımızın bu makalesini okuyabilirsiniz.

Ben bir SEOcuyum ve her uzantıya çalıştım sayılır ve .co'nun hiç öyle geri plana atıldığını görmedim. .tk, .ml vb.. ücretsiz spam domainler sadece google tarafından engellendi. Yoksa .co çok öne çıkabilen bir domaindir... UZANTININ GOOGLE GÖZÜNDE Kİ TORPLİYO YOK!

google için uzantılar önemli değildir yazısı konuda var. fakat halkın uzantılar konusunda bilgisi yok çünkü herkes bir webmaster bir domain avcısı değil. Örneğin halkın büyük bir kısımı .co domainden habersiz. Bir broşürde .co uzantılı bir site adresini yazarsak kişi basım sırasında m harfinin eksik olduğunu falan zannedebiliyor.

.

• Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)

mfrkn adlı üyeden alıntı

google için uzantılar önemli değildir yazısı konuda var. fakat halkın uzantılar konusunda bilgisi yok çünkü herkes bir webmaster bir domain avcısı değil. Örneğin halkın büyük bir kısımı .co domainden habersiz. Bir broşürde .co uzantılı bir site adresini yazarsak kişi basım sırasında m harfinin eksik olduğunu falan zannedebiliyor.

Zaten onun için açtığımız bir konu .co'yu öne çıkarmak istiyoruz..

Ben şuanda büyük bir proje bile yapıyorum .co üzerinden..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Economist arkadaşımıza sırf pahlı diye bir kampanya yaptırdım ve ter aktı ikna etmek için.... :)

Zaten konuya da ekledim arkadaşı :)

Önerileriniz için ve değerli yorumlarınız için de teşşekür ederiz. .CO ölü bir yatırım değildir bence şansınızı deneyin pişman olmazsınız!

Umarim dediginiz gibi olur ama ben hic umutlu degilim. Kac yildir piyasada en ufak bir degerlenme olmaz mi ?

• Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Umarim dediginiz gibi olur ama ben hic umutlu degilim. Kac yildir piyasada en ufak bir degerlenme olmaz mi ?

Konuyu biz değerlendirmek için açtık bu kullanıcılara bağlı hocam neden .co tercih etmesin ki kullanıcı?

.co TLD bir domain ülke uzantısı da değil :)

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Konuyu biz değerlendirmek için açtık bu kullanıcılara bağlı hocam neden .co tercih etmesin ki kullanıcı?

.co TLD bir domain ülke uzantısı da değil :)

.pro , .biz , .info bunlarda hep tld :D Ki yillardir piyasadalar. Org bile cok degerli jenerik ya da keywords olmadigi surece elde patliyor.
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

.pro , .biz , .info bunlarda hep tld :D Ki yillardir piyasadalar. Org bile cok degerli jenerik ya da keywords olmadigi surece elde patliyor.

Her uzantının bu aralar çalışması oluyor .org'a rehabet artsın diye çok çalışma oldu ben de TR'de .co'ya önem vermiyorlar diye destek verdim. Onlar orgAnizsyon oluyorsa bizde .co'ya bir çalışma yapıyoruz. .CO'yu bence 3.domain alternatifi hatta .com'a bile rakip çıkarabiliriz.

Son zamanlarda büyük projeler oluyor yakala.co, sosyalmedya.co vb... ben bile büyük bir proje içine girdim sonuçlarınıda konuda paylaşacağım. :) Yeter ki biz çalışalım hocam kısacası.

Bence .pro, .biz ve .info pek güzel değil yani ağıza güzel gelmiyor hele .info 4 karakterli biz 3 karakter domain ararken uzantının 4 karakter olması garip geliyor. :)
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

emre7 emre7 emreguney.info Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)
Televizyonizle.co ile magazinhaberleri.co bende inşallah iş görecek bunlar :)
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)

• Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)

emre7 adlı üyeden alıntı

Televizyonizle.co ile magazinhaberleri.co bende inşallah iş görecek bunlar :)

İnşallah kardeşim :) Bence magazinhaberleri güzel arama hacmide iyi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al