wmaraci reklam

.co | Yatırım Zamanı Geldi! | Bence REGLE! değerlenicek..!

138 Mesajlar 22.163 Okunma
wmaraci reklam

AltunelSeo AltunelSeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)

.CO'ya yatırım zamanı geldi!

[SIZE=4] .co ülke uzantısı değil .com .net gibi TLD domaindir.[/SIZE]

Merhaba arkadaşlar, bu konu belki hiç takılmayacak ama ben yinede söyliyeyim yatırım yapmanın zamanı geçti demeyin. Şuanda 10.000 dolara satılan domainler var sırf önceden yatırım yapıldığı için.. .com, .net ve .org şuanda en çok register edilen uzantılan artık pek jenerik kalmadı anlamlı...

[CENTER]Uzantıların SEO konusunda hiçbir farkı yoktur... Google'nin gözünde tüm uzantılar aynıdır..(.tk, .ml vb.. çünkü spam olarak kullanıldıkları için)

yada detaylı bir şekilde TIKLAYIN ve makaleyi okuyun, dataylıca anlatılmış.

Seo açısından hiçbir farkı olmayan .co neyse .com'da aynıdır yani hiçbir farkı yoktur.. Sosyalmedya.co, yakala.co gibi önemli siteler var.. Bence boşta olan jenerik domainleri regleyiniz....

Ben şuanda en büyük projemi .co üzerine yapıyorum ve sonuçlarını paylaşacağım. .com'a ne yapıyorsam aynısını .co'ya u uygulayarak SEO açısınıda göstereceğimiz... 2 AY İÇİNDE ''yabancı dizi izle'' kelimesinde ve bir çok altsayfaya çalışma başlatacağım. İLK SAYFA DEĞİL HEDEFİM İLK SIRA....

Forumda birkaç arkadaş bana hak verdi ve .co'ya yüksek yatırım yaptılar onlarada teşekkür ederim. @Economist bu konuda çok destekçi oldu ve beni anladı. @Mirac aynı konuda bana destek çıktı ve hak verdi oda yakında yatırım yapacağını söyledi...

Büyük savaş bügünden itibaren başlıyor 3-5 yıl sonrasında .co'nun .com'dan fazla rehabet göreceğinden eminim....

CO'ya hiçbir zaman rehabetim kesilmiyecektir....

bolum.co
mantik.co
ve 10dan fazla domain kayıt ettirmeye başladım..

ve birçok arkadaşa yatırım yapmaları için önerdim çünkü biliyorum .co iyi yerlere gelicek!

Economist adlı üyeden alıntı

Logitechin sponsoru olarak büyük araştırmalar yaptık. co uzantısının com uzantısından hiçbir farkı yok, sadece tamamen bizim bilincsizligimizden kaynaklı bir durum. Bu uzantıyı çogumuz biliyoruz seviyoruz ama fiyata gelince 100 TL gibi bir fiyattan satılıyor malum %98 i bütçesi olan parasına kıyamıyor bütçesi olmayan alamıyor. Ama yurtdışında en çok kullananlar arasında .co uzantısı geliyor. Murat kardeşimiz yatırımını yaptı ve ilerde bu domainlerin değerini çok iyi anlayacak. Şuanda Türkiye piyasasında en iyi .co domainler Muratta diyebilirim.

.co domain için bütçeniz kısıtlıysa özel mesajla ulaşabilirsiniz ve yardımcı olabilirim. .co mutlaka degerlendirilmesi gereken,bir domain.

Miraç Kaçmaz adlı üyeden alıntı

Millet sadece .com, net ve org alan adlarının para ettiğini sanıyor. Aslında yanlış bir düşünce.

Arkadaşlar ben bu satışı desteklemek için açmadım arkadaşın haberi yok bile isterseniz yöneticilerle konuşup ÖM'e baktırın yiinede konuşmadık ben sadece .co'ya destek olunmasını istedim. Sİz de pahlı olduğunu söylediniz bende doğal olarak bir fikir buldum ve bu arkadaş bir yöntemle alıyor onu sizlere önerdim bu sorunsa yönetciler şuanda bunu silsinler ama sorun olacağını sanmıyorum. Çünkü doğru haklsınız 50DOLARA bile reg fiyatı var...

Forum'dan yorumlar

stendor adlı üyeden alıntı

Bende ilk alan adımı .co olarak almayı planlıyorum isim açısından .com dan daha cok ilgimi cekiyor ve akılda kalıcı kisacasi .co ya sempatim var :)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Ben .com dışında alan adlarını pek beğenmiyordum ama oyunlaroyna.co bu arkadaşı gördüm. Sonrasında anladım ki alanadı hiç bir şey ifade etmiyor her şey azimle oluyor.

scelebi adlı üyeden alıntı

bence de co uzantısı ciddi anlamda umut vermektedir. mantıklı bir planlama ve çalışma, bende sizden zaten dün akşam yaptığımız görüşme ve beyin jimnastiğinde de oluşan sonuç üzerine sizinle domain konusunda çalışma yapacağım

Logitechin sponsoru olarak büyük araştırmalar yaptık. co uzantısının com uzantısından hiçbir farkı yok, sadece tamamen bizim bilincsizligimizden kaynaklı bir durum. Bu uzantıyı çogumuz biliyoruz seviyoruz ama fiyata gelince 100 TL gibi bir fiyattan satılıyor malum %98 i bütçesi olan parasına kıyamıyor bütçesi olmayan alamıyor. Ama yurtdışında en çok kullananlar arasında .co uzantısı geliyor. Murat kardeşimiz yatırımını yaptı ve ilerde bu domainlerin değerini çok iyi anlayacak. Şuanda Türkiye piyasasında en iyi .co domainler Muratta diyebilirim.

.co domain için bütçeniz kısıtlıysa özel mesajla ulaşabilirsiniz ve yardımcı olabilirim. .co mutlaka degerlendirilmesi gereken,bir domain.

ragon adlı üyeden alıntı

Murat dogru yoldasın ;)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Mantıklı bir konu olmuş. Com uzantılı domainler artık tükeniyor gibi her alanda com net org uzantılı domainler alındı ve bence de mıllet artık co uzantılı domainlere yoğunlaşıcaktır.

ikarala adlı üyeden alıntı

sondakikahaber.co buda benden olsun değerlerlendirin

weycell34 adlı üyeden alıntı

Ağza iyi oturuyor aslında, zaten ziyaretçilerin çoğu arama motorlarından ve/ya sosyal medayadan geliyor, onlar için de zorun yoksa ki yok; .co ileride iş yapar bence de, hatta şimdiden yapmaya da başladı..

Roycolt adlı üyeden alıntı

Bende sizlere katılıyorum. .co'nun ileride değerleniceğine inanıyorum. Konuda ki yorumları okudum bazı arkadaşlar milleti kandırıyorsunuz gibi laflar etmiş güldüm baya :) En kısa zamanda .co regleyeceğim bende.

@logitech ve @economist bence boşuna cevap veriyorsunuz böyle insanlara. Siz yardım etmek istiyorsunuz onlar ************** gözüyle bakıyor.

"Eli boş çavuşlar, döner taş.... avuçlar" aklıma geldi şimdi bu söz :)

Mert Can Eyriyer adlı üyeden alıntı

Katılıyorum, .co satacak, .com'a kafa tutacak ama .com da satmaya devam edecek. Konuya buz gibi bir de espri bırakayım...

.co'yu ilk kim alır ?
-Be.co :)

[/CENTER]
JackkerL Nuggets Sekerbegovic

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MiracKacmaz MiracKacmaz Back! Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest grafik tasarım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 4 / 30
  • Ticaret 25, (%100)
Millet sadece .com, net ve org alan adlarının para ettiğini sanıyor. Aslında yanlış bir düşünce.
Genc AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

stendor stendor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Bende ilk alan adımı .co olarak almayı planlıyorum isim açısından .com dan daha cok ilgimi cekiyor ve akılda kalıcı kisacasi .co ya sempatim var :)
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Ben .com dışında alan adlarını pek beğenmiyordum ama oyunlaroyna.co bu arkadaşı gördüm. Sonrasında anladım ki alanadı hiç bir şey ifade etmiyor her şey azimle oluyor.
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

scelebi scelebi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek kamu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 153 / 74
  • Ticaret 93, (%98)
bence de co uzantısı ciddi anlamda umut vermektedir. mantıklı bir planlama ve çalışma, bende sizden zaten dün akşam yaptığımız görüşme ve beyin jimnastiğinde de oluşan sonuç üzerine sizinle domain konusunda çalışma yapacağım
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

chackall AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Mantıklı bir konu olmuş. Com uzantılı domainler artık tükeniyor gibi her alanda com net org uzantılı domainler alındı ve bence de mıllet artık co uzantılı domainlere yoğunlaşıcaktır.
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Kuva-i Kafsinkaf

ikarala ikarala ibrahim Karalar Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek otomativ
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 30 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

ikarala adlı üyeden alıntı

Murat alıyorum ? :)
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

MiracKacmaz MiracKacmaz Back! Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest grafik tasarım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 4 / 30
  • Ticaret 25, (%100)

Benim bildiğim sponsorlar ücretsiz işlem yapar :confused:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al