wmaraci reklam

Geçen hafta baktığım domainler alınmış. Hosting firmanızı iyi seçin. Hosting&domain şirket önerisi var mı.

9 Mesajlar 954 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tayfunsg tayfunsg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar herkese

Uzun zamandır site işleri falan uğraşmıyordum (Profesyonel de değilim zaten). Bu aralar tekrar hortladı bende. Geçen hafta birkaç domain sogulatayım dedim. Kendi çapında güzel domainler buldum. 2 isim çok hoşuma gitmişti. Fiyatları karşılaştırmak için oldukça bilinen 3-4 firmada bu isimleri sorgulattım. Hatta birini de bir sitede sepete ekledim. Bugün satın almak için baktığımda iki isim de alınmış birkaç gün önce aynı tarihte (kimseye söylememiştim). Zaten bunu daha önce yaşayanlar vardır. Benim için tecrübe oldu. Şimdi domain çöplüğünde yeni isim ara dur.

Var mı böyle isim sorgulattığım zaman güzeli denk gelince benden önce almayacak isim sorgulama sitesi.

Tayfun
wmaraci
reklam

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben hiçbir zaman çok büyük sitelerde sorgulama yapmıyorum. Özellikle domain satan firmalardan sorgulama yapmamaya çalışın. Domain satışını gözünüze sokan firmalardan korkun zaten piyasada domain avcısı olan birkaç firma var.

ben aşağıdaki adresten sorgulama yapıyorum.
https://whois.icann.org/en

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
tayfunsg
Bir proje için domain sorgulaması yapmıştım. Alınmaya müsaitti ve o gün almadım. 2 gün sonra tekrar sorguladığımda uygun olmadığını gördüm, Register botları sorgulanan domainlere blok koyuyorlar sanırım. Mantığı da "bunun sorgulanması, alınabilirliğini arttırıyor" sanırım.
Şimdi proje üzerinde halen çalışıyorum neredeyse bitti, ama web tarafında .com uygun olmadığı için .com.tr alacağım.

Bu botlar çok akıllandı, eskiden böyle değillerdi... aklınızdakini sorgulamadan iyi düşünün ve ona göre karar verin. Aklınıza yatıyorsa alın derim...

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
benzer bir olay daha anlatayım. 2 sene önceden başlayan ve yaklaşık 1.5 milyon bütçeye mal olacak bir projede (çok yakın arkadışımın projesi), boşta olan domaini sorgulattıktan hemen sonra alınmış ve şuan 7,500 dolar para istiyor domain için. Şimdi kafam daha çok basmaya başladı. Bu ismi nasıl hemen aldılar kimin haberi oldu falan. Birbirimizden şüpheleniyorduk. Bu kadar bütçe ayrılan projede bu para rahatlıkla ödenebilir ama sinir olmuş com.tr ile devam edeceğim diyor.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

Tayfun
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

EmrahDD EmrahDD ☪ 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰀𐰼 Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 173 / 146
  • Ticaret 32, (%100)
tayfunsg merhaba bu sorunu hangi firmalar da yaşadınız? Yaşanan bu olayı kendilerine ilettiniz mi?

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
ben birkaç firmada sorgulattım. aklıma gelenler. isimtescil, godaddy (godaddy de sepete eklemiştim), domaincheap, nic.tr aklıma gelenler firmalarla iletişime geçmedim zaten biz aldıkta demezler

Tayfun

EmrahDD EmrahDD ☪ 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰀𐰼 Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 173 / 146
  • Ticaret 32, (%100)
tayfunsg size biz böyle bir şey yapmayız politikalarımız var falan filan gibi şeyler uydururlar. Zaten belirttiğiniz firmalar bu konularda mimli firmalar.
Domain almadan önce mutlaka gizlilik konusunda araştırmalar yapınız.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
isimtesfil kesinlikle bu işi yapıyor suresi dolan alan adımı direk aldı şuan satılık olarak duruyor.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
@Voltaren. O zaten garanti. benim de kaç yıllık domainimi aldı extra para istedi. şimdi japonlara satmış.

Tayfun
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al