wmaraci reklam

Google, .app Alan Adı Uzantısını Herkese Açık Satışa Sundu!

42 Mesajlar 15.085 Okunma
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
malialtun53 bu konuda ben de birkaç şey okudum, öğrendiğime göre; evet satabilirsiniz fakat şöyle bir sorun karşınıza çıkıyor: Tescilli bir markaya ait alan adı satın aldığınızda, bu alan adını söz konusu marka üzerine kullanamazsınız. Çünkü bu ticari faaliyet olarak algılanıyormuş. Marka da aynı şekilde .app alan adını alma konusunda sandığınız kadar hevesli olmayabilir. Hevesli olsa da vereceğiniz fiyat karşısında memnun kalmayıp, yasal hakkını kullanarak alan adını elinizden alma yoluna gidebilir. Tabii alan adınız boşta duruyorsa bu durumda pek bir şey elde edilemeyeceği düşünülüyor. Söz konusu marka hakkında içerikler paylaşsanız bile markanın alan adını elinizden alma hakkı oluşabiliyormuş.

Sonuç olarak; tamamen değişkenlere bağlı bir durum. Bir şeyler çıkabilir de, çıkmayabilir de ve fakat yasal olarak sahibi olduğunuz .app alan adını başka birine satamayacağınız veya transfer edemeyeceğinize dair bir şey okumadım. Benimle paylaşırsanız ona da bir göz atabilirim. Belki siz yanlış algılamış olabilirsiniz.
malialtun53

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

malialtun53 malialtun53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Pazarlama ve satış müdürü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu domainlere yatırım yapıp yapmama konusunda kararımı bu paylaşımınız netleştirdi. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
.app domainlerinin devredilemediğine dair okuduğum makaleyi bulmaya çalışıyorum. Bulur bulmaz da paylaşacağım.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al