wmaraci reklam

Alexa Hala Geçerliliğini Koruyor!

21 Mesajlar 3.109 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

verifyersin verifyersin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Teknik Destek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 3 / 45
  • Ticaret 0, (%0)

WMSupport adlı üyeden alıntı

Alexa ne site değeri neden SEO bakımından bir değeri yoktur. Bunu iddia eden insanı önemsemeyin o dikkat etsin.

katılıyorum

wmaraci
reklam

firsatcepte firsatcepte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aktif Satış Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

turk5 adlı üyeden alıntı

Alexanin googledaki siralamaya bir etkisi oldugunu düsünmüyorum, dolayisiyla orda yükselmenin getirisi nedir?

Piyasada sadece google yoktur. Temel olarak traffic kontrolcüsüdür. Yani sitenize giriş çıkış yapan kullanıcı sayısına göre dönemsel olarak kategori bakımından hangi sıralamada olduğunuzu gösterir.

İnternetten Para Kazanmak için gelirvakti.com

firsatcepte firsatcepte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aktif Satış Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

batukay adlı üyeden alıntı

Alexa alınan hite göre sıralama yapıyor. Hit basınca düşmesi çok doğal.

Sonunda mantıklı bir cevap

İnternetten Para Kazanmak için gelirvakti.com

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Alexa felan hikaye, Googla analytics önemli bnm için günde kaç kişi girmiş. kaç konuya bakmış, kaç dk durmuş sitede. bu önemli benim. için. He alexa eklentisi yüklü bende. Hile yapmassak oda zaten google ile doğru orantılı ilerliyor. Ben 2 hafta da yein kurulmuş siteyi ilk 10 bine sokan gördüm.

Facebookta bununla ilgili alexa hit grupları bile mevcut. Herkes kendi sitesinde konuyu atıyor. konuya yorum yapanlar altına bildiriyor. Konu sahibi de geri dönüş yapıyor. Bu şekilde yorum kasarak hemen sıralama kasabilirsiniz.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

turk5 turk5 turk5.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Internet ve Medya
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 766
  • Beğeniler 93 / 185
  • Ticaret 2, (%100)

firsatcepte adlı üyeden alıntı

Piyasada sadece google yoktur. Temel olarak traffic kontrolcüsüdür. Yani sitenize giriş çıkış yapan kullanıcı sayısına göre dönemsel olarak kategori bakımından hangi sıralamada olduğunuzu gösterir.

Keske dogru olsa. Piyasada su an maalesef yalnizca google var.

Alexa hit kontrolünü ancak alexa toolbar'i yükleyen kullanicilar sayesinde görür. 10 arkadasiniza toolbari yükletin ve sayfaniza girsin, bakin alexa degeri nasil düsüyor.

Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform : turk5.com

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Gerçekten komiksiniz ya yeni yeni türeyen senin gibiler "asıl" yanlış bilgiyi veriyor.

Neyse Amazon sıralaması mükemmel moruk 👍

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Alexa'yı bilmem ama SEO konusunda bilinen çok yanlış şeyler var ben uzmanı profesyoneli değilim fakat farkettiğim şu ki insanlar işine gelmeyen noktalarda bazı taktiklere (sanırım kullanılmasın diye) çamur atmaya bayılıyor. Yine ne kadar doğru bilmiyorum ama rastgele backlinkten kaçın diyen kaç yüz kişi görmüşsünüzdür. Bir siteme seo programlarıyla 200.000 backlink bastım ve 3.5 senedir 40+ kelimede 1. "Sıradayım"
Yani şimdi de burada birileri çıkıp Alexa değersiz beni ilgilendirmez diyor. Tamam haklı olabilirler Alexa belkide gerçekten işe yaramıyor ama kimse çıkıpta bunu kanıtlayamaz benim görüşümce. Alexa'da ilk 100'de olup hiç bir kelimede 1.sayfada değilim diyebilecek biri varmı? Yani burada demek istediğim şu ki senelerdir "Alexa Değersiz Hiç bir işe yaramıyor" gibi ağızdan ağıza yayılan cümleler belkide zihnimize işledi ve bu yüzden hiç kurcalamak istemedik. Tamamen detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Bu konular nedense bi türlü bitmedi gitti .

Alexa bir sebep değil sonuç ilişkisidir. Alexa da üst sıralara çıkmak istiyorsanız ( legal olarak ) yapmanız gereken işlemleri off page SEO adıyla adlandırabiliriz. Bu işlemler neticesinde siteniz daha üst sıralara çıkarak daha fazla siteler tarafından referans gösterilip daha çok kullanıcıya erişmiş olursunuz. Eğer siteniz arama motorunda üst sıralarda çıkıyorsa bu size daha yüksek hit oranı sağlayacaktır. Daha yüksek hit ve referans sayfaları sizi alexa da üst sıralara hedefleyecektir.

Yani hiç bir milyon hiti olan siteyi alexa da 100 k üzerinde görmedim göremezsiniz de. Yani alexa yı bir hedef olarak görmeyin ,eğer iyi bir site ortaya çıkardıysanız alexa değeriniz zaten düşük olacaktır. Yani Sitenizde aylık 500k hit görüyorsanız alexa değerinizin 100k üzerinde olmasını imkanı yok .
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

Seoverse Seoverse SEO Executive Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 7, (%100)
Merhabalar, hocam bir konu açmışsınız iyi güzel ama bu agresiflik neden ? Alexa sizin mi?
Konuya dönecek olursak da Alexa sizin düşündüğünüz gibi bir araç değil, ayrıca hiç bir soruya doğrudan cevap olamaz. Sizin savunduğunuz kısım Alexa'nın rank sistemi. Aslında bu araç sadece bu sistemden ibaret değildir. Ahrefs, Semrush ve Majestic gibi bir SEO aracıdır aslında. Ama bu saydıklarım kadar etkili değildir. Önemli olan son kullanıcıdır ve bu insanlar Alexa sıralamasına bakıp siteye girmeye karar vermezler. Ya da site içeriğinin kullanıcılara uygun olup olmadığını Alexa size sunmaz. Benim düşüncem Alexa'nın rank sistemi web site sahiplerinin çerezlik olarak kullanabileceği bir sistemdir.

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Arkasında büyük bir emek, disiplin gibi birçok etmeni barındırır.

MKorkut75 MKorkut75 https://interbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa'ya bakınca sadece yeni link gelmiş mi artış var mı konularında bir rahatlık yaşıyorum ama yeni link yoksa üzüyor beni :) Görüşüm ise çokta şey etmemek lazım bu Alexa'yı..

https://interbilgi.com https://www.korkutlarkepenk.com/ https://mankensepeti.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al