wmaraci reklam

hitlerde düşüş yokken alexa sıralama düşmesi

19 Mesajlar 1.553 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mdhouss mdhouss Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
ahahahaahahah 27 bine düştüm bu ne lan? ben inanın bir anlam veremiyorum. :/

wmaraci
reklam

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)
Alexa'nın işleyiş prensibi biraz farklı..Alexa sadece sitenin hitine göre sıralama yapmıyor..Alexa hitten daha çok sitene gelen ziyaretçinin kalitesine göre sıralamaya diziyor.Yani gelen ziyaretçinin sitede kalma süresi,gelen ziyaretçinin sitede kaç sayfa dolaştığı ve daha bir çok şey..

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
birhabervar İçerikle alakalı olduğunu da sanmıyorum, Yeni siteme 1 ay düzenli içerik girdim ardından 1 buçuk aydır içerik girmediğim halde her geçen gün yavaş yavaş yükselişe devam etti. 13 Milyondan 3 milyona geldi şuanda.

technovenue.com

• Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)

SynapseMm adlı üyeden alıntı

Alexa'nın işleyiş prensibi biraz farklı..Alexa sadece sitenin hitine göre sıralama yapmıyor..Alexa hitten daha çok sitene gelen ziyaretçinin kalitesine göre sıralamaya diziyor.Yani gelen ziyaretçinin sitede kalma süresi,gelen ziyaretçinin sitede kaç sayfa dolaştığı ve daha bir çok şey..

tamma da dikkat edersen google analitik verilerinde. hit arttıgı gibi kalma süresi artmış. bence siteye saldırı yaptılar gibi :D de bunu nasıl anlarım bilmem.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)
Bende son bir ayda düşüş yaşandı fakat son bir ayda hit artışı hep aynıydı. Ama son 2 gündür yazı girdiğimden dolayı alexa yükseldi yani fark ettiğime göre alexanın önem verdiği diğer konu güncellik. Örnek vereyim ben her gün 1 yazı paylaşıyodum hitim çok düşüktü. Alexa her gün yükselişteydi şimdi hitim olsu güncellik gitti alexa düşüşte

• Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
yeniakim bende de tam tersi oldu :D içerik girmemişken yükselmişti. içerik girmeye başladım düştü. böyle alexanın ben taa

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)
Aslında alexa çok gereksiz ama bunu hala site sahipleri anlamadı. Kısa bir sürede alexa sisteminin sıralamalarını dikate alacak kimse kalmayacağı düşüncesindeyim

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
yeniakim aynı fikirdeyim.

Alexa'nın gözünü para bürüdü. Alexa'ya üye olan sitelerin sıralamaları hızlı yükseliyor. Toolbar yüklü kişilerin girdiği siteler hızlı yükseliyor. Bu ikisi uyguladığı bilmediğimiz kadar faktörden 2 tanesi ama çok dandik sitelerin ilk 500'de hatta daha yukarıda olduğunu da görüyoruz.

Ancak reklam verenler sitenin alexa sırasını sorduğu müddetçe biz de bunu dikkate alıp nasıl yükselebiliriz, niye düşüyoruz gibi problemleri kafamıza takmaya mecburuz.

Şöyle yeni bir yazılım yapılsa da sitenin sıralaması ona göre alınsa. Google'da pagerank vardı onu da kaldırdı. Bunu google yapmazsa kim yapabilecek ki? Diğer seo sorgulama araçları bile yanlış-doğru alexa sıralamasını veriyor.

Ayrıca kendi sitemin google'dan gelen sıralamaları ile alexa'nın günden güne sıra değişimini paylaştığım 2 aylık veriye de bakabilirsiniz. Eğer bir ilişki dikkatinizi çekerse yazarsınız :)

https://wmaraci.com/forum/alexa/2-aylik-surede-alexa-google-verileri-478114.html

• Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar şimdide alexa kafayı yedi galiba.

rank olarak türkiye değil. azerbaycanı gösteriyor ve 19.bin de? türkiyede 29 bindi en son?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al