WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Android Uygulama Geliştirme (https://wmaraci.com/forum/android-uygulama-gelistirme.html)
-   -   Admob Reklam Birimi Nasıl Oluşturulur ? ( Bilgilendirici Konu ) (https://wmaraci.com/forum/android-uygulama-gelistirme/admob-reklam-birimi-nasil-olusturulur-bilgilendirici-konu-516565.html)

Euphrates 12 Temmuz 2018 19:41

Admob Reklam Birimi Nasıl Oluşturulur ? ( Bilgilendirici Konu )
 
Merhaba arkadaşlar bir önce ki yazımda sizlere Google Play developer hesabı nasıl açılır ? ve ADMOB Hesabı Nedir ? ADMOB Hesabı Nasıl Oluşturulur ? hakkında bilgi vermiştim. Şimdi gelelim yapacağımız uygulamalardan para kazanabilmek için nasıl admob reklam birimi oluşturabileceğimize.


1 - İlk olarak ADMOB hesabımıza https://www.google.com/admob/ bu linkten giriş yapıyoruz. ( Admob oturum aç demeniz halinde kayıtlı mail adresiniz var ise direk oturumunuzu açacaktır. ) ( Önemli not admob açılır pencereleri kullandığı için eğerAdblock kullanıyorsanız kapatmanız gerekecektir. )


2 - Daha sonrasında yan sekmede bulunan uygulamalar kısmına basıyoruz. En altta UYGULAMA EKLE kısmı çıkacaktır.


3 - Karşınıza uygulamanızı mağazada yayınladınız mı diye soracaktır, evet yada hayır demeniz gerekmektedir. Genelde Hayır tercih edilir daha uygulama yayınlanmadığı için.


4 - Uygulama bilgilerinizi bu ekrandan giriyorsunuz ad ve İOS mu ANDROİD mi ?


5 - Bu aşamada uygulamanı kimliği bulunmaktadır, bazı panelden reklam çeken uygulamalarda bu kimliği de kullanmanız gerekecektir.


6 - Sonraki adım reklam birimi oluştur tuşuna bastığımızda karışımıza Banner, geçiş ve Ödüllü reklam birimleri çıkacaktır.. Buradan istediğiniz reklam birimine tıklıyorsunuz.


7 - Karşımıza çıkan ayarları doldurduktan sonra, reklam birimini oluştur dedikten sonra karşımıza reklam birimi kimliği çıkacaktır bu reklam birimini artık projelerinizde kullanabilirsiniz.

mxaksoy 12 Temmuz 2018 21:43

Ellerine Sağlık Hocam.

PoyrazMedya 19 Eylül 2018 13:45

Euphrates hocam admob'un "Engelleme Kategorileri" alanında yer alan "Ab kullanıcı izni" kısmı var, Reklam teknolojisi sağlayıcıları seçin kısmında hangi seçeneği işaretlemeliyiz veya bu kısım hakkında birşeyler yapmamıza gerek varmı ?


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 17:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.