wmaraci reklam

Mobil uygulama geliştirme & ufak sorular

6 Mesajlar 818 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yuez yuez - Sosyal Medya - Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 42 / 37
  • Ticaret 14, (%93)
Öncelikle merhabalar iyi çalışmalar, bu sıralar mobil uygulama ve oyun geliştirme alanlarına kafa yoruyorum ancak 1-2 sorum var. (öğrenmek için soruyorum, ticari amacım şuanlık yok)

1-) codecanyon tarzı sitelerden tek lisans uygulama aldığımız takdirde bunu düzenleyip tek sefere mahsus mu Google playe yayınlatabiliriz?
2-) Tek kullanımlık lisans aldığımız zaman farklı düzenlemeler yapıp görüntü olarak değişip 2. Google play hesabına yüklenmez mi? Doğal olarak sorunun özeti şu : lisans kodu nasıl işliyor aldığımız uygulamada düzenleme yaparken müdahale edemiyormuyuz?

3-) hazır yapılan uygulama kodları veya tasarımları kendimi geliştirmek için ücretsiz paylaşım yapan yerler varmı?

4-) codecanyon tarzı siteler nelerdir? Uygulama geliştirme - Mobil uygulama geliştirme alanı için.

wmaraci
reklam

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Codecanyon'dan lisanslı aldığınız ürünler açık kaynak kod olarak geliyor. Üstünde istediğiniz oynamayı yapabilirsiniz.

Her alımda 1 lisans hakkınız oluyor. Yani 2. kere yayınlayamazsınız. Eğer birden fazla kullanmak istiyorsanız veya ücretli satış yapmak istiyorsanız, extended lisans almanız gerekiyor.

Bazı uygulamalar-scriptilerin nulled veya warez halleri var. Ücretsiz bir şekilde indirip inceyelebilirsiniz fakat bu scriptlerde açık olma ihtimalleri yüksek. Veya kullanımı farkedilirse hukuki açıdan problem yaratabilir.
yuez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 42 / 37
  • Ticaret 14, (%93)

yaerna1 adlı üyeden alıntı

Codecanyon'dan lisanslı aldığınız ürünler açık kaynak kod olarak geliyor. Üstünde istediğiniz oynamayı yapabilirsiniz.

Her alımda 1 lisans hakkınız oluyor. Yani 2. kere yayınlayamazsınız. Eğer birden fazla kullanmak istiyorsanız veya ücretli satış yapmak istiyorsanız, extended lisans almanız gerekiyor.

Bazı uygulamalar-scriptilerin nulled veya warez halleri var. Ücretsiz bir şekilde indirip inceyelebilirsiniz fakat bu scriptlerde açık olma ihtimalleri yüksek. Veya kullanımı farkedilirse hukuki açıdan problem yaratabilir.

Cevabın için çok teşekkürler hocam, tek lisans alıp 2.defa yayınlarsam uygulamayı nasıl sıkıntı çıkar? Direk Google izinmi vermez yoksa ileride çıkacak bir sorun mu olur? Yani aldığım zaman içinde bir lisans key mi mevcut?

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Dostum aynı uygulamayı 2. kez yayınlayamazsın direk spam sayar ve 1 ihtar alırsın. (3 ihtarda hesabın kapatılır)
Reskin yani uygulamanın tasarımlarında değişiklik yapman lazım ancak o zaman bir sorun olmaz.
yuez

kişi bu mesajı beğendi.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 42 / 37
  • Ticaret 14, (%93)

FurkanCanöz adlı üyeden alıntı

Dostum aynı uygulamayı 2. kez yayınlayamazsın direk spam sayar ve 1 ihtar alırsın. (3 ihtarda hesabın kapatılır)
Reskin yani uygulamanın tasarımlarında değişiklik yapman lazım ancak o zaman bir sorun olmaz.

Benim bahsettiğim de o hocam tek uygulamayı 2 farklı reskin işleminden geçirirsem sonuç ne olur acaba

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

yuez adlı üyeden alıntı

Benim bahsettiğim de o hocam tek uygulamayı 2 farklı reskin işleminden geçirirsem sonuç ne olur acaba

Bir şey olmaz sanırsam herkes öyle yapıyor ama sorun yaşayanlar düzgün reskin yapmayanlar, deneyip görmen lazım.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al