wmaraci reklam

Uçak modunu açıp kapatınca ıp adresi neden değişir??

7 Mesajlar 7.411 Okunma
wmaraci reklam

ahmet2685 ahmet2685 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Güvenlik Görevlisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bu konuyla ilgili detaylı bilgi bulamadım. Uçak modunu her açıp kapattığında android ve ios cihazların hepsinde ip adresi değişiyor. Bi tane sitede 2-3 tane üyelik kullanmak isityorum, farklı ip den kullanıp kapanma sorunu yaşamamak için bu uçak modunu kullandım. Her seferinde ip değişiyor. Reklam tıklama sitesinde emin olmak için reklamları tıkladım ve her seferinde tıklanmaları sayıyor. Diğer türlü saymaz yada vpn kullanınca farkederler hemen.
PEKİ BUNUN İZAHINI YAPABİLECEK Bİ ARKADAŞ YOKMU?
Samsung müşteri hizmetlerini arayıp sordum ip si değişmez diyor ama değiştirdiğini bizzat test ederek gördüm. 🤔🤔🤔🤔🤔
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
İp adresi değişir. Her seferinde bağlantı sıfırlanır bu nedenle değişir. Bilgisayar modemi gibi düşünün. Her reset attığınızda değişiyor o da.

ahmet2685 ahmet2685 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Güvenlik Görevlisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşımla beraber bizde sizin gibi düşündük hocam.
peki böyle yaparak bi sitede 3-4 tane farklı hesap açıp kullansam farkederler mi sizce?
Şimdilik bişey yok, ayrıca reklam tıkladım ve saydı onlarda da bi sıkıntı olmadı...
Mesela bu yöntemi kullanarak yüzlerce hotmail hesabı açtım. normalde 2. yada 3. den sonra aynu ip den 24 saat sonra tekrar hesap açabilirsiniz diyorlar.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Çok saçma. Hangi hattı kullanıyorsunuz? Sonuç olarak şebekeden size tanımlanan bir ip adresi var.

Her seferinde farklı ip tanımlıyorlarsa mobil veriyi her açıp kapattığınızda da farklı ip ataması lazım.

Reklam tiklamalarinda ise sorun yasayacaginizi düşünmekteyim. İp adresi degissede cihazı taniyacaklardir. Yoksa ip adresi değiştirip değiştirip herkes 7 24 reklamlarına tiklar.

Modemi resleyip ip degistirerek reklama tıklamak anlaşılacağı gibi buda anlaşılır.

Ama ip adresi değişme olayı enteresan geldi gerçekten. Telefon üstünden yapılan işlemlerden dolayı (proxy, VPN vs. Dışında) şebekenin atadığı ip adresinin değişmesi garip. Aniden bağlantı close olduğu için falan desem oda mantıksız. Mobil veriyi aç kapa yapınca da değişmesi gerekiyor ozaman..
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Cihazı tanıyacağı için (ekran çözünürlüğü, cihaz modeli,browser vs.) İp değişse de işe yaramaz. Yani üyelik açma amacı ile yapmayın çok rahat farkedilir
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

NikolaiS NikolaiS www.ayesva.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci / Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Çok rahat farkedilir, modem isimlerine kadar her şey mevcut oluyor.
Anında farkedilir üyelik sistemleri detaycı ise.

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Cihazınızı uçak moduna alıp çıkarttıktan sonra Genelikle ip adresi değişmez
Ancak bulunduğunuz yerde 1 den fazla baz istasyonu var sa cihazı uçak modundan çıkarttığınız zaman en yakın veya yoğunluğu daha düşük olan sinyal kuvveti daha yüksek olan baz istasyonundan veri alır.
Her baz istasyonunda önceden tanımlı ve sürekli değişken olan ip adresleri mevcut ve cihazınıza baz istasyonunda olan bir ip adresi atanır. Siz cihazı uçak modundan çıkarırken başka bir baz istasyonundan veri alırsa o baz istasyonunun ip adresine geçer.
ahmet2685

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al