wmaraci reklam

2018 için yorum yapacak SEO Uzmanları Aranıyor

15 Mesajlar 1.972 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

compman032 compman032 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhaba, bir blog için konu listesi oluşturdum uzun bir makale yazıyorum. Sizlerin de 2018 yılı için hangi büyük değişiklikler olur, ne daha önemli hale gelir, hangi yöntem daha çok kullanılır gibi tahminlerinizi alayım.

wmaraci
reklam

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam backlinkler kolay kolay ölmez. En çok kullanılan seo tekniklerinden biridir. Her zaman dediğim gibi backlink SEO nun kalbidir. Sağlam backlink yapısı oluşturma ve backlink alma yöntemleriyle ilgili birşeyler yazmanızı öneririm. İyi çalışmalar.
mimarcan compman032

kişi bu mesajı beğendi.

ismetkaratas ismetkaratas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yok
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Bazı arkadaşlar backlink'in içerikten daha önemli olduğunu düşünüyor sanki. Doğal backlink(satın alınan değil) ve sosyal medya olumlu şeylerdir. Organik sıralamanıza etki eder. Ama SEO'nun kalbi "Alakalı içeriktir".

2018 ve diğer yıllarda değerini kaybetmeyecek en önemli şey "Faydalı içeriktir". Diğer etkenler sonra gelir. Kolay gelsin.
mimarcan mert47 compman032

kişi bu mesajı beğendi.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
olur bir değişiklik ama şimdiden bunu söylemesi zor ;)

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
facebook seo yapmıyor gibi bir yorum bekliyorum şuan.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Facebook seo mı yapıyor sanki. Beni reklam etmeyin kardeşim, ürünü ön plana çıkarın.

Metaphor Metaphor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 20 / 28
  • Ticaret 4, (%100)
Yurtdışı makalelerde mobil deneyimin seo için öneminden çok bahsediliyor. Yeni Google search console arayüzünde de site mobil yeterliliği ile alakalı geliştirmeler olması bunu destekliyor. Eninde sonunda site hızı da seo'yu etkileyecek.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
ismetkaratas hocam taşı yanlış yere attınız. İçerik zaten olmazsa olmazdır ve siteyi site yapan unsurdur. Siteyi güncelliği aktifliği olmadan zaten hiç ilerleme kaydedilmez. Ama siz çok fazla genelleme yapmışsınız. Güncel ve etkili içerik kanunlarını çoktan atlamış olmanız gerekiyor. SEO yu tamamen içerik ile bağdaştırmak yanlış.

SEO nedir? > SEO arama motorlarını anlamak, kandırmak ve site popülaritesini iç ve dış çalışmalarla yükseltmektir. Bunda en etkili rol oynayan da backlinklerdir. Yani mesajınız çok düz bir düşünce içeriyor. Benim mesajımdan “içerik girme backlink al” gibi bir ana fikir mi çıkardınız?

Ayrıca ne kadar alakalı ve kaliteli içerik girerseniz girin Google sırf bu yüzden hızlıca size yukarılara taşımaz. Hatta 1 gün bile içerik girmeseniz piyasada bile görünmezsiniz. Peki bu içeriklerin popülaritesini kalıcılığını nasıl sağlayacaksınız ?? Tabi ki sosyal medya sosyal imleme veya çeşitli sitelerden paylaşım yaparak ve Backlinkler alarak.

Son olarak “SEO nun kalbi backlinktir.”

İyi forumlar.
uzmanseo mnidasamur

kişi bu mesajı beğendi.

ismetkaratas ismetkaratas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yok
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
redwm bu konuda ayrılıyoruz dostum. Saygı duyuyorum. Benim düşüncelerim şu şekilde:

"içerik girme backlink al" dediğinizi kast etmedim. "SEO'nun kalbi backlinktir" görüşünüz yanlış buluyorum.
Bence SEO arama motorlarını kandırmak değildir. Arama motorlarını kandırmak için yazılan yazıları ve yine popülarite yükseltmek için ücretli alınan backlinkleri doğru bulmuyorum.
Çünkü ortaya robot gibi yazılmış yazılar çıkıyor ve kullanıcı deneyimi düşüyor. Kullanıcı deneyimi düştükçe ne itibar kalıyor ne popülarite.
SEO'nun arama motorlarına yönelik değil, kullanıcılara yönelik yapılması taraftarıyım. Bırakın siz özgün ve doğal içeriğinizi yazın, Google isterse hızlıca yukarı taşımasın. Zaten, sırf 2 aylık siteler üst sıralarda değiliz diye backlink alıp alıp birden yukarı çıkıp, bir kaç ay sonra "sıralamada bile gözükmüyoruz" demezler mi.
Siz söylediniz, "backlinkler kolay kolay ölmez". Öldüğünü düşünün.
Ama ölmeyecek tek şey "içerik"tir. Yardımcı olarak, doğal backlink(satın alınan değil) ve sosyal medya (hit) olmalıdır.
mnidasamur

kişi bu mesajı beğendi.

vlad vlad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

biruikiaa adlı üyeden alıntı

facebook seo yapmıyor gibi bir yorum bekliyorum şuan.

seni mi kırıcam hocam :D
facebook seo yapmıyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al