wmaraci reklam

Anahtar kelime seçimi

9 Mesajlar 1.029 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, genel olarak SEO hizmetlerine bakınca anahtar kelime talep ettiklerini görüyorum. Ama hangi anahtar kelimeyi hedefledigimizi nasıl belirleyeceğiz ki? Yani ticari para kazanma odaklı bir iş yapılınca elbette daha ise baslamadan anahtar kelime belirlenir. Fakat ben rıza-i ilahi için fayda gayesi taşıyan İslami bir sitye sahibim. Burada tek gayem insanlara ulaşıp onlara faydalı içerikler aktarabilmek ama hangi kelimeye odaklanacagimi bilmiyorum. İnsanlar bu konularda pek araştırmacı degiller, Allah'tan menfaat elde edilebilecek bir alan değil de sağlık, gelişim vb alanlarda olduğu gibi sırf para odaklı bu alanda bilgisi olmayan kişiler girmiyor. Kelimeleri nasıl tesbit edebilirim?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
1- Yükseltmek için bir konu belirleyin, (Bu en çok hit alan içeriğiniz veya başka bir içeriğiniz olabilir)
2- Seçtiğiniz konu ( örneğin "Dinimiz ve bilim" ) için bir yazı hazırlayın, (100 kelimelik olabilir)
3- Makalenizi çeşitli dini platformlarda "Yükselmek istediğiniz 1-2 kelimeye" bu "Dinimiz ve Bilim" adlı konuya link verin,
4- bu şekilde link verilen kelimelere tıklama yapıldıkça sizinde bu seçtiğiniz kelimede yükselme şansınız artar.

Demek istediğim yalnızca blog için seçmeseniz de olabilir, yazdığınız makalelerin yükselmesi içinde yapabilirsiniz.

Açıklayıcı olmuştur umarım.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Anahtar Kelime seçimi öncelik olarak site başlangıcında belirlenmesi gerekir.
Bununla alakalı olarak bir domain alınır.
Ana anahtar kelimenin domainde olması artıdır.
Anahtar Kelime araştırması yapılır ve belirlenir.
3 adet Ana anahtar kelime seçilir ve Site Title yani başlığına eklenir.

Bunlar başlangıçta yapılacak olan işlemlerdir.
Sonrasın SEO işlemlerine dayalıdır.
SEO nedir?
SEO, sitede yapılan küçük çapta işlemlerdir.
Bu işlemler, değişiklikler, eklemelerdir.

SEO 'ya etki eden faktörler nelerdir?

• Site hızı

• SSL kullanımı

• Kodlaması iyi olan bir tema.

• SEO dostu url yapısı

• Kaliteli özgün içerikler

• içerik ve görsellerin seo uyumluluğu

• iç linklemeler

• Uzun kuyruk başlıklar

• Benzersiz Meta Açıklamaları

Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
Aranma hacmi yüksek kelimeleri biraz derledim, bu kelimelere göre içerik üretebilirsiniz. Yada aranma hacmi en yüksek ve sitenize uygun olan kelimelerden bazılarını seçip anahtar kelime olarakta kullanabilirsiniz. Ancak sitenizi seçtiğiniz anahtar kelimeye göre düzenleyin.

Sayılar aylık aranma hacimlerini gösteriyor.

namaz vakitleri = 1,220,000
ikindi namazı = 201,000
namaz saatleri = 201,000
fatiha süresi = 165,000
kuran okuma = 165,000
kuranı kerim okumak = 165,000
kuran oku = 135,000
kuran dinleme = 90,500
islamda evlilik = 74,000
islamda rüya tabirleri = 49,500
islami sohbet = 49,500
islamın şartları = 49,500
dinimiz islam = 33,100
islam ansiklopedisi = 22,200

wmaraci

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
DeepX hocam bu konuda bilgim var az çok ama işte kelimeleri belirlemekte zorlanıyorum. hangi kelimelere yoğunlaşmak gerekiyor. En azından başlangıç için.

CoaX evet hocam bilgim var şükür ama işte "anahtar kelime seçilir" kısmınında takılıyorum. İslami kategoride neler yapılabilir. Farklı şeyler yapma niyetim var bunu anahtar kelimelerle nasıl adapte edebilirim

UnalKorkmaz çok teşekkürler hocam bu anahtar kelimenin bazilsri işime yarayabilir. Klasik bir dini siteden ziyade çok farklı bir seyler yapma niyetim var. İnsanlara İslam'ı anlatirken, müslüman gibi dusunebilmeyi, bilimi teknolojiyi sevmeyi, uretebilmeyi vb anlatmak istiyorum. Klasik dini sayfaların anahtar kelimeleri bunlar evet ama daha farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. İlim aynı evet ama usul ve uslupta eksiklikler var bunu düzeltme derdindeyim inşallah. İşte bu konuda anahtar kelime bulmak çok çok zor oluyor. Bir menfaatim yok (sitedeki reklamlar sadece maliyeti karsilasin diye konuldu fakat 3 ayda 1 TL geldi) önemli değil insanlar faydalansin istiyorum

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
O zaman şöyle yapmanızı tavsiye ederim. Projenizi yine aynı şekil yapın, fakat aranma hacmi yüksek olan kelimelerden içerik üretip, o kelimelere seo çalışması yaptırın. Bu şekilde çok daha fazla insana ulaşabilirsiniz, ayrıca maddi gelirde elde edersiniz. Öbür türlü kimsenin aramadığı kelimelerde siteyi kimseye duyuramazsınız.

Demek istediğim şu, insanların bilip aradığı kelimelerden hit çekin ve asıl projenizin linkini hit çektiğiniz sayfalara verin. Böyle yapmak en mantıklısı diye düşünüyorum.

Fakat, projenizi tam olarak verimli hale getirmeden seo çalışması yapmayın. Eğer yaparsanız geçici bir kalabalık alırsınız. Tam olarak kafanızda kurduğunuz projeyi yapıp bitirin, daha sonra seo çalışması yapın. Böylece insanlar sitenizi faydalı bulup geri dönüşler sağlayacaktır.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Ben anahtar kelime odaklı çalışmanızı tavsiye etmiyorum. Sosyal medya odaklı çalışın.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
UnalKorkmaz teşekkürler hocam öyle yapmak daha mantıklı gibi evet. Arada kelime odaklı bulunabiliği arttırmak için (faydalı) yazılar ekleyip. Sitenin adını böyle duyurup asıl içeriklere de yönlendirebiliriz herhalde. İnsanların arama yapmadığım konular üzerine yazmaya çalışıyoruz. Eksiklikler, hatalar, sorunları elestiriler, düşünceler. Araştırma yapsalar zaten bu halde olmayız maalesef. Ama yine anahtar kelimeleri nereden bulacağım bilmiyorum. Adwords ve trends te islami konulari aradım ama elle tutulur bir sonuç elde edemiyorum. Büyü, fal, medyum gibi İslam'ın haram kıldığı şeylere talepler var maalesef. Anahtar kelimeleri nereden bulabilirim başka, hep ücretli seçenekler ve belimi büküyor fazlasıyla.

awoken hocam sosyal medya hesaplarımız da var herşeyi tek yapıyorum maalesef yüz üstü bıraktı arkadaşlar kpss bahanesiyle. Ben davamda eminim şükür. Instagram'da daha çok takipçimiz var 2.000 civarı, çok güzel takdir mesajları alıyoruz ama okumuyorlar ne yapsak da okumuyorlar. Okumayı sevmiyor milletimiz.

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

UnalKorkmaz teşekkürler hocam öyle yapmak daha mantıklı gibi evet. Arada kelime odaklı bulunabiliği arttırmak için (faydalı) yazılar ekleyip. Sitenin adını böyle duyurup asıl içeriklere de yönlendirebiliriz herhalde. İnsanların arama yapmadığım konular üzerine yazmaya çalışıyoruz. Eksiklikler, hatalar, sorunları elestiriler, düşünceler. Araştırma yapsalar zaten bu halde olmayız maalesef. Ama yine anahtar kelimeleri nereden bulacağım bilmiyorum. Adwords ve trends te islami konulari aradım ama elle tutulur bir sonuç elde edemiyorum. Büyü, fal, medyum gibi İslam'ın haram kıldığı şeylere talepler var maalesef. Anahtar kelimeleri nereden bulabilirim başka, hep ücretli seçenekler ve belimi büküyor fazlasıyla.

awoken hocam sosyal medya hesaplarımız da var herşeyi tek yapıyorum maalesef yüz üstü bıraktı arkadaşlar kpss bahanesiyle. Ben davamda eminim şükür. Instagram'da daha çok takipçimiz var 2.000 civarı, çok güzel takdir mesajları alıyoruz ama okumuyorlar ne yapsak da okumuyorlar. Okumayı sevmiyor milletimiz.

Detaylı PM attım hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al