wmaraci reklam

Aniden 15K Hit ve Sıralama Düşüşü

7 Mesajlar 816 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Günlük 25k hit alan, bazı önemli kelimelerde ilk sayfada olan sitem 1 haftada 15k kadar hit düşüşü ve kelimelerinde 2-3 sayfa geriledi. Herhangi bir ceza, spam gözükmüyor. Başka hangi nedenler buna sebep olabilir? Nasıl anlayabilir, düzeltebilirim?

wmaraci
reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Rakipleriniz tarafından Anti-Seo çalışmasına mağruz bırakılmış olabilirsiniz. Ya da internet sitenizdeki içeriklerin "Google gözünde" daha kalitelileri farklı siteler tarafından yayına alınmış olabilir.

Benzer bir sorun yaşadığım dönemde, Google'da benim konumuma geçen internet sitelerin içerik girme tarihlerini kontrol edip, eğer daha yeni/taze bir güncelleme tarihine sahiplerse kendi içeriğime ortalama 100 kelime ekleyip, yayınlanma tarihi güncelleme tekniğini kullanıyorum. Varsa, ilk etapta paravan bloglarınız için benzer işlemi yapıp, etkisini gözlemleyebilirsiniz. Yoksa, içeriğinizle alakalı çalışma yapabilirsiniz.

Anti-Seo konusunda da birkaç gün içerisinde sitenize gelen backlinkler için inceleme yapmanızı tavsiye ederim. Ahrefs - Majestic - Semrush gibi platformlar için premium üyeliğiniz yoksa, düşük bir ücret karşılığında Cyberus 'tan analizlerinizi temin edebilirsiniz.

ibrahimartan ibrahimartan GÜVENİLİR KİŞİ Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek aşçı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 12 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam siteniz nedir?

Freeborn Freeborn Göz Göz Göztepe Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)
Site adresinizi verirseniz en azından ahrefs'den bir kontrol edelim.

yeni güncellemeden de etkilenmiş olabilirsiniz, bir analiz edelim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Bu ayın 1'inden beri çok radikal güncellemeler var. Sitelerin genel kaliteleri ile, içerij kaliteleri ile, kelime etiket spamları ile ilgili sağlam güncellemeler var. Birçok spam site bam güm tam spam cezası yiyor 10 gündür.

Sıralama düşüşleri varsa önce bir spam cezası alınmış mı wmtools'dan ona bakın. Site genelinde spam yoksa hit düşüşü yaşayan sayfalarınıza bakın. Anahtar kelime yoğunluklarına ve açılış hızlarına bakın.

İlk sırada yer alan ve çok hit çeken içerikleriniz varsa ve onlarda sıralama düşüşü yaşadıysanız o içerikleri baştan sonra bir elden geçirin.

İddialı kelimelerde ilk sıradaki içeriklerin artık google çalışanları tarafından manuel incelendiği ve manuel işlemler yapıldığı konuşuluyor sağda solda.

Piedra Piedra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 466
  • Beğeniler 96 / 118
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam ayni durum benim sitede var ben cozdum sitenizi verirseniz size rapor sunabilirim

mevotr mevotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 1, (%100)

Piedra adlı üyeden alıntı

Hocam ayni durum benim sitede var ben cozdum sitenizi verirseniz size rapor sunabilirim

nasıl çözdünüz acaba biraz bilgi verebilirmisiniz buradan anladığım kadarıyla çoğu sitede bu var benim 2 sitemdede gözle görülür seviyede bi düşüş oldu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al