wmaraci reklam

Farklı domain aynı içerik

8 Mesajlar 715 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mert344 mert344 Web ve hibrit uygulamalar Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Benim bir sunucum ve bir eğitim platformu sitem var. Bu eğitim platformuna uygun keyword domainlarim var ve wordpress kurulu. Bu keyword domainleri paravan site olarak kullanıp her bir keyword için link çıkışı vermek istiyorum. Aklımda birkaç soru var.

1- Farklı keyword domainlar için (Örneğin x.com, b.com farklı site fakat aynı database ve içerik) aynı içerik olması ve aynı link yönlendirmesi (Her keyword domainlerde link çıkışı aynı olacak) olması SEO açısından yararlı olurmu?
2- Yararlı olmazsa her bir keyword domain için hepsinden farklı içerikler oluşturmak mı daha yararlı?

SEO açısından çok merak ettiğim için cevap verilirse çok mutlu olurum. :)

wmaraci
reklam

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Konu uzmanları yorum yaparsa daha doğru bir bilgi olur ancak benim fikrim şu şekilde;

Birebir aynı içerikleri eklemekten ziyade diğer domainlere yeni içerikler girerek asıl sitene anahtar kelimeler üzerinden link vermen daha mantıklı olacaktır.
mert344 birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

fmoyuncusu.com

• Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
mert47 Yorumun için teşekkür ederim. Büyük ihtimal 5 keyword domaine hergün başka içerik girmem gerekecek, kaçışı yok. :) İyi çalışmalar dilerim.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
SEO uzmanı değilim fakat bu sorunun cevabı için uzman olmayada gerek yok diye düşünüyorum.
Cevabım :Size hiç bir faydası olmayacaktır bu işlemin, hatta zararı olma ihtimali dahi var.

Bir diğer nokta ise sunucuda tek IP kullanıyorsanız zaten bu plan baştan çöker, çünkü aynı IP yi kullanan sitelerin birbirine link vermesinin hiç bir faydası olmaz. Hatta şöyle söyleyim; Ha sitenizin ana sayfasından diğer sayfaya link vermişsiniz, ha da aynı IP kullanan farklı sitelere link vermişsiniz aynı şey. Tabi baştada dediğim gibi bu durum sunucuda tek IP var ise böyledir. Yok her sitenin kendi IP varsa durum değişir.
mert344

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
cihaneken Yorumun için teşekkür ederim. Mantıklı düşününce daha fazla iş gücü gerekiyor, bi şansımı denemek istedim ve "Olur" cevabını almak isteim fakat emek olmadan yemek olmayacak. :) Bu arada dediğin gibi tek ip kullanıyorum ve bunu belirttiğin için teşekkür ederim. Backlinkten ümidi kesip trafiğe yönelmem lazım. İyi akşamlar dilerim.

Uzunadam Uzunadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek web
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 43 / 55
  • Ticaret 2, (%100)
Benimde sorum olacak arkadaşlar. Bu açılan paravan blogda ANA sitemiz için kaç adet tanıtım yazısı yayınlarsak faydasını görürüz.
mert47 mert344

kişi bu mesajı beğendi.

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Uzunadam spama kaçmayacak şekilde olması yeterlidir.

fmoyuncusu.com

kadirtpt kadirtpt https://tapreklam.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 17 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Herhangi bir fayda sağlamaz. Google zaten o iki sitenin size ait olduğunu öğrenecektir. Farklı sunucularda barındırıyor olsanız bile google bir çok kriter ele alarak sizin olduğunuza kanaat getirebilir. (Yapay zeka)
Bu maliyeti ona harcayacağınıza, gidip ücretli bağlantılar alın daha iyi. Zamanı boşa harcamaya değmez.
Ek olarak: paravan site olayı fayda sağlamaz deniyorum! Ama bu paravan olayını tr de bir kaç profesyonel kuruluş çok iyi bir şekilde kullanabiliyor.. diğer bir çok kişinin yaptığı zaman kaybı. En iyi paravan kullanan sitelerden biri hesap kurtu :)) reklam olmasın diye kurtu yazdım bilen bilir. Kolay gelsin.
mert344

kişi bu mesajı beğendi.

TAP Reklam Ajansı ve Dijital Baskı Merkezi https://tapreklam.com
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al