wmaraci reklam

Google, Anahtar Kelimeye Alınan Linkleri Aduketledi! [ ANCHOR 'LAR çöküş döneminde! ]

17 Mesajlar 2.110 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Düzenli tanıtım yazısı alıyorum neden sıralamada yükselemiyorum?
sorunsalı yine iyi ihtimale yaslanıyordu fakat;
Düzenli tanıtım yazısı alıyorum fakat neden sıralamada geriliyorum?
sorunsalı ağıt yakacak tarzdandı.

Olayın geçtiği url:
http://www.***.net/1069898089-post6.html

Önceden de sık sık bu sorundan dert yakınan birçok arkadaş vardı.
Teker teker cevap verirdim. Uğraşı gerektirmezdi. Fakat bu sorundan ötürü gerileyen arkadaşların sayısının arttığını görünce bir konu açıp elimden geldiğince yardım etmek istedim.

Sevinerek söylemek istiyorum ki bir çınarı daha kaybediyoruz. Adı sıkça met edilen, link inşasının önde gelen aşireti ANCHOR ölüm döşeğinde ve durumu gittikçe kötüye gidiyor.

"ANCHOR aşireti ile çok sıkı bağı olanlarda, yüce divan GOOGLE karşısında yargılanıyorlar.
Kimisine filtre hükmü giydirilirken, kimisi de şartlı tahliyeye merdiven dayamış.

Filtre yiyenler gücü yetiyorsa belirli tazminatlar ile kendilerini kurtarıyor, yoksa cezasını çekiyor.

Şartlı tahliyeye maruz kalanlarda ANCHOR ile yaptığı yasadışı işleri temizlemeye ve böylesi bir hatayı yapmamak üzere serbest bırakılıyor.
Fakat buna ne kadar serbestlik denilebilir ki, hele de GOOGLE savcılarının elleri ensesindeyken!

Evet. Artık rüşveti bırakmalıydılar. Yüksek makamdaki insanları para karşılığı kendi çıkarlarına kullanıyorlar, torpil yapıyorlardı. Oyun güzel gidiyorrr.duu kii
Ergenekon misali büyük bir soruşturma başlatıldı. ( :DD )
Artık ANCHOR ile yükselmek gaz kaçağını çakmakla kontrol etmek kadar fantastikti.
GOOGLE soruşturma için savcıları görevlendirdi."

Evet sayın seyirciler bu hafta da gündemi aktardık ve aktarmaya devam edeceğiz.

Haberleri duydunuz beyler. Biz ki rüşvete en sempati duyan insanlara sahip bir ülkeyiz, (hiç tasvip etmesem de) o zaman oyunu kurallarına göre oynamalıyız.
Rüşveti tezgah altı uzatmalıyız.Şimdi hiç afra tafra yapıp yüzünüzü buruşturmayın. Google 'den cezanızı bulmak istemiyorsanız vereceğim tekniği sitelerinize uygulayın.

Ben bu yöntemi öğreneli daha 1 hafta olmadı.Fakat İngilizce yayın yapan birçok sitenin bunu uyguladığını gördüm. Bende uyguladım. 1 hafta sonunda sonuçlarım ne pozitif, ne de negatif. Tam tarafsız nötr.

Negatif bir etkisi olmayacağını garanti edebilirim. Eğer verdiğim yöntem ile gerileyen olursa istediği kelimede elimden geldiğince, eskisinden daha iyi konuma getirene kadar çalışma yaparım. Kendime bu kadar güveniyorum ki, bir üstteki satırda neden böyle bir şeyi iddaa ettiğimi bende anlayamadım şuan :D
Her neyse işte, sözüm söz. Ben ki her bulduğum yöntemi deneyip sizlere sunuyorsam ve forumdan dışlanıyorsam. Bu konuda da bir bit yeniği arayanlar olacaktır. Onlara ithafen yazdım o satırları, unutmuşum, şimdi aklıma geldi.

Şöyle bi yazdıklarıma baktım da bayağı uzun olmuş. Daha konuya girmedik. Uzatmak istemezdim fakat bu seferde uzun olsun be.Öğrenmek isteyen okur, benim kendimi kasmama gerek yok sanırım.

Yine bilindik şeyleri tekrarlayacağım. Fakat bilmeyenlerin kulağına küpe, bilenlerin parmağına yüzük olsun diye söylüyorum;

Link inşanızı organik bir şekilde yapın. Rüşvet verin, fakat belli etmeyin.
Parayla link aldığınızı belli etmemek için seri seri eskiv yapın. Sağ gösterin, soldan kelebekleme tekme atın. bla bla bla.

Peki bunları nasıl yapacağız ya gazaz, ya müftü?

Bak dostum. Öyle makale yaz yaz yaz. Çak istediğin kelimeye anchoru sonra "yükselecem ben!!!" de. oldu canım.
Sonra "ey yükselen nesil, in ulan aşağı" der. amcan sana.

ve yine bak dostum. Bana kalırsa ANCHOR denilen kalleşe fazla güvenme.
Seni arkandan vurabilir. Fakat bende onun kadar kurnazım diyorsan;

Kelime üzerine değil, alıntı üzerine link ver.En garantisi tabi bence kaynak gösterme de ikisini kapıştırsak bu da az çok pataklar. Biraz daha geliştirilirip, aynı klasmana getirilirse bu yöntem kaynak olarak paylaşılan linkleri bile geçebilir demedi demeyin.

Oda şöyle olur: "SEO sabır işidir, kafanızdaki stratejileri pratiğe dökmelisiniz.Çünkü, duyarsan unutursun.Görürsen, hatırlarsın.Uygularsan, başarırsın..."

Böyle yap, organik kelimesi yaptığın stratejide kifayetsiz kalır.
Bu bambaşka bişey dostum. Bu organiğin atası işte.

Zaten; beyninin algı mahallesi, analiz sokağı, no:1 'de bir tanıdığın varsa, yukarıdaki linkte SEO kelimesinde yükselmek istediğimizi anlamış olman gerekir.

Ha, fakat bu alıntı sitenin içinde mutlaka biyerde geçsin gözünün yağını yediğim.
Sonra gelip bana "kardeş yükselemiyok ya" deme.

Biraz daha açmak gerekirse konuyu:
(") işareti alıntılamak anlamına gelir ve sen buranın içerisine yazdığın şey bir nevi başka bir yerden alındığını gösterir. Yani bunu paylaşan "ben bu sitenin şu sayfasına öyle hasta kaldım ki şu sözü gece rüyalarıma giriyor" demiş olur Google 'ye.

Google 'de "eğer öyle değilse bende onun kabusu olurum" der ve 2 adamını yollar(bot) bakar ki harbi delikanlı adammış, güzel yazmış çizmiş.Alır bunu şöyle köşeye, sıkıştırır cebine 3 - 5 " aferin aslanım böyle devam et " der ve bunlar o kişinin hanesine pozitif olarak geri döner.

Olay budur. Benim denemelerim hala sürüyor. Arada bir yükselme falan oluyor ama bu anchor 'lar sayesinde mi onu tam çözemedim.Galiba analiz sokağındaki tanıdığım çok yoğun ve henüz bunu analiz edemedi :D

Neyse umarım anlamışsınızdır. Yeni bilgi diyorum, değerli, organik, kimse bilmez al şunu kullan diyorum.
ve iyi akşamlar diliyorum.
Yunusemre Almina CrOSsFIRE

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com
wmaraci
reklam

joshuaa joshuaa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
peki bir şey sormak isterim konuyla ilgili olarak

" bla bla bla " yazarak tırnak içine link vermek yeterlimi? yoksa bu işlemi
ekleyerek mi yapmak gerekli.

• Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

joshuaa adlı üyeden alıntı

peki bir şey sormak isterim konuyla ilgili olarak

" bla bla bla " yazarak tırnak içine link vermek yeterlimi? yoksa bu işlemi
ekleyerek mi yapmak gerekli.

Anchor çapa anlamına gelir. Yani bir siteden başka bir siteye çapa atarız.
Bu çapanın mutlaka ait olduğu bir gemi olmalıdır.
Dolayısıyla aslında bunca zaman süre gelen anchor mantığı budur.
Bir sitedeki içeriği kendi sitene anchor 'lamak (çapalamak, çekmek).Bu bakımdan sadece " tırnak yeteceği gibi düz cümle de yetebilir. blockquote de olabilir. fakat tırnak ve blockqouoteyi tercih etmenizi öneririm.

uzayperformans.com

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Link verilen sayfanın title'ını birebir linklerseniz ya da direk düz url şeklinde yazarsanız bu olayı aşabilirsiniz. Ayrıca 5-6 kelimeden fazla linkleme yaptığınız takdirde uzun vadede sıkıntıya girebileceğinizin garantisini verebilirim.

Doğal bir makale yazdığınızı düşünün. Makalenizde alıntı cümleyi mi linklersiniz yoksa alıntı yaptıktan sonra daha "..devamı için şuraya bakabilirsiniz.." diye mi linklersiniz ?

İnsanları yanıltmayın. Anchor Text hala işe yarıyor ve bir süre daha işe yaramaya devam edecek.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

elegan elegan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 3, (%100)
bana kalırsa doğallık bunların hiç biri şahsen ben bi siteden gördüğüm yazı içindeki birşeyi yorumda kullanırken ''geçen bir yerde okudum anchor çorbası çok güzel oluyormuş'' derim ne site adresini linklerim nede anahtar kelimeyi :D

• Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

NDorteOrg adlı üyeden alıntı

Link verilen sayfanın title'ını birebir linklerseniz ya da direk düz url şeklinde yazarsanız bu olayı aşabilirsiniz. Ayrıca 5-6 kelimeden fazla linkleme yaptığınız takdirde uzun vadede sıkıntıya girebileceğinizin garantisini verebilirim.

Doğal bir makale yazdığınızı düşünün. Makalenizde alıntı cümleyi mi linklersiniz yoksa alıntı yaptıktan sonra daha "..devamı için şuraya bakabilirsiniz.." diye mi linklersiniz ?

İnsanları yanıltmayın. Anchor Text hala işe yarıyor ve bir süre daha işe yaramaya devam edecek.

Sana anchor bitti diyen oldu mu? Sadece etkisi azaltıldığı gibi eskiye göre daha riskli olduğunu ve çeşitliliğin olması gerektiğini söyledim. Ayrıca 5-6 kelimeden uzun linklemede sıkıntının garantisini falan veremezsin. Bunu uyguladın mı kendi sitelerinde? Ben uyguladım ve uygulayan birçok sayfa biliyorum.
Farkındaysanız sert bir üslupla cevap verdim. Bunun nedeni "insanları yanıltmayın" ibaresi. Adam akıllı yorum yaparsan cevabını alırsın. Yoksa yorum kirliliği yaratma.

elegan adlı üyeden alıntı

bana kalırsa doğallık bunların hiç biri şahsen ben bi siteden gördüğüm yazı içindeki birşeyi yorumda kullanırken ''geçen bir yerde okudum anchor çorbası çok güzel oluyormuş'' derim ne site adresini linklerim nede anahtar kelimeyi :D

İyi kolay gelsin sana.

uzayperformans.com

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1380
  • Beğeniler 699 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Onu da deneriz taş atıp kolumuz mu ağrıyacak ?

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.

• Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

okanizm adlı üyeden alıntı

Onu da deneriz taş atıp kolumuz mu ağrıyacak ?

Yani hocam deneyin görün. Ben denedim ve olumlu sonuçlar aldım. Darısı sizin başınıza.

uzayperformans.com

webmaster1996 webmaster1996 Atatürk'ün Askeri! Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 28 / 89
  • Ticaret 100, (%100)
Yorum back link olayi bitti dediginiz gibi ise

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Sana anchor bitti diyen oldu mu? Sadece etkisi azaltıldığı gibi eskiye göre daha riskli olduğunu ve çeşitliliğin olması gerektiğini söyledim. Ayrıca 5-6 kelimeden uzun linklemede sıkıntının garantisini falan veremezsin. Bunu uyguladın mı kendi sitelerinde? Ben uyguladım ve uygulayan birçok sayfa biliyorum.
Farkındaysanız sert bir üslupla cevap verdim. Bunun nedeni "insanları yanıltmayın" ibaresi. Adam akıllı yorum yaparsan cevabını alırsın. Yoksa yorum kirliliği yaratma.

İyi kolay gelsin sana.

:D esnafsın sen. İyi çalışmalar :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al