wmaraci reklam

Google Dalgalanmaları

18 Mesajlar 2.383 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

42237 42237 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
13 Temmuz itibariyle başlayan yeni bir dalglanma efektifleri bu günlerde oldukça sırıtkan olarak tüm webmasterlerin sinirlerini germeye başladı bazılarının ağızlarını kulaklarına kadar çekti.

Peki şu anda ne oluyor?
Bu soruya ne yazık ki pandora olan google tarafında hiçbir politika açıklanması yapılmaması ve tamamen deneyimler üzerine algısal ve duyarlı yaklaşımla biraz da kurban domainler vererek doğru sonuçlara ulaşarak bulduğumuz üzücü bir gerçek.

Geçmişe dayanan deneyimlerim ve şu anki yeni politikalardaki devrimsel değişikliklerle oluşan acemiliklerim ile genel yıllık politikalarları oluşturduktan sonra bir kaç versiyon atlaması yapıp relased sürümde yeni algoritmaya kadar sürdüren google bu sefer sağlam bir sıkıntı yaşıyor gibi görünüyor. Tabi burada deneyimlerinden faydalandığım ve istişare ettiğim seo çalışmaları yapan dünyanın belli başlı ülkelerinde olan gruplar ve şirketleri de dahil etmek istiyorum.

Asıl soru ya gelirsek yani ne oluyor şu anda?
Aşikar gözüken bir durum olan sonuç haksız rekabet, spam boxlar ve backlinklerle ilgili güzel bir ayıklama ve soyutlama olduğunu görebiliyoruz.

Yani bir anda sitesi en ilk sayfadaki webmaster sitesini 2-3 hatta adım adım 10 a kadaar görüp buhramlar yaşayabilir hiç yokken piyasada yada yeni açmışken sitesi 1-2 gün içinde sitesini zirvede görenler de mutluluktan uçabilir.

Ne yapacağız?
Şu anda yürülükte olan politikadaki algoritma sorunu tam olarak ne bilmiyoruz tabi ki fakat herzamanki gbii developlment takımı bununla ilgili baya bir vidayı yerindne oynatıp tekrar montaja sorunları çözmek için uğraştığı kesin. Özellikle bu ayın 18 inden sonra belirsiz dalgalnamlarda maruz olduğunu sanan web masterlara önerim;

Sitenizin işleyişine devam edin küçük ana sayfanızda değişiklikler gösterin güncelleme adına ve bekleyin. Kısa zaman içinde gerçekten olumlu döngünün tekrar yerine gelmesini beklemekten başka bir çare yok. her yapacağınız bir çaba sizi çıkılmaz spamboxlarla uzun uğraşlara maruz bırakabilir.
mimarcan AzX66 elex

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ugurdogan7 ugurdogan7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnternet Girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Şubat-Mart ayları arasında başlayan bu dalgalanma dinmek bilmedi, bir süre stabil şekilde sitenin gidişatını devam ettirsek de sitenin içeriğini güçlendirmeye çalışsak da dalgalanmada boğulan bir siteden geriye hiçbir şey kalmadı.Google'nin ne yaptığını anlamak mümkün değil !
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Şu anda 66.249.81.10 google büyük crawler sadece ana sayfa indexlemeye gelmiş durumda.

Kısacası 2-3 gün içinde bu dalgalanmada sonuç ne olacağını görmüş olacağız. Bize ak koyun düşer inşallah yoksa FİİİUUUUVVV fezaya rahmetle :)

• Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Evet dün gece itibariyle sağlam bir sallantı daha yaptı google zerzele misali alt üst etti her şeyi alakasız youtube kanallarına öncelik gelmeye başladı. Çok izlenen hitler arasında var olan bir gelişme olmuş durumda.

Yani burada googlenin kendi sahibi olduğu duyarlılıkla çalışan ve sık kullanılan sosyal medya ve sosyal sitelere öncelik vereceği tüyosu oluyor anladığım kadarıyla.

Bundan sonraki hareketin stratejisi belli oldu

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

OzWebDesign OzWebDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 39 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
10 anahtar kelimede ilk sayfalarda üçüncülük oynuyordum şimdi o günden beri neredeyse aramalarda çıkmayacağım. İnşallah düzelir yoksa site biter.

• Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Şöyle söyleyeyim 6 tane site 2 si aynı sektör 4 ü farklı sektörler. Çalışma prensibi aynı ama yoğurt yiyişi farklı örneğin 1 site den bahsedeyim
Toplam 57 anahtar kelimenin;
35 kelimem top 3
11 kelimem top 5
7 kelimem top 10
4 kelimem top 50 lerde gidiyordu

SONUÇ?
top3 lerin hepsi top 20 ye düştü 10 ile 20 arasında oynaşıyor ki her geçen gün düşüş... Alakasız değerlerde siteler embesil içerik ve kopya içerik hatta 2 ay önce açılmış tepede. Ha birde literatürler yani alakalı uzmantv yok youtube ler ilgi anahtar kelimelerde...

hele bugün youtube yi görünce geçmiş olsun arslanım gitti site şimdi politikayı çöz ve algoritması ile cebelleş bakalım dedim ki şubatta bir algoritma değişikliği ve politika değişikliği var...

Bir laf var hani ssssssssssss...misin yoksa sabaha mı bırakırsın diye ben şimdiden sabaha kadar diyorum şu anda...

Ama belli mi olur belki toparlar ama geçen gün yazdım büyük crawler geldi iyice düşüşler başladı. Artık e-ticaret sitelerine de blog yazacaksak bloger olalım yani

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Bende bu sabah fark ettim ki, "x anahtar kelime" de 2nci sıradayken, birinci sırada çıkan site benim içeriğimi olduğu gibi kopyalamış hatta öyle ki kopyaladuğu içerikte benim siteme bağlantı resimler linkler vs. varken gelmiş benim üst sırama yerleşti beni de 3ncü sıraya attı zamanla düzelir umuduyla birkaç gün bekledim, bugün ne göreyim o anahtar kelimede google da çıkmıyorum...

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

• Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Google Türkiye 5 saat önce gümledi ki toz duman birbirine karıştı. Sıralamalarda Türkçe haricinde tüm dillerin siteleri mevcut ve bu mevcutiyet ile tüm sıralamalar mefta :D

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Algoritma da değişiklikler var anlaşılan ver her neyse yazının içeriği veya yazı için alınan backlink ile alakası olmadığını söyleyebilirim.

• Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
İçerikle alakalı değil atıyorum düğme ise anahtar kelime ispanya sitesi arap sitesi litvanya sitesi alman sitesi artık her dil var karman çorman.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al