wmaraci reklam

Google'da Sıra Kaybetmenin Sebepleri

8 Mesajlar 1.523 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

coleqtia coleqtia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Çoğu webmaster adaylarının bilinçsiz bir şekilde uyguladığı bazı SEO temelleri sonucunda maalesef google web aramaları üzerinde sıra kaybı yaşamaktadırlar. Bunların sebep olasıkları oldukça fazladır. En sık yaşanan kayıpları aşağıda tek tek özetleyeceğim.

SEO içerisinde ümitli bir şekilde, aşırı fazla seo (anti seo) uygulanılmasının doğru olduğunu zannedip ters / olumsuz sonuç alan webmaster aday sayısı oldukça fazladır. Aşağıda belirlediğimiz kaybetmeye olasılık getirecek sonuçları kendiniz bizzat bulmaya çalışın. Yaptığınız hatanın ne olduğuna bağlı eski konuma gelebilme şansınızda oldukça mümkündür. Google’de sıra kaybetmenin sebepleri ile alakalı 6 çeşitli bilgi aşağıdaki gibidir.

Algoritma Güncellemesi

Google’nin uyarlamış olduğu yeni bir algoritma sonucu bu durumda olumsuz düşüşler yaşamış olabilirsiniz. Telaş etmeyiniz.

Backlink Azalması

Genelde dikkate alınmayan bir konudur. Daha önce’den almış olduğunuz link’ler silinmiş olabilir veya link’i satın almış olduğunuz site kapalı olabilir. Bunu en iyi çözümlemenin yolu ahrefs.com üzerinden kaldırılan link’leri tarihsel olarak görebilir, durumu çözümleyebilirsiniz.

Title Değişiklikleri

Alan adınız için oluşturmuş olduğunuz anahtar kelime her ne kadar sıralamanızı değiştirmesede, hit babında belirli bir kayıplar yaşayabilirsiniz. Özellikle title konusunda, eski yapısından daha iyi faaliyet gösterecek uyarlamalar yapmamışsanız bu ciddi anlamda sıralamalardan kaybolmanıza neden olacaktır.

Anti SEO ( Black hat SEO ) Uygulanması

Bir nevi rekabete dayalı bir uygulamadır. Rakip olan arkadaşların sizi SEO babında düşürmek amacıyla yapacakları çalışmalardır. Bunu en iyi olarak Google webmaster araçları üzerinden sitenize gelen bağlantıları görüntüleyerek öğrenebilirsiniz.

Tasarım / Tema Değişiklikleri

Tasarım, tema ve css’ler SEO niteliğinde önemlidir. Daha iyi yapıya sahip olmayan değişiklikler, olumsuz sonuç almanıza neden olabilir.

Sunucu Problemleri

Sunucuların kesintiye uğraması, coğrafi bölge olarak kapalı olması, google bot’ların sunucuya ulaşamaması sıralama kayıplara neden olabilir.
webhost AndroidMarket isissilver

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bayramege bayramege nakliyat Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek nakliyat
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
gerçekten artık google da üst sıralarda durmak çok zor. Her geçen gün neredeyse güncelleme yapılıyor.

AndroidMarket AndroidMarket WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 138 / 50
  • Ticaret 80, (%100)
Hocam ben sitemde ne yapıyorsam 1 ay önce,şu anda da aynısını yapıyorum.Fakat indexlerimde düşüş var.1 ay önce 1.8k olan hitim geçen hafta 700'e kadar düştü,dün 1250 oldu fakat indexlerde bir yükseliş yok.Sizce benim sorunum algoritmayla mı alakalı? Siteyi pm atıyorum.

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
1. sıdadakiler herzaman göze batar. Uğraşanda çok olur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

coleqtia coleqtia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Google zaman vermek gerekir oyle bir dalgalanma varki 1.sayfada 1.sırdakıler bıle sıralama kaybedebiliyor.

Google amcaya kızıp özgun yazı gırmekten kacınmayın. Google sizin degerinizi anlayacaktir.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
bu konuda anti seo mağduru biri olarak anahtar kelimesinde sıralamada dahi olmamanın zararlarını çekiyorum ve bu beladan nasıl kurtulunur bir türlüde çözemedim. Rekabetten dolayı siteye uygulanan bu anti seo çalışmalarını geri püskürtmenin yolu varmıdır.

telegram: saydekofficial

hdfilmx hdfilmx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 120 / 57
  • Ticaret 8, (%100)
benimde film sitem var bazı filmlerde 1.sıradaydım şimdi epey buyuk bir site hemen hemen hepsinde 1.sıraya girmiş ben 2.sıraya dusmusum benim siteme karşı bir işlemmi yaptılar yani. filmler yeni değil 3-5 aylık o kişide yeni eklememiş hemen hemen aynı zamanlarda eklenmiş

hdfilmx.com

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Verdiğiniz siteden baktımda benim siteme 2.3K Backlink gösteriyor :D şok geçirdim resmen

www.parkpera.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al