wmaraci reklam

Haberler.com Neden Çoğu Kelimede Yukarılarda?

21 Mesajlar 3.055 Okunma
wmaraci reklam

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Merhaba kardeşler, bir süredir yazayım diyordum da kısmet bu güne imiş. Bildiğiniz gibi gerek eski olsun gerek yeni bir konu olsun aradığınız her kelimede haberler com o konu ile ilgili makalesi olmamasına rağmen üst sıralarda yer alıyor. Bu konuda benim gördüğüm bir farkları var onu sizlerle paylaşmak istiyorum.

SEO piyasasında tanıtım yazısı çok rağbet edilen bir çalışma şeklidir. Haberler.com ise bu alanda en çok satış yapanlardan birisidir. Hatta öyle ki sitelerindeki dışarı çıkan linkleri doğrudan veremiyorlar bu konuda google'dan bizzat uyarı gelmiş. Link verilen site ile diğerleri arasında haksız rekabet olduğu için yönlendirme ile nofollow link vemekteler.

Haberler.com sitesinin yapısını biraz inceleyelim. Sitede bulunan site içi arama motoruna herhangi bir kelime yazalım. Örnek: Gaziantep

Bu sonuçta normal bir wordpress sitede arama yaptığınızda size verilen url yapısı: falanfilan.com/?s=Gaziantep şeklinde yada başka bir sistem olsa idi falanfistan.com/search.php?s=Gaziantep şeklinde gelecektir. Ancak haberler.com bu işin kurnazlığını iyi bildiği için haberler.com/Gaziantep şeklinde sayfa yapısı olarak url sunuyor.

Bakınız:

_______________________________________________________________________________________

Burada bize Sayfa şeklinde arama Sayfasını veriyor. Yani bildiğiniz WordPress sistemde site.com/sayfa adresi şeklinde yada site.com/makale şeklinde. WordPress sitelerde sayfa yada yazı url'si aynı şekilde fakat arama, etket, kategori url'leri farklıdır. site.com/etiket/sayfa yada site.com/kategori/makale şeklinde olur. Ancak haberler.com'da tüm sorgu, kategori, etiket falan her halt .com/url şeklinde bir yapıda. Ayrıca tüm sorgular bu sayfaya yönleneceği için adamlar bu sayfanın adına otomatik (içinde yazı olsun olmasın) Gaziantep Haberleri diye başlık atmışlar.

Diyeceksiniz ki bunun ne faydası var? Hemen ikinci görselimizle devam edelim. İlk görselde kırmızı kare ile işaretlediğim konuya tıklayıp açıyorum.
_______________________________________________________________________________________

Bakınız:

İkinci görselde makale içinde yazan Gaziantep kelimesi üzerinde site içi bir link var. haberler.com/Gaziantep şeklinde. Link üzerine gelip sağ tıklıyorum ve incele deyip HTML kodlarına bakıyorum ve o kelime üzerine verilen linke Keyword etiketi vermişler. Yani bu linkte Gaziantep Haberleri ile ilgili bir yazı vardır demek.

Bu noktadan sonra asıl işlem başlıyor. Bizler sitemize başka güçlü sitelerden tanıtım yazısı alırken birer makale içine anahtar kelimemizi ve o kelimede yükselmek istediğimiz url'mizi anahtar kelimemize vererek yayınlarız ve etki bekleriz. Bir de paravan mantığı vardır. Bu mantıkta sitenize benzer 5-10-15 kadar blog, site vs açar içerik girer ver sitemize link veririz. Habeler.com da bu mantık ile bu işi yapıyor. Bir çok haber sitesi bu tür büyük haber sitelerinden botla sitesine içerik çekmektedir. Örnek Haber Botu: tıklayınız.

Şimdi haberler.com piyasadaki bir çok haber sitesinden daha güçlü. Bu siteler haberler.com'dan botla içerikleri çekip kendi sitesinde yayınladığı zaman Gaziantep kelimesine verilen link ve HTML kodu olduğu gibi botla konu çeken sitelere geçmektedir. Bu mantıkla 250 adet site bu siteden konu çekse. Adamlar bir günde 250 adet bizim 15-20 tl adedine para verdiğimiz sitelerden beleşten tanıtım yazısı alıyorlar. Yani bizim sitelerimiz habeler.com sitesine paravan site görevi görmekte.

Sonuç ise aşağıda. (Not: İlk 3 siteyi bilerek aldım ne demek istediğim anlaşılsın. :) )

Not2: Gaziantep Kelimesinin aranma hacmi aşağıda. Sadece bu kelimeden ne kadar hit gelir düşünebiliyor musunuz?

Multi Konu
bd impjix cihanx

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Bu mantık nerdeyse tüm botlarda aynı taki spin sistemini kullanırsanız o ayrı :)

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel analiz aslında da sonuçta adamlar içerik giriyorlar belli bir sistem oturtmuşlar sen adamın haberini çekiyorsan bir backlink vermiş olman çokta çakallar falan denecek bir şey değil sonuçta sektörde başarılı sitelerin bir farkı var ki başarılılar çok doğal

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Aynı durum Milliyet için de geçerli ancak haberler.com işi çok iletletmiş ve çok hitlik. Günlük 50 milyon sayfa gösterimi alıyorlar. Bilgileri de kendileri veriyor reklam alırken. Afaki değil yani.

Bu konuda açarken, botla konu çekerken bu linklemeleri blocklayacak yada facebook mantığı ile yönlendirme ile link çıkışı verecek şekilde ayarlayın ki siteniz kopya içerik bari çöp olmasın, diye açtım.

Hani servislere abone olmadan içerik çekmek davalık olma sebebi deniyor, ama haberler.com hiç uğraşmıyor tam tersi çekin gitsin diyor. :)
aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Elinize sağlık fakat bu resimdeki

class değerine verilen adın hiçbir önemi yoktur.

Class: Elementin hangi sınıfta olduğunu tanımlarız ve birden fazla element aynı sınıfın içinde olabilir. Farklı elementler de aynı sınıfa ait olabilirler. Sayfa içinde aynı sınıfa ait birden fazla eleman bulunabilir. CSS kodlamasında sınıflar nokta işareti ile öneklendirilerek tanımlanırlar

Bir de botla yazıları çekerken bağlantıları engellemek mümkündür

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

sovetski adlı üyeden alıntı

Değerli üstadım,

o etiket yada class önemli olmasa da o kelimeden link çıkışını bizden alıyor. Aslında bunu belirtmek istedim ama sizler daha iyi bilirsiniz bu konuları. :)
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)

sovetski adlı üyeden alıntı

Elinize sağlık fakat bu resimdeki

Otomatik engelleme kodları muhakak vardır .htaccess olarak tahminimce, lakin elle makaleyi düzenlemek ve spinlemek daha mantıklı olur. Hem siteniz index alır, hemde gereksiz link çıkışlarıdan kurtulursunuz :)
Eflaki

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Penunbra işte bu yüzden yaptığım botlarda genellikle otomatik eklemeyi kullanmam, makaleyi editöre çekerim ki site sahibi en az 1-2 söz değiştirsin. Yoksa televizyonu yeniden icat etmeye benziyor iş ...

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
sovetski Otomatik botla eklenen makaleler hiçbir şekilde index almaz, sadece sitenizdeki kategoriler vb. şeyler index alır ve prli sitelerde index alır onlarda nadir. O yüzden dediğim yöntem gerekli, yani bi zahmet herşey botdan ibaret değil :)
Seobaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Bence abc nokta com sitesinden haber çekecekseniz sitenin kodlarını inceleyip güzel bi algoritma ile çektiğiniz yazıyı derleyerek büyük ölçüde daha fazla fayda sağlarsınız.

Tavsiyem;

botun eklediği konular (atıyorum) 10 dk ara ile yayınlansın,

botun eklediği konulardaki limk çıkışları sitemiz.com/url?yönlendirme=linkinoldugusite.com şeklinde gitsin ki link çıkışı doğrudan olmasın.

falan fistan. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al