wmaraci reklam

Hitinizi artırın ( wordpress optimizasyon)

10 Mesajlar 1.116 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cimsir cimsir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 22 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
wordpress siteleriniz için benim gözümdeki en iyi ayarlamaları adım adım anlatmaya çalışacam tamamen kendi fikirlerimdir uygulamak doğru bulmak tamamen size kalmış !

1- Şuana kadar bildilerinizi bir kenara bırakın

etiket kullanmayın

her site için geçerli bir kavram değildir ama birçok insanın düştüğü hatardan bir tanesidir etiket kullanmak hatta miktarı abartmak benim tavsiyem hiç kullanmayın (konularınızı limitlendirmeyin)

keywords kullanmayın

eski seo işlerinden bir tanesidir zamanında çok etkili olsada şuan sitelerinize zarar verebildiği noktalarda olacaktır ( konularını limitlendirmeyin)

Site Açıklaması kullanmayın

ana sayfanız için kaliteli bir açıklama girin ama açtığınız konularda açıklama girmeyin yoast, all in one seo gibi eklentilerde bu seçenekler var kullanmayın sebebi ise google'a yazdığınız şekilde tanıtması konuları limitlemesi bırakın google kendi konuyu tarasın ne olduğuna kendi karar versin

2 - makaleler

içerikleriniz kesinlikle özgün anlaşılabilir olsun ancak makale yazarken şuna dikkat edin öne çıkmasını istediğiniz kelimleri kalın yapın ama bunu abartmayın 200 kelimelik makalede 2-3 yeri kalın yapın konu içeriğininde insanlar hangi şekilde konuyu aratır dye düşünerek o cümlelere yer verin

3- link ağı

Sitenizin link ağı oldukça önemlidir, özellikle kategorileriniz mümkün olduğunca aranma hacmi yüksek rekabeti az olacak şekilde sitenizde kategoriler oluşturun , siteniz zamanla o kategori başlığında sıralamada yer alıp yükselecektir.

4- haritalar

site haritası

özellikle index alma konusunda haritalar google için oldukça önemlidir webmastertools araçlarını aktif olarak kullanın gerekli eklentileri yükleyin tavsiye ettiğim eklenti

Google XML Sitemaps

görseller

sitenizde bulunan resimleri google tanıtarak resimlerden hit almanız mümkün bunun için iki yol göstercem

1- görsel site haritası tavsiye ettiğim eklenti

Google XML Sitemap for Images

2- görsellerden resimlere ulaşan kişi sitenize girmeden resmi alamasın

nasıl yapılcağı biraz uzun ve her serverda yapılamaz sitenizin sağlığı açsından şuan anlatmıyorum

3- resim optimizasyonu

sitenizde bulunan resimleri optimize ederek daha uygun hale getirin önce

Wp Smush It ile resimleri uygun hale getirin

SEO Friendly Images ilede resimlerin link ve alt başlıklarını ayarlayın

videolar

eğer sitenizde video varsa ve video aranmalarında listede yer almak istiyorsanız

Video sitemap eklentisi ile bir harita oluşturup toolsdan ekleyin

sitenizi hızlandırın

kullanıcıların sitenizde daha hızlı gezmesi açısından

WP Super Cache eklentisi kullanın

gereksiz kodlamaları özellikle javaları sitenizden kaldırın

resimleri optimize edin

kullanılan tema

responsive temalar mobil güncellemenin ardından pasifleşti ne kadar mobil uyumlu gözüksede etkisi düşük kalıyor onun yerine destop ve mobilde 2 farklı tema kullanın

bunlar site içi optimizasyondu sanırım iç seo diyorlar bide bambaşka boyutu olan dış seo var o kısmıda duruma göre anlatabilirim herkese iyi çalışmalar
flashoyun freetorrent Zeref

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
Güzel paylaşım

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
Etiket kullanmayın kısmına fazlasıyla katılıyorum. Etiket kullanmak gerçekten uzmanlık isteyen bir iş. Duplicate content yapmadan etiket kullanmak çok önemli.

Site açıklaması kullanmayın kısmına katılmıyorum. Google'ın kendi taraması genelde faydalı olabiliyor ama bu sefer ziyaretçi istediğini bulamayabiliyor...

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
3 farklı etiketten ayrı ayrı ziyaretçi geliyor, etiketin de faydaları var mesela wordpress blog teması indir, wp blog temaları, ücretsiz blog teması indir bu üç kelimede de sitem 1.2 sayfalarda takip ediyorum bu üç etikettende ayrı ayrı ziyaretçi geliyor. Şimdi etiket kullanımını kestirip atmak doğru bi kararmı?
Ademweb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hasaaab hasaaab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Aslında Etiket ve Site açıklaması kısımlarını keywordlar harici kullanılırsa etkisi emin olun ki daha da büyüktür.
Diyorsunuz ki etiket kullanmayın. Hemen Bir örnek ile tartışalım bunu.
Yemek sitemiz var ve makale başlığı ve küçük bir makale yazarak işe başlayalım.
Tencere Poğaçası

Malzemelerimizden süt, su, maya ve şekeri tenceremize alalım, altını açalım ve ılımasını sağlayalım, fakat başında bekleyelim, çok sıcak olmasın, çünkü mayamız kabarmaz.
xxx diye konular gitsin.

200 üzeri makale yazdık ve içerik te Tencere Poğaçası olarak makale içerisin de veremedik. Peki google arama kelimelerin de ne diye aratacağız?
Tencere poğaçası diye mi? yoksa bir bayan gibi düşünüp tencere poğaçası nasıl yapılır diye mi?
İşte bu aramalara karşı etiket sistemi kullanılır. Hatta kelimeyi 3-4 etiket ile birleştirelim çünkü google aramasın da en iyi yere gelmesi gerekmetedir. Google arama yerine Tencere Poğaçası yazdığım anda Dodyoumeet çıkıyor hemen. diyo ki
1 Tencere Poğaçası nasıl yapılır
2 Tencere Poğaçası pişirmek
3 Tencere Poğaçası pişermi
4 Tencere Poğaçası tarifi
Benim bildiğim budur ve bu yöntemle gerçek ten de iyi şekil de bir site ilerletiyorum şu an.
Bu aramaları Makale içerisin de nasıl geçmeyi planlarsınız siz olsanız?
Benim Kanaatim ce ve kullanılan teknikler bunu gösteriyor. Hatta Wordpress kullanan milyonlarca kişi gizli anahtar kelimeleri kullanıyor. Bunun için ise kesinlik le ve kesinlikle iyi bir eklenti olan All in Seo Pack kullanılıyor. Şimdi örnekler ile bana açıklarsanız size katılabilirim ve denemelerimi başka bir site üzerin de yapabilirim.

Konuyu açtığın için ayrıca teşekkürler.
Hayırlı Geceler.

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Bence,

1- Keyword etiketler saçma sapan kullanılmadığı taktirde kullanılabilir. Google keywordler zararlıdır demedi dikkate fazla almıyoruz dedi. Kaldiki diğer arama motorlarının böyle bir açıklaması yok.

2- Anchor etiketler doğru ve etkili bir şekilde raydan çıkmadan her zaman şuanda dahil fayda sağlıyor en net örneğide seohocasının sayfasındaki makaleleri inceleyip görebilirsiniz.

3- Site açıklaması arama sonuçlarında ön plana çıkarıyor bunu birçok arkadaş zaten sitesinde uygulayıp görmüştür.

4- Wp Smush It eklentisi artık çalışmıyor.

Ademweb Ademweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker ,Seo Uzmanı , Web Yazılım , Matbaa
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
1 ) Etiket Kullanın , Her etiket Google aramalarında daha fazla ziyaretçi çeker , Lakin Etiket sayısını 5 ile 7 Arasında sınırlı tutun , Aksi Halde siteniz Spam'a girer ve Google Amca Tarafından ceza Alır .
2 ) Kesinlikle Site Açıklaması Kullanın , Özellikle Seo Çalışması Yapan Arkadaşlar Çıkmak istedikleri Anahtar Kelimeleri Site açıklamasında geçirsinler,Çünkü Google ve Diğer Arama motorları Site açıklamasındaki Anahtar Kelimeleri Dikkate alarak sıralama yapar.Örneğin Film siteniz Var ise , Açıklamasına " Full Hd Film izleme ve indirme imkanı Sağlar " Yazarsanız.Google Anahtar Kelime olarak kastığınız Film izle Kelimesini Bold Yani Kalın Bir yazı olarak sitenizin hemen altında algılar.
3 ) Makalelerinizi uzun uzun ve Kaliteli yazın , içerde Konu baslıgınıza göre kalın yazı yapın ve Bunu sınırlandırmayın Dilediğiniz kadar kalın yazı kullanın , ve google sıralamada çıkmak istediğiniz kelimeyi makale içerisinde en az 7 kez geçirin.O kelimede yada o makale de çıkmak istiyorsanız , makalenin içerisinden makale başlığınıza " iç link " yapın.
4 ) Bol Bol imleyin ve Pingleyin.

Diğer konularda , Konu sahibine bire bir katılıyorum.Hayırlı kandiller.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
bunlar site içi optimizasyondu sanırım iç seo diyorlar

Şunu okuduktan sonra makale (?) benim için yok hükmündedir.

CelloBello CelloBello Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek dekor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
açıklama kullanma diyo sonra açıklamanız özgün olsun diyo ben pek bişe anlamadım

cimsir cimsir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 22 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar seocu değilim öyle olduğumu hiç bir zaman iddia etmem tamamen kendi izlenim ve fikirlerimi belirttim eleştirilere göre şöyle açıklayım ;

- Etiket çok iyi bir şekilde ayarlamadığınız taktirde etiketten aldığınız hitler ana konudan fazla olduğunda diğerlerinin sıralaması düşer ve hit alınan etiket üste kalır ve 3-5 gün hit almasın oda kaybolur gider uzun vadede ve yanlış kullanımda zararlı

- açıklama özgün dememiştim makale açıklamalarınız konularınızı yazarken açık açık anlatarak yazın anlamında

yazıdada belirtiğim gibi bunları uygulamak yada uygulamamak sizin elinizde isteyen eleştiride yapabilir ancak ben kanıtımıda sunuyum size vasat durumdaki bir siteye belirttiğim yöntemleri kullandıktan sonrası ki gelişimi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al