wmaraci reklam

Onedio Tarzı Bir Siteye Nasıl SEO Yapılır?

21 Mesajlar 2.640 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Herkese Merhabalar,
Onedio tarzında bir sitem var. Site 1 aylık fakat bugune kadar 800 küsür hit almışız. 80 tane makale 4 tane editörüm var herşey iyi güzel ama 1 tane bile backlink, seo calismam yok. Şimdi bilirsiniz bizim başlıklarda biraz çılgınca ve uzun oluyor. Hangi kelimeleri hedeflemeliyiz ne yapmalıyız nasıl yapmalıyız hiç bir fikrimiz yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

satalker34 satalker34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 294 / 173
  • Ticaret 32, (%94)
hocam isterseniz 2 tane sitem var backlink ve reklam verebilriim

siteler

http://www.salihwebtasarim.com/
http://www.opalfilmizle.com/

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Organik ve otomatik sosyal medya çalışmaları yapın.
Unutmayın, önceliğiniz dikkat çeken içeriklerle sosyal medyadan hit çekmek.
Sosyal hesaplarınızı büyütün.
1 içeriği yalnızca 1 kere paylaşmayın. 80 içeriği 1 yıl boyunca düzenli paylaşın.

Başlıklarınızı oluştururken, hit alan anahtar kelimeleri de içine dahil etmeye çalışın.

ÖRN:

Anahtar kelime: En Çok Okunan Aşk Kitapları

Başlık: Okuyanların Elinden Bırakamadığı En Çok Okunan Aşk Kitapları

ÖRN2:

Anahtar kelime: En Çok Oynanan Online Oyunlar

Başlık: 2018 Yılında En Çok İlgi Gören ve Oynanan 10 Online Oyun

Bu başlıklardaki kelimelerde Google sizi zaten çıkarır. İlla ki tam anahtar kelime çalışmanızın bi' mantığı yok. Bu sadece rekabete sokuyor artık. Bu sistemi değiştirdiler.

SEO bütünseldir. Sosyal medya hesaplarınız 100bin 200bin 300bin olacak zamanla. İçerik sayınız da 1000'e ulaşacak. Kullanıcılarınıza günde 10 içerik sunsanız, saatte 1 şeklinde ayarlasanız, zaten yeterli hiti sürekli tekrar etmediğiniz içeriklerden alırsınız. Hem hit gelir hem de Google'da anahtar kelimelerinizde yükseliş yakalarsınız.

Üstelik başlıklarınız çıktığı sıralardan kolay kolay da düşmez. Çünkü backlinkleriniz sosyal medyadan geldiği için silinmez.

Reklamları aktif kullanmayı ihmal etmeyin.

Forumda kontör bozan arkadaşlar var. Onlardan kontörlerini alın ve %50 şeklinde bozun. Bu kontörleri Facebook'a yükleyin. Günlük 10 TL gibi bir ücretle tanıtım yapmaya başlayın. İnstagram ve Facebook'u bir arada kullanabilirsiniz. Bunun size maaliyeti 5 TL kadar olur ancak.

Diğer yandan Tumblr gibi aktif mecralarda profilleriniz bulunsun. Tumblr çok etkili bir mecradır. İnstagram çok aktif olmanıza gerek yok. İlerleyen dönemde İnstagram'a yoğunlaşırsınız. Şimdilik sadece reklam kullanın orada.

Unutmayın, siz işinizi sever ve insanların sevebileceği içerikler üretirseniz, insanlar da sizi sever ve buna uygun olarak geri dönüşleriniz sağlam olur.

Siteye direkt girişleriniz arttıkça web siteniz sadece Google'dan değil, adres çubuğundan artan girişlerle de yükselir. Google direkt girişlere önem verir. Tabii organik olduğu sürece.

Sitenize direkt giren kullanıcılar sayfalarınızı gezmeden edemez. Google sayfa dolaşımlarına önem verir. Tabii organik olduğu sürece...

Google sosyal linkleri uzun süreli olduğu için sağlıklı bulur. Az etki eder ama uzun vadede muhteşem bi' etki yakalarsınız.

Bir müddet sonra otoriter bir siteniz olur. Bu size attığınız her içerikte ilk 3'ten girmenize olanak sağlar.

Bu ve benzeri sayılamayacak kadar çok SEO teknikleriyle kullanıcı deneyimine önem veren bir siteyi muhteşem yerlere taşıyabilirsiniz.

Bütün bunlar sizin elinizde.

Bu arada sabah sabah forumda günaydın, nasılsınız yazacaktım, kendimi burada buldum. İyi oldu galiba :D

İyi çalışmalar :D
Bipixel webtegez FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
İmzamdaki konuya beklerim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
KDOGAN elinize sağlık hocam güzel yazı olmuş.

Yeni açılan 1 aylık siteler için reklam banner,tanıtım yazısı,backlink ne kadar alınmalı ? kaç adet alınmalıdır sizce ?

iyi çalışmalar
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Aşırıya kaçmadan göze batmayacak şekilde rekabet oranına göre alınabilir

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Bana kalırsa SEO'dan çok kullanıcı etkileşimine önem verilmeli. Mesela +5K takipçili 5-10 adet twitter hesabı alıp, hepsini dlvr.it'e bağlarsanız ve arada sırada normal tweetler atarsanız bayağı bir sosyal hit alırsınız. Yapan var...

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Organik ve otomatik sosyal medya çalışmaları yapın.
Unutmayın, önceliğiniz dikkat çeken içeriklerle sosyal medyadan hit çekmek.
Sosyal hesaplarınızı büyütün.
1 içeriği yalnızca 1 kere paylaşmayın. 80 içeriği 1 yıl boyunca düzenli paylaşın.

Başlıklarınızı oluştururken, hit alan anahtar kelimeleri de içine dahil etmeye çalışın.

ÖRN:

Anahtar kelime: En Çok Okunan Aşk Kitapları

Başlık: Okuyanların Elinden Bırakamadığı En Çok Okunan Aşk Kitapları

ÖRN2:

Anahtar kelime: En Çok Oynanan Online Oyunlar

Başlık: 2018 Yılında En Çok İlgi Gören ve Oynanan 10 Online Oyun

Bu başlıklardaki kelimelerde Google sizi zaten çıkarır. İlla ki tam anahtar kelime çalışmanızın bi' mantığı yok. Bu sadece rekabete sokuyor artık. Bu sistemi değiştirdiler.

SEO bütünseldir. Sosyal medya hesaplarınız 100bin 200bin 300bin olacak zamanla. İçerik sayınız da 1000'e ulaşacak. Kullanıcılarınıza günde 10 içerik sunsanız, saatte 1 şeklinde ayarlasanız, zaten yeterli hiti sürekli tekrar etmediğiniz içeriklerden alırsınız. Hem hit gelir hem de Google'da anahtar kelimelerinizde yükseliş yakalarsınız.

Üstelik başlıklarınız çıktığı sıralardan kolay kolay da düşmez. Çünkü backlinkleriniz sosyal medyadan geldiği için silinmez.

Reklamları aktif kullanmayı ihmal etmeyin.

Forumda kontör bozan arkadaşlar var. Onlardan kontörlerini alın ve %50 şeklinde bozun. Bu kontörleri Facebook'a yükleyin. Günlük 10 TL gibi bir ücretle tanıtım yapmaya başlayın. İnstagram ve Facebook'u bir arada kullanabilirsiniz. Bunun size maaliyeti 5 TL kadar olur ancak.

Diğer yandan Tumblr gibi aktif mecralarda profilleriniz bulunsun. Tumblr çok etkili bir mecradır. İnstagram çok aktif olmanıza gerek yok. İlerleyen dönemde İnstagram'a yoğunlaşırsınız. Şimdilik sadece reklam kullanın orada.

Unutmayın, siz işinizi sever ve insanların sevebileceği içerikler üretirseniz, insanlar da sizi sever ve buna uygun olarak geri dönüşleriniz sağlam olur.

Siteye direkt girişleriniz arttıkça web siteniz sadece Google'dan değil, adres çubuğundan artan girişlerle de yükselir. Google direkt girişlere önem verir. Tabii organik olduğu sürece.

Sitenize direkt giren kullanıcılar sayfalarınızı gezmeden edemez. Google sayfa dolaşımlarına önem verir. Tabii organik olduğu sürece...

Google sosyal linkleri uzun süreli olduğu için sağlıklı bulur. Az etki eder ama uzun vadede muhteşem bi' etki yakalarsınız.

Bir müddet sonra otoriter bir siteniz olur. Bu size attığınız her içerikte ilk 3'ten girmenize olanak sağlar.

Bu ve benzeri sayılamayacak kadar çok SEO teknikleriyle kullanıcı deneyimine önem veren bir siteyi muhteşem yerlere taşıyabilirsiniz.

Bütün bunlar sizin elinizde.

Bu arada sabah sabah forumda günaydın, nasılsınız yazacaktım, kendimi burada buldum. İyi oldu galiba :D

İyi çalışmalar :D

Günaydın hocam :D
Öncelikle çok iyi tavsiyeler olmuş, elinize emeğinize sağlık. Ama kontör meselesini anlamadım. 5 lira verip 10 liralık kontör alabileceğimiz birilerini bulup kontör aldıktan sonra bunu facebookta mı kullanacağız? Facebook’ta kontör ile reklam mı veriliyor
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

.

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
backlink işi yalan iş, öyle olsa ben şampiyondum, üstelikte % 95 oranında doğal ve el ile yapılmış çalışma hemide ekip işi yapıldı 7 seneye yayılarak, platforumum gereği nerdeyse her yerde paylaşım yapabilme şansımızda var ve insanlar müsamaha gösteriyor.
Artık yaptıklarımı deneysel ve öğrenme amaçlı yapıyorum.

facebook, youtube ve google+ ilk etapta bunlar fazlas ile yeterli bence

backlink yerine tanıtım yazısı tavsiyemdir, wmaracı dayanışma bölümünde ücretsiz seçenekler mevcut

tanitim yazisi icin bende kendi sitemi tavsiye edeyim: https://wmaraci.com/forum/dayanismalar/ucretsiz-site-tanitim-yazisi-yayinlayin-485178.html

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Günaydın hocam :D
Öncelikle çok iyi tavsiyeler olmuş, elinize emeğinize sağlık. Ama kontör meselesini anlamadım. 5 lira verip 10 liralık kontör alabileceğimiz birilerini bulup kontör aldıktan sonra bunu facebookta mı kullanacağız? Facebook’ta kontör ile reklam mı veriliyor

Facebook mobil ödeme kabul ediyor. En son kabul ediyordu yani. Bi' bakın tekrar. Ben uğraşmayalı aylar oldu.

linksiz adlı üyeden alıntı

KDOGAN elinize sağlık hocam güzel yazı olmuş.

Yeni açılan 1 aylık siteler için reklam banner,tanıtım yazısı,backlink ne kadar alınmalı ? kaç adet alınmalıdır sizce ?

iyi çalışmalar

Sitenin konseptine göre değişir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al