wmaraci reklam

Özgün makale saçmalığı !

56 Mesajlar 8.312 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Turandgn Turandgn www.turandogan.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba arkadaşlar bugün size bahsedeceğim diğer bir konu özgün makaledir.
Özgün makale saçmalıgını bir türlü insanlara anlatamadım gitti. yok 250 kelimelik 1 tl yok 400 kelimelik makale 3tl bu şekilde satış yapan yüzlerce insan var.Bu durumları gördükçe insanların boşa harcadığı paralara acıyorum ve yatırımcılar için üzülüyorum
Şimdi gelelim Özgün makale saçmalığını acıklamaya.
Google actıgımız yazdıgımız hiçbir makaleyi okumaz sadece ilk 156-160 (oda toplam 2-3 cümleye tekabul ediyor)karakterini yani acılan makalenin descripton meta acıklamasına bakar eğer siz aynı başlıkla diğer sitelerden farklı bir descripton la yansırsanız googleye kopyala yapıştır olan diğer sitelerin önünde gösterecektir.Mantık budur 160 karakterden gerisi yalan yani.
Size tek diyeceğim :İnternette seo blogları diye itibar gösterdiğiniz birinci sayfadaki sitelere bakın güncelmiler ?

Değiller. Size tek tavsiyem paranızı çöpe atmayın internette yayınlanmayan asıl seo tekniklerini öğrenin.
Beni takip etmeye devam edin.

Dipnot :
Sektörde 5-6 yılını vermiş 3-4 blog yemiş insanlar ne dediğimi cok iyi anlıcaktır :)
Alexa güncellendi !
Alexam uçtu !
5 liralık backlinkle 5 k hit gibi konu açanlar muhteşem yorumlar yapacaktır. :)

KAYNAK : http://turandogan.com/ozgun-makale-sacmaligi.html

KLavy3 islamAydinn narhosting

kişi bu mesajı beğendi.

turandogan.com & host1tl.com
wmaraci
reklam

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
makale yazarı değilim, sadece kendi blogum için yazıyorum ve açıkçası siz nasıl para alanlara sitem ediyorsanız, bende ilk birkaç cümle veya paragrafı farklı yapıp geri kalanı (ç)alan kişilere sitem ediyorum...

eğer yazamıyorlarsa herhangi bir nedenden dolayı, HIRSIZLIK yapmaktansa ödemelerini yeğlerim doğrusu...
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
bence de özgün makale işi çok kazançlı olsa da satan için alan için her zaman çok da avantajlı olmuyor. çünkü anahtar kelimeler doğru seçilmeli, site içi seo düzgün yapılmalı vs. yani bunlar asıl işler. ve makalede önemli olan şey max 60 karakter başlık, max 160 karakter açıklama ve bir de anahtar kelimeler(çok uzun olmamalı zararını ben test ettim. 10 keywordü geçmeyin derim). tabi sizin dediğinize oranla bence içerikde biraz değişik olmalı en azından kelimeler eş anlamlısıyla değiştirilmeli diye düşünmekteyim. ayrıca tamamen başkasının makalesini almak da biraz haksızlık olur

beytullahyilmaz beytullahyilmaz www.ilyadaharita.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Harita ve Kadastro
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 77 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
2 kelime olsun kendi malın olsun.
kamilaydin Cenkay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

nettebugun adlı üyeden alıntı

makale yazarı değilim, sadece kendi blogum için yazıyorum ve açıkçası siz nasıl para alanlara sitem ediyorsanız, bende ilk birkaç cümle veya paragrafı farklı yapıp geri kalanı (ç)alan kişilere sitem ediyorum...

eğer yazamıyorlarsa herhangi bir nedenden dolayı, HIRSIZLIK yapmaktansa ödemelerini yeğlerim doğrusu...

Konuyu farklı yönlerine çekmeye gerek yok ben kimseye çalın demiyorum !
400 kelimelik bir makale kullanıcıyı sitede uzun süre tutmadan başka bir şeye yaramaz diyorum anlamaya çalış
beytullahyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)
Tamam hocam kopyala yapistir da basarilar :)
Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Kusura bakmayın
ALEXA GÜNCELLENDİ !
ALEXAM SABİT !
YANDEX BENİ İNDEXLEDİİİİİ.
bisinden konular açmam gerekiyordur bilgi niteliği taşıyan paylaşımda bulundum arıza ondan çıktı yada [COLOR="Red"]Makale yazarlarının ekmeğine taş koyduk[/COLOR] :)

Not : Bütün Forum Özgün paylaşım yapıyor C/P yapan kişinin olması imkansız herkez Bu sektöre giren herkez C/P YAPMIŞTIR ;)
mertcan21

kişi bu mesajı beğendi.

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
"anlamaya çalış"
çalın dediğinizi mi dedim?
siz nasıl yol gösterdiyseniz "acılan makalenin descripton meta acıklamasına bakar eğer siz aynı başlıkla diğer sitelerden farklı bir descripton la yansırsanız googleye kopyala yapıştır olan diğer sitelerin önünde gösterecektir" şeklinde, ben de en az sizin kadar fikir belirttim.
"anlamaya çalış"
Yunusemre ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Yazının özgünlüğü de güzelliği de önemlidir. Şimdi sizin yazdığınız bu yazı ne kadar özgün olursa olsun, bazı cümlelerde yazım ve anlam hataları olduğu için, aynı konuyu düzgün yazan biri sitesinde yayınladığında sizin önünüze geçer tabi. Ama özgün ve uzun yazmayın gibi bir mantık olmaz.

İyi o zaman, herkes aklına esen konuda 160 karakterlik konular açsın. Ne gerek var gerisini yazmaya? Bir sürü index olur değil mi? Arama motorları da "bak bu site habire güncelleniyor" diye kıyak yapsın...

SEO elbette sihirbazlık değildir. Ancak emek ister. Hile hurda ile kısa vadede bir yere kadar gelir, sonra duraksama ve çöküş dönemlerini yaşarsınız, hiç bir zaman öncü site yaratamazsınız.
elbistanli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

erkolay adlı üyeden alıntı

Yazının özgünlüğü de güzelliği de önemlidir. Şimdi sizin yazdığınız bu yazı ne kadar özgün olursa olsun, bazı cümlelerde yazım ve anlam hataları olduğu için, aynı konuyu düzgün yazan biri sitesinde yayınladığında sizin önünüze geçer tabi. Ama özgün ve uzun yazmayın gibi bir mantık olmaz.

İyi o zaman, herkes aklına esen konuda 160 karakterlik konular açsın. Ne gerek var gerisini yazmaya? Bir sürü index olur değil mi? Arama motorları da "bak bu site habire güncelleniyor" diye kıyak yapsın...

SEO elbette sihirbazlık değildir. Ancak emek ister. Hile hurda ile kısa vadede bir yere kadar gelir, sonra duraksama ve çöküş dönemlerini yaşarsınız, hiç bir zaman öncü site yaratamazsınız.

Makalenin Uzunlugundaki amaç kullanıcıyı sitede uzun süre tutmaktır ;)
Google botlarınişi gücü yok imla kurallarını dil bilgisinimi inceliyor ?
hangi translate birimiyle yapıyor ayrıca bunları :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al