wmaraci reklam

Penguen 3.0 Uyumlu Paketler! Yetişen Alıyor!

24 Mesajlar 4.127 Okunma
wmaraci reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Yok penguen 3.0 uyumlu paket, olmayacak da. Paketçiler veya backlink sağlayıcılar;

[*]yayın başlangıç tarihinden itibaren tanıtım yazısı yayınlarsa
    [*]10 tanıtım yazısı varsa en azından beş on tane de özgün linksiz içerik yayınlamazlarsa
    [*]güçsüz drop domainlerle tanıtım yazısı ve paket satarlarsa
    [*]whois backlink diye arama motorlarındaki site:siteadi.com şeklindeki raporları bizlere yollarlarsa
    [*]bir makaleyi hala onlarca foruma onlarca bloga göndertiyorsanız, gönderiyorlarsa veya

.
.
.

Penguen 3.0 uyumlu bir paket olmaz, bu saydıklarım düzelse bile gene de bu paketler artık işlemeyecek. Şişmiş balon gibi olacaktır siteniz, doğal bir görünüm olmayacak. Vakti gelince de patlayacak. Google bu kadar adwords gelirlerini düşünüyorken o balon patlayacak.

İstemiyorsanız böyle bir durum yaşamak ya seo'yu öğrenin araştıra araştıra ve kendiniz yapın. Vaktiniz varsa mutlaka kendiniz yapın. Ya da profesyonel olarak paketlerden uzak kalan kişilerle çalışın. Seo bilgisinin fazlalığına inandığınız kişilerle çalışın.

Bu yukarıdaki liste güncellenecektir, biraz sinirliyim zaten. Bu listeye başlayayayım dedim bari, insanlar paket alırken ne aldığını iyice görsün istiyorum. Fazla düşünmedim bunu yazarken, varsa listeye eklenecek önerileriniz söyleyin ekleyeyim hemen. Çünkü bayağı madde var da eleştirilecek ve bilmeyene öğretilecek.

Bir iki gün önce bu konu hakkında daha detaylı yorumum: http://wmaraci.com/forum/1095476-mesaj10.html
ibo71 KLavy3 Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

siberhasta siberhasta Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Hic bir zaman seo uyumlu paket diye birsey olmadi bir makaleyi 50 siteye yazmak seo degildir bu konuda arkanizdayim hocam benimde canim yandi bu backlink paketleri yuzunden
KLavy3

kişi bu mesajı beğendi.

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
Ben dahil seo için tanıtım yazısı alanların bir çoguna google uyarı geldi 59 linki silerek kurtuldum sayılır.Yukarda yazılanlara katılıyorum tavsiyem toplu tanıtım yazı satanlardan almayın kendinize limit belirleyin ayda 10-20 arası tanıtım paketi alın çünkü yok 100 site yok 200 site diye zamana yayılmış paket alıyorsun tek tek yayınlanma tarihi falan siteleri kontrol etmiyoruz güncel diye teması bile olmayan çöp sitelerde tanıtım yazısı yayınlanıyor sonrada googleden öğreniyoruz paketi alalı 6 ay da olmuşsa uğraş dur siteleri bulacam diye...

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
Aynen Katılıyorum. Adam Manüpülasyonla, Hacklink le bilmem ne yöntemlerlerle veya düşmüş pr li domainleri alıyor. Vay efendim Tanıtım yazısı satıyorum. Sat eyvallah ta sen o sitelerden, her yazında link çıkışı yaparsan ve toplu iş alıp, aynı ip üzerinde 50-60 site barındırıp, tüm sitelerinden aynı sitelere çıkış yaparsan (makale farklı olsa bile) böyle güm diye patlar siteler, Ondan sonra google paralı bağlantı uyarısını gönderir.. Allah tan bu tür işlere pek bulaşmadım. Sitelerimin sadece birinde sorun var. Onada google dan uyarı felan gelmedi. Çözmeye çalışıyorum. Herkes bu sektörden ekmek yesin eyvallah, fakat yapılan işlerin ileriye dönük ne gibi sonuç doğuracağını da düşünmek lazım. Şimdi paket satan arkadaşlar bu forumda nasıl bir satış stratejisi izleyecek çok merak ediyorum. Umarım artık daha dikkatli davranırlar. Ve bu güncelemeye göre hareket ederler.

wmaraci

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
"Google bu kadar adwords gelirlerini düşünüyorken o balon patlayacak."
Siteminiz neye arkadaşlar anlamadım.Google amca çok güzel bir kıyım yapıyor işte.
Millet çıksın yüzlerce spin makale,yüzlerce link ile sıralama yükseltsin.
Sonra Google önlem alınca:
"Abi bu Google hep böyle.Adwords gelirleri ne zaman düşse böyle yapar!"
Nedeni ne olursa olsun çok güzel oldu diye düşünüyorum.
Ha benimde sitelerim haksız yere düştü mü? Yalan yok düştü.
Fakat kurunun yanında yaş yanıyor diye feryat etmeye gerek yok.
Güncelleme son halini aldıktan sonra siteniz muhtemel konumuna tekrar gelecektir.

uzayperformans.com

bayramege bayramege nakliyat Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek nakliyat
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Doxan9 adlı üyeden alıntı

Aynen Katılıyorum. Adam Manüpülasyonla, Hacklink le bilmem ne yöntemlerlerle veya düşmüş pr li domainleri alıyor. Vay efendim Tanıtım yazısı satıyorum. Sat eyvallah ta sen o sitelerden, her yazında link çıkışı yaparsan ve toplu iş alıp, aynı ip üzerinde 50-60 site barındırıp, tüm sitelerinden aynı sitelere çıkış yaparsan (makale farklı olsa bile) böyle güm diye patlar siteler, Ondan sonra google paralı bağlantı uyarısını gönderir.. Allah tan bu tür işlere pek bulaşmadım. Sitelerimin sadece birinde sorun var. Onada google dan uyarı felan gelmedi. Çözmeye çalışıyorum. Herkes bu sektörden ekmek yesin eyvallah, fakat yapılan işlerin ileriye dönük ne gibi sonuç doğuracağını da düşünmek lazım. Şimdi paket satan arkadaşlar bu forumda nasıl bir satış stratejisi izleyecek çok merak ediyorum. Umarım artık daha dikkatli davranırlar. Ve bu güncelemeye göre hareket ederler.

Cihan bey'e katılıyorum. Aynı makaleyi onlarca siteye ekleyerek seo yaptığını sanan arkadaşlar bu güncelleme ile seo'nun öyle yapılmadığını anlamışlardır inşallah.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

"Google bu kadar adwords gelirlerini düşünüyorken o balon patlayacak."
Siteminiz neye arkadaşlar anlamadım.Google amca çok güzel bir kıyım yapıyor işte.
Millet çıksın yüzlerce spin makale,yüzlerce link ile sıralama yükseltsin.
Sonra Google önlem alınca:
"Abi bu Google hep böyle.Adwords gelirleri ne zaman düşse böyle yapar!"
Nedeni ne olursa olsun çok güzel oldu diye düşünüyorum.
Ha benimde sitelerim haksız yere düştü mü? Yalan yok düştü.
Fakat kurunun yanında yaş yanıyor diye feryat etmeye gerek yok.
Güncelleme son halini aldıktan sonra siteniz muhtemel konumuna tekrar gelecektir.

Vurgu yüklemden bir önceki kelimeye yapılır genelde. Yüklemden önceki kelime nedir: o balon

O balonu şişiren kim zararlı paket satanlar. O zaman sitem ve vurgu nereye gitmiş oluyor? Zararlı paket satanlara.

Konunun ana maddesi paketçilerken başlığı bile bunu belli ediyorken sitemim neye nasıl anlamadınız anlamadım. Sizden önceki yorumlar da paketçiler hakkında ve paketçilerin düşük seo işlerinden bahsediyordu. Dalgınlığınıza gelmiş herhalde.

Ekleyeceğiniz madde varsa listeye buyrun söyleyin. Milletimiz paket seçerken daha düzgün seçsin diye veya hiç seçmesin kendisi yapsın seosunu diye açıldı bu konu. Saygılar.

izleogren izleogren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek bilgisayar işletmeni
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 6, (%100)
Sürekli çuvaldızı başkalarına batırmanın da anlamı yok. Site aç bir hafta da 1.sıraya gelsin bu kadar basit mi ? Bir içerik girebilmek için günlerini harcayan insanlar var. Oradan biri çıkar spinler yada kopyalar paşam ohhh. Böyle google dan da tokat yediğinde ise adwords gelirleri yüzünden beni yaktı der çıkar.

Şimdi soruyorum hangimiz bir yerde güzel makale görüp onu sitesinde yayınladığında altına kaynak belirtiyor. Ben veriyim cevabı 1 yada 2 kişi, kimileri çaldığı makaleyi bile sahipleniyor. Türkiye de kopyala yapıştır mantığından kurtulmadıkça sitelerimiz daha çok dibe çakılır. Google doğal backlink diyor biz napıyoruz parayla satın al...

Adamlar sırf backlink satabilmek için pr güncellemesine kitlenmiş durumda. İnanmıyorsanız girin bakın.. Arkadaşın biri soruyor bu pr ne işe yarar diyor oradan biri cevap yazmış pr en yükselirse backlink satıp para kazanırsın diyor.

Neyse bende sinirliyim, seocu filanda değilim kendi halinde 3-5 siteyle ilgilenen biriyim...

www.dirilis.org | www.photoshopyap.com

RUZGARBERAT RUZGARBERAT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster | Graphic designer |
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 40 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
... :)

imkansız diyenler hep yanıldılar...

dusesmoda dusesmoda Düşes Moda Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Moda Tasarım
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
vala süper yazı olmuş en güzeli doğal olarak çalışmak yıllardır asla paket satmadım sadece doğal olarak kafama göre çalıştım bi çok sitem asla düşmedi..

ama umut dünyası yarın bi başlık açın penguen 4.0 güncellemesine kadar seo paketi diye yine yok satar ))

http://www.abiyefatih.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al