wmaraci reklam

Seo için optimizasyon

7 Mesajlar 881 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fatihcan88 Fatihcan88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilişim teknolojileri
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Bir süredir kendim için proje geliştiriyorum. Seo taktım ve kendimi de bu alanda biraz daha bilgi sahibi yapmak istiyorum yavaş yavaşta bazı şeyleri kavradım yapılması gerekenleri yaptım ama.

"301 yönlendirmesi mevcut değil. Hem www hem de www olmayan şekilde web sayfanız ayrı bir web sitesi olarak değerlendirilir. "

bu www ile www olmama hikayesini kavrayamadım gitti. yani 301 nasıl çözeceğim bu konuyu bana bu konuda neler yapılmasını gereken bir makale veya anlatım sunarsanız çok sevinirim.

wmaraci
reklam

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 721
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Sanırım Googleın eski algoritmasında oluyordu bu yenisine hiç sorun çıktığını görmedim ama tam da emin değilim tabii ki bahsedilen şey www.x.com ve x.com her iki siteyi Google botları farklı site gibi algılar ve girdiklerinde bu siteler birbirlerinin kopyası olarak analiz edilir bu da seoya negatif etki eder çözümü kullandığınız panel veya cms sistemlerinde bulabilirsiniz veya Google webmaster toolsta ayarlarda da var.

Burak611 Burak611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 41 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
seo açısından çok kötü bir durum. Bunun için .htaccess dosyasından ayar gerekli. Bunu yapamıyorsanız host firmanızla bağlantı kurun onlar da yönlendirmeyi yapabiliyor.

• Üyelik 10.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

dogubaklaci adlı üyeden alıntı

Sanırım Googleın eski algoritmasında oluyordu bu yenisine hiç sorun çıktığını görmedim ama tam da emin değilim tabii ki bahsedilen şey www.x.com ve x.com her iki siteyi Google botları farklı site gibi algılar ve girdiklerinde bu siteler birbirlerinin kopyası olarak analiz edilir bu da seoya negatif etki eder çözümü kullandığınız panel veya cms sistemlerinde bulabilirsiniz veya Google webmaster toolsta ayarlarda da var.

webtoolsta hem www hemde www olmadan kayıt ettim.Zaten kendisi o şekilde kayıt etmem gerektiği uyarısını verince yaptım. Zaten seo analizlerinde sürekli çıkıyor. Kullandığım bir cms yok ben kendim kodluyorum. diğer arkadaşın bahsettigi gibi hosting firması bu konuda yardımcı olur mu?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Burak611 Burak611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 41 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Konunun Google webmaster la alakası yok. webmaster'dan linklerin durumunu kontrol edebilirsiniz. webmaster'a sitenizi www kullanmayarak eklemeniz sitenizin www olmadan da indexlemesini sağlamaz! Eğer kendiniz kodluyorsanız sitenizin kök klasöründe .htaccess dosyası olacak. Oraya bir kod ekleyerek 2dk'da kolayca yönlendirebilirsiniz. Googledan araştırma yaparsanız bulursunuz. Yok ben bunla uğraşmam diyorsanız sunucunun barındığı host veya domain firmasına da başvurabilirsiniz.

htaccess dosyasına ekleyeceğiniz kod:

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^siteadresi\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.siteadresi.com/ $1 [L,R=301]

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
Fatihcan88

İlk olarak kullanmak istediğiniz adrese karar verin. Örneğin karar verdiğiniz adres siteadresi.com ise tarayıcı adres çubuğuna www.siteadresi.com şeklinde adres yazıldığında siteadresi.com açılması gerekir. Bunun içinde www ile başlayan adresi 301 yönlendirmesi ile www olmayan adrese yönlendirmelisiniz.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

• Üyelik 10.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
@Burak611 ve @eka7a Teşekkür ederim bu konuda hosting firmasına destek talebinde bulundum bilgi için teşekkür ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al