wmaraci reklam

Seo ile ilgili sorular

12 Mesajlar 1.388 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mancomoda mancomoda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web designer seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaslar opencart altyapili eticaret sitemde seo calismalari yapiyorum profil backlink yaptim 50 adet forumda 50farkli dusuk alexalı blogda yorum olarak backlink verdim sizce hangi yolu izlemeliyim

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
E-ticaret sitelerinin SEO'dan çok tanıtıma ihtiyacı vardır. Bunun için bütçenize göre facebook, adwords gibi reklam ağlarını kullanabilirsiniz.

Siteye öncelikle bu şekilde ivme kazandırın.
kadirckr

kişi bu mesajı beğendi.

kadirckr kadirckr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 18 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
E-ticaret için SEO 2.plandır, doğrudan insanlara ulaşmanız gerekiyor

mancomoda mancomoda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web designer seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Reklam bütçem günlük 100tl hep adwords hem facebook www.mancomoda.com eksik gedik varsa bildirebilirmisiniz

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Sektöre göre facebook ve instagram ile ilgili kitleye ulaşabilirsiniz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart kullanırken backlink falan son derece gereksiz, üstelik zararlı bile olabilir.

Zaten seo açısından son derece uyumlu bir e-ticaret yazılımıdır opencart.

Kullandığınız temada bile seo açısından düşünülerek bir takım eklemeler yapılmıştır.

Önemli olan kategori ve ürün ''içeriklerinin'' iyi olmasıdır.

Bir de ürünlerde etiket kullanımını mutlaka az sayıda yapmalısınız. Beyaz elbise olan bir üründe kırmızı elbise etiketi var ise mesela, google bu konuda son derece hassastır. Ziyaretçiyi yanlış yönlendirdiğinizi düşünür. Google robotlarını hafife almayalım derim.

Eğer siteniz yeni ise adwords reklam vermeyin, kesinlikle indexlerde size faydası olmayacaktır. Üstelik reklamlardan size olumlu dönüş olacağını sanmıyorum. Reklam verenlere dikkat edersek, n11 gittigidiyor vs çıkar genelde. Yani fiyat konusunda en cazip olanlardır her zaman. Tüketiciler bunu bilirler. Özellikle bayanlar bu konuda iyi takipçidirler emin olabilirsiniz. Sosyal medyaya ağırlık vermeye çalışın.

Bir de, site optimizasyonu yapın biraz. Gtmetrix değerleri pek iyi durumda değil maalesef. Bu optimizasyon çalışmasını yaparken mobil uyumluluk testini de yapmayı ihmal etmeyin.

Kolay gelsin, iyi forumlar.
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Arkadaşlara katılıyorum. E-ticaret sitesi için SEO açısından izlenilecek yol çok çok farklıdır. Kendinizce bir şeyler yapmaya çalışmaktan ziyade, ücretli-ücretsiz danışmanlık alıp çizilen yolda ilerlemelisiniz. Aksi takdirde siteye faydadan çok zarar sağlayabilirsiniz.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Opencart kullanırken backlink falan son derece gereksiz, üstelik zararlı bile olabilir.

Zaten seo açısından son derece uyumlu bir e-ticaret yazılımıdır opencart.

Kullandığınız temada bile seo açısından düşünülerek bir takım eklemeler yapılmıştır.

Önemli olan kategori ve ürün ''içeriklerinin'' iyi olmasıdır.

Bir de ürünlerde etiket kullanımını mutlaka az sayıda yapmalısınız. Beyaz elbise olan bir üründe kırmızı elbise etiketi var ise mesela, google bu konuda son derece hassastır. Ziyaretçiyi yanlış yönlendirdiğinizi düşünür. Google robotlarını hafife almayalım derim.

Eğer siteniz yeni ise adwords reklam vermeyin, kesinlikle indexlerde size faydası olmayacaktır. Üstelik reklamlardan size olumlu dönüş olacağını sanmıyorum. Reklam verenlere dikkat edersek, n11 gittigidiyor vs çıkar genelde. Yani fiyat konusunda en cazip olanlardır her zaman. Tüketiciler bunu bilirler. Özellikle bayanlar bu konuda iyi takipçidirler emin olabilirsiniz. Sosyal medyaya ağırlık vermeye çalışın.

Bir de, site optimizasyonu yapın biraz. Gtmetrix değerleri pek iyi durumda değil maalesef. Bu optimizasyon çalışmasını yaparken mobil uyumluluk testini de yapmayı ihmal etmeyin.

Kolay gelsin, iyi forumlar.

Bir kısma kadar doğru ancak adwords konusunda kesinlikle katılmıyorum. Evet söylediğiniz sitelerim fiyatları normale oranla biraz daha düşük olabilir (ki gg, n11 gibi siteler ek %10 masraf alıyor, bu sebepten buna bile katılmıyorum) ancak alıcıların geneli fiyat araştırması yapmak yerine o an önüne gelen güzel şeyleri almaya odaklıdır.

Bu sebepten doğru hedefleme ile yapılması gereken şey adwords reklamı almaktır.

Ayrıca SEO konusunda da yıllardır birçok sitem sıralama aldı, çok fazla çalışma yaptım, ilk defa birinden backlink zararlı kelimesini duyuyorum. İç SEO'su iyi demişsiniz opencart için, bunu doğru kabul etsek dahi iç SEO'su iyi olan diğer rakip siteleri geçmek için de sonuç olarak serplerde yükselme adına backlink şarttır.

Backlinkten kastım konu sahibinin yazdığı gibi profil backlink vs değil, otoriter sitelerden tanıtım yazısı / backlink şeklindedir. Profil, yorum gibi backlinkler güçlü backlinklerin arasına karıştırma amaçlı alınmalıdır, ana backlink kaynağı olarak değil.

Saygılar.

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Seo öncelikle sitenin kendisidir. Site içi seo konusunda yardımcı olabilirim. Dilerseniz dış bağlantıların seçimi ve yapılanma işlemlerini de sağlayabiliriz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
ProSeller ''otoriter sitelerden tanıtım yazısı / backlink'' cümlesinde size katılırım, doğal backlink olması kaydı ile.

Adwords konusunda ise; reklam bağımlısı olmak isteniyor mu, esas karar verilmesi gereken nokta burasıdır.

Doğru bir sosyal medya pazarlaması ile adwords olmadan daha sağlıklı neticeler alınabiliyor, bunu belirtmek istedim.

İyi forumlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al