wmaraci reklam

seo ve tanıtım yazısı hakkında

7 Mesajlar 1.143 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

utkantelli utkantelli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 10, (%90)
Herkes güzel şeyler paylaşmış peki link çeşitliliği olmalı deniyor.kendim sosyal imleme arada,bir kaç forumda tanıtım ve 3-5 tane yorum backlink ile yoluma devam ediyorum..
Sitem: www.vaillantkombiservisi.web.tr sektör kendi mesleğim yazılar tamamen aklımdan geleni yazıyorum seo ya uygun...peki şimdi firma sitesi olarak nerden hangi tür sitelerden tanıtım yazısı almalıyım neye dikkat etmeliyim..haber sitesindenmi teknoloji sitesindwnmi..
Sitemin seosu nasıl tşk

wmaraci
reklam

renkcreative renkcreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Site içi SEO konusunda bazı eksikleriniz var.

1) Sitenizdeki hiçbir resim optimize edilmemiş. TinyJPG gibi uygulama siteleri ile resimlerinizi optimize edebilirsiniz. Yani resimlerin görsel kaliteleri bozulmadan boyutlarını düşürebilirsiniz. Aynı zamanda sitenizdeki resimlerin yükseklik ve genişlik değerleri girilmemiş. Resimleri bir gözden geçirin.

2) İçerikleriniz genel olarak çok zayıf. Alt sayfalarınızda en azından asgari 250-300 kelime kullanmalısınız. Çoğu sayfa tek bir paragraftan oluşuyor.

3) Alt sayfalar arasında herhangi bir etkileşim yok. Paragraf içlerinden diğer sayfalarınıza link vermeye çalışın.

4) Footer kısmındaki etiket bulutunu kaldırmanızı tavsiye ederim. Zaten her bir sayfanızda etiketler bulunuyor. Eskiden işe yarıyordu fakat artık bu önerilmiyor. Yurtdışında pek çok sitenin etiket bulutlarını kaldırdığını gözlemledim.

5) Sitenizden temayı hazırlayan firmaya bir Dofollow link çıkışı var. Linki kaldırabiliyorsanız kaldırın. Kaldırmamanız gerekiyorsa en azından bir Nofollow etiketi ekleyin.

6) Alt sayfalara sayfaların içeriğiyle ilgili görseller eklemeye çalışın. Görsellerin üzerine konuyla ilgili yazılar yazın. Görsellerle içeriğinizi zenginleştirin. İlerde resim aramalarından bu sayede trafik kazanabilirsiniz.

7) Wordpress'e hakimseniz temanın stil dosyalarına ait query stringleri fonksiyon dosyasından kaldırın. CSS ve JS dosyalarını optimize edin. Gereksiz eklentiler varsa devredışı bırakın. Her bir eklenti kendisine ait bir CSS veya JS dosyası import ediyor çünkü.

8) Anasayfada sliderin altına bir Widget alanı ekleseniz çok güzel olur aslında. Oraya 300-350 kelimelik hedeflediğiniz kelimelerle ilgili özgün bir makale yazabilirsiniz. Bu hem o kelimelerde anasayfanızı güçlü kılar hem de içerik/kod oranını yükseltir.

Extra.

Sitenizi önemsiyorsanız hosting hesabınız için bir Dedicated IP almanızı öneririm. Sitenizin bulunduğu sunucuda sizinle birlikte 400 site daha yayın yapıyor. Bunlardan herhangi biri Google'da spam uyguladığı zaman aynı IP bandında bulunduğunuz için siz de zarar görebilirsiniz.

Aynı şekilde Türkiye lokasyonlu bir Hosting firması seçmenizi öneririm. İsimtescil yerli bir firma fakat geçtiğimiz sene sunucularını Kıbrıs'a taşıdılar. Bu belki çok önemli değil ama sitenin yayın yaptığı dille sunucunun aynı lokasyonda olmasının + puan olduğu hep söylenir.

Dedicated IP'yi düşünün. Senelik 40 ila 100 lira arasında bir maliyeti olur size.

Başarılar.
utkantelli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 10, (%90)
tşk ederim
etiketi kaldırabilirim..
resimleri opt edemem galiba
witget nasıl ekliycem bilemedim
hazır tema linki nasıl dofollof edebilirim..

Alt sayfalar arasında herhangi bir etkileşim yok. Paragraf içlerinden diğer sayfalarınıza link vermeye çalışın

bunu tam anlamadım..tşk

Ek Olarak: bazılarını yaptım varmı başka önerisi olan

Ek Olarak: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=http%3A%2F%2Fwww.vaillantkombiservisi.web.tr

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
utkantelli ilgilenirseniz;

https://wmaraci.com/forum/seo-isleri/google-gorsellerde-cikmak-istiyorum-bielof-com-314170.html

Kombi Servis SEO Destek

Cesur Teknik Kombi Servis SEO Destek; görsel arama sonuçlarımız.

ataköy kombi servisi 2 ve 3
arnavutköy kombi servisi 2 ve 6
bayrampaşa kombi servisi 1-2-4-7 ve 8
beşiktaş kombi servisi 4
beyoğlu kombi servisi 1 ve 2
çatalca kombi servisi 1 ve 2
etiler kombi servisi 1 ve 3
eyüp kombi servisi 1
fatih kombi servisi 1 ve 2
güngören kombi servisi 1 ve 2
hadımköy kombi servisi 2 ve 3
kağıthane kombi servisi 1 ve 2
levent kombi servisi 1 ve 2
maslak kombi servisi 1-2-4 ve7
mecidiyeköy kombi servisi 1 ve 2
sarıyer kombi servisi 1 ve 2
silivri kombi servisi 1 ve 2
şişli kombi servisi 2 ve 6
sultangazi kombi servisi 1-2-3-5-6 ve 7
tarabya kombi servisi 1-2 ve 3
zeytinburnu kombi servisi 1 ve 2

Bu kelimeleri google görsel aramalarda kontrol edebilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 10, (%90)
Saol Bielof
Burda site içi destek istenmiş site dışı için gerek yok ayrıca görsrllerde çıkmanın püf yolu var..
Web seodada çok iyiyim..sadece tanıtım yazısının türünü sordum

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
görsellerde çıkmak site dışı seo değildir. Püf yolu da yoktur. Sırrı da yoktur. Doğru yolu vardır.

eminim web seo konusunda iyisinizdir.

Alacağınız tanıtım yazıları veya backlink ler çöp sitelerden olmamalıdır.

Alacağınız tanıtım yazıları da kendi sektörünüz ile ilgili olursa + etkisi olur.

Örnek 1: kuaför sitesi olan, teknoloji sitesinden link alması pek etki yapmaz.
Örnek 2: sağlık sitesinin webmaster sitesinden link alması pek etki yapmaz.

Etki edecek siteler sektörünüz ile alakalı daha uygundur.

Örnek: imzam da bulunanlar gibi. (gerçi sizinle anlaşamayız. İlk gün size tavsiyelerim ve önerilerim de olmuştu.. İlk tavsiyem zaten temanız ile alakalıydı.)

Umarım ilgili sektörde ve güzel sitelerden tanıtım yazısı alarak üst sıralara çıkarsınız.
utkantelli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 10, (%90)
Başakşeksehir kombi servisi 1. Sırada ama seosunu bile çok yapmadım fazla fakat bu sorduğum sitenin rekabeti güçlü..tanıtım yazısının türünü sordum pek cevap alamadım kendi sektörüne yakın olmasını ben biliyorum
Kombi sitesi nerden tanıtım yazısı almalı işte onu soruyorum

Sizin çetiğiniz fiyatlar çok pahalı
Bütün sitelerimin hemen hepsi görsellerde ilk sıralarda

Ek Olarak: Görseller tamamen site içi seo

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al