wmaraci reklam

SEO'culara Nasıl Güveniyorsunuz?

18 Mesajlar 2.190 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar, az önce küçük bir rakip analizi yapıyordum derken bir de ne göreyim; kendini sözde SEO ajansı gibi gösteren bir kişinin tüm paravan blog ağını buldum.

Paravan blog kötü değildir gibi şeyler diyeceksiniz, tamam ben de biliyorum kötü olmadığını ancak SEO uzmanı(!) arkadaş blogları açmış, ne yazdığı belli olmayan spinlenmiş bir makaleyi tüm sitelere aynısı olacak şekilde girmiş ve bu yazılardan kendine link almış.

Gerçekten bir şeyler yapabiliyor mu bari diye bakmak için sitesine girip sohbet kısmından yazdım. Referanslarınız var mı diye sorunca müşterilerimizin gizliliğini koruyoruz yazdı, tamam dedim bari kendi siteniz hangi kelimelerde sıralamada diye sorunca SEO firmalarıyla da paylaşamıyoruz diye geçiştirdi ve engelledi beni :D

Bu nasıl bir kurumsallıktır, referans var mı diyorum adam beni muhattaba almıyor. Demek ki her firmadan -özellikle referansları olmayan- SEO hizmetleri alınmazmış. Benden size bir uyarı, sakın bu gibi kişilere paranızı kaptırmayın hem paranızdan hem de sitenizden olabilirsiniz.

Biraz anlaşılmayan bir yazı oldu şuan çok yorgunum kusura bakmayın artık :) Peki sizin başınıza böyle bir olay geldi mi, SEO yaptıracağım diye spam'e düştüğünüz oldu mu :D Ben kendi SEO çalışmalarımın tümünü kendim yapıyorum(size de öneririm) ancak siz bir SEO çalışması yaptıracak olsanız ne gibi kriterlere dikkat edersiniz?
umutr metrotelekom useranonimm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Güvenmemek en iyisi tabii ama illaki tanıdığın biri oluyor, arkadaşının arkadaşının arkadaşının arkadaşı 😂
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

muratgny4254 muratgny4254 Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 161 / 94
  • Ticaret 23, (%96)
önce referanslarina bakarım, şikayet oranı vs önce denemelik alırım etkisinin görünce çalışırım :)
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Kendim yapıyorum. En iyisi bu şekilde oluyor, ayrıca sonuçlarını alınca daha çok uğraşma, öğrenme ve uygulama isteği geliyor.

Ayrıca SEO için SEO Hocası ve Ayhan Karaman bloglarını takip ediyorum. Buradan paylaşılan tüyoları web sitelerine uygulamaya çalışıyorum.

Eğer başkasına SEO çalışması yaptıracak olsam referanslarını detayına kadar incelerdim.
Doruk SametTEKE lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
%90 işe yaramaz. para ve zaman kaybıdır.
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Her zaman doğal olmak en iyisidir. SEO adı altında yapılan işlemlerin çoğu spamdan öteye geçemiyor. Site içi seo yapın gerisini koyverin.
arslanreis55 PhonexPHP SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Herkes için aynısını söyleyemem ancak ipini koparan SEO uzmanı oluyor bu nedir arkadaş :D Pawn aynen beni tarif ettiniz, ben de sadece kendim için yapıyorum ve oldukça başarılıyım. Üstelik bu işi yapmamama rağmen müşteriler yine de beni buluyor :D

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Ben Türkiye'de adını duyurmuş bir firma ile de çalıştım, ufak çaplılara da iş verdim ve hepsini izledim. Hiçbiri bi halta yaramadı. Sonda kendim bu işte uzmanlaşayım dedim ve mox, google webmaster blog (ingilizce ve ispanyolca bloglar) hepsini inceledim. Onların yaptıkları seni spama düşürmek dışında birşey değil.

Ben mi ne yaptım, sitemi kendi alanında yine Türkiye'nin en riskli ve en önemli kelimelerinde 1. sıraya getirttim (8 ay civarında sürdü). Tavsiyem herkes kendi işini kendi görsün.
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
O kadar haklısın ki... Anlatmaya çalışsam kelimeler kifayetsiz, derdimi dinleyecek dağ yok. Web hakkında bile tam bilgisi olmayan insanlar "SEO uzmanı" "SEO ajansı" oluyor, sonuçsa hüsran. Tamamen para odaklı bakılıyor. Sonuçta hizmet sektörü somut bir ürün yok diyerek girilen bu sektörde insanlar mağdur oluyor, bizlerin adı kirleniyor. Hatırlıyorum da bundan 5 yıl öncesini ne kadar temiz bir ortam vardı, insanlar bize güvenir bizde onlar için elimizden geleni yapardık iki tarafta mutlu olurdu. Şimdi ise insanlar sürekli bir şüphe, sürekli bir kandırılma korkusuyla yaklaşıyor. Bunu yapanlar işte bu bahsettiğiniz insanlar. Tamamen "Hırsızlık" başka hiçbir şey değil. Hizmet adı altında insanlara spam sunarak ceplerinden paralarını alıyor ve gönül rahatlığı ile ortalarda geziyorlar.

Gece gece yine dertlendim... Allah ıslah etsin, herkes bildiği işi yapsın.
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Spam yöntemlerle SEO çalışmasımı dersin iç SEO yapıyorum diye sadece cache eklentisi kurup geçenmi dersin bazen işlere yetişemediğim zaman birkaç kişiyle çalışıyorum gerçekten gülünecek şeyler.
Hele bazıları sosyal imleme paketleriyle SEO yapılacağını sanıyor onlarada çok gülüyorum yıl 2010 değil 2018 bunu insanların kavraması gerek
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al