wmaraci reklam

Sıralamam 13'den 78'e Düşmüş

9 Mesajlar 777 Okunma
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
İyi günler arkadaşlar . Hedeflediğim bir anahtar kelimede 13. sıradaydım birkaç hafta önce . ama şimdi baktığımda 78. sırada gösteriyor .
Geçenlerde bir arkadaş burda bu sıralamalar başta geçici olur sonra yerine oturur diyordu . Bu da öyle bir şey midir yoksa herhangi bir problem olduğundandır mıdır ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
herhangi bir seo calismasi yaptirmadiysan dedigin sekildedir.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
ağustos google güncellemesi küçük siteleri biçip backlink ve eski siteleri çıkardı.Özellikle sağlık alanında
umutali

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

oskan adlı üyeden alıntı

herhangi bir seo calismasi yaptirmadiysan dedigin sekildedir.

Hayır seo çalışması yaptırmadım . Yani dönemsel mi ?

wmaraci

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

ağustos google güncellemesi küçük siteleri biçip backlink ve eski siteleri çıkardı.Özellikle sağlık alanında

Sitem sağlık alanında değil ve daha önce backlink yaptırmadım . Ama sitem benden önce de birileri tarafından kullanıldığı için birkaç sitede backlinki var

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Sitenizin teknik analizlerini yapın derim.

Sıralamalarda değişiklik olması her site için geçerlidir ancak büyük oranda oynama var ise sunucu veya tema, eklenti kaynaklı bazı sebepler olabilir.

Evet, içerikler önemlidir ancak site hızı ve mobil kullanım konusunda google ciddi bir algoritma yarattı. Hız konusunda yetersiz olan siteleri yavaş yavaş arkalara doğru alıyor.

Eski backlinklerin de olumsuz etkisi olabilir bu arada.

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Sitenizin teknik analizlerini yapın derim.

Sıralamalarda değişiklik olması her site için geçerlidir ancak büyük oranda oynama var ise sunucu veya tema, eklenti kaynaklı bazı sebepler olabilir.

Evet, içerikler önemlidir ancak site hızı ve mobil kullanım konusunda google ciddi bir algoritma yarattı. Hız konusunda yetersiz olan siteleri yavaş yavaş arkalara doğru alıyor.

Eski backlinklerin de olumsuz etkisi olabilir bu arada.

Başlangıçtan beri colormag temasını kullanıyorum. Sunucu değişikliği yaptık 1 ay kadar önce ama avrupa sunucularından Tüekiye sunucularına taşıdık . ( sitem Türkçe içerikli ) eklentilerin birçoğunu kaldırdık taşıma sırasında . Site hızı için çalışma yapıldı google 60 70 lerde geçen hız 80 90 cıvarına çıktı ve gtmetrix puanı 51 den 94 e çıktı . Yani dediğiniz etmenlerde hep olumlu şeyler yaptık . Sizce böyle olunca ilerleyen zamanlarda düzelir mi sıra tekrar ?

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1195
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)
Bende aynı şeyi sunucu değiştirdiğim de yaşadım sunucunuzun google bot ve yandan botlarini engelleyip engellemedigini öğrenin mesela sunucumu veridyene taşımıştım orda yandan bot engelliymis sıralamam birden düştü. Actirdim sonra ama ne fayda site sıralaması yerine oturmadı.

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Başlangıçtan beri colormag temasını kullanıyorum. Sunucu değişikliği yaptık 1 ay kadar önce ama avrupa sunucularından Tüekiye sunucularına taşıdık . ( sitem Türkçe içerikli ) eklentilerin birçoğunu kaldırdık taşıma sırasında . Site hızı için çalışma yapıldı google 60 70 lerde geçen hız 80 90 cıvarına çıktı ve gtmetrix puanı 51 den 94 e çıktı . Yani dediğiniz etmenlerde hep olumlu şeyler yaptık . Sizce böyle olunca ilerleyen zamanlarda düzelir mi sıra tekrar ?

Olumlu yönde iyileştirmelerden bahsettiğinize göre sıralamada düzelmemesi için aksi bir neden olmaması gerekir.

Ancak search console 404 hataları var ise, ayrıca Cpanel de hatalar bölümünde 5xx veya 406 gibi hatalar var ise genelde sunucu güvenlik nedeni ile yapılan kısıtlamalar söz konusu olabiliyor ve bu tip durumlar maalesef sıralamada geriye atabiliyor.

Teknik analizlerden emin olduktan sonra sıralamada iyi olduğunuz yazıları tarih güncellemesi yaparak bir kaç gün bekleyin, olumlu yönde yükselme olacaktır diye düşünüyorum.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al