wmaraci reklam

Tumblr” Markaların Gizli SEO Alanı

19 Mesajlar 2.310 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

babitech babitech WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Google
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Tumblr” bildiğiniz üzere yıllardır faal olan bir sosyal medya. Bir çok kullanıcının hatta milyonlarca kullanıcının üyeliği olan bu ağın, ne kadar gizli büyüdüğünün farkında mısınız? İlk etapta pek ilgi görülmüyor gibi dursa da gerçekten “gizli seo alanı” Tumblr sosyal mecra alanı. Şöyle bir genel istatistik belirtmek gerekirse Tumblr, 300 Milyon tekil ziyaretçi ziyaretine sahip. Bildiğiniz üzere bir önceki makalemde İnstagram Pazarlama Teknikleri nden bahsetmiştim. İnstagram ve Tumblr arasında bir ilişki var. İki sitede fotoğraf ağrılıklı paylaşımların yapıldığı bir mecra. Bir önceki yazımda da bahsetmiştim. Fotoğraf ağırlıklı paylaşımlar, reklamlar, kullanıcılara daha sağlıklı ve duygusal geçiyor. Tumblr kurumsal markalarında SEO optimizasyonu için bir cennet. paylaşılan linkler DoFollow link olarak algılanırken aynı zamanda bir çok alanda link paylaşımına izin veriliyor. Paylaştığınız yazdığınız yazıların linklerini isteğinize göre düzenle butonu ile düzenleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda keyword etiketler hem yazı alanlarında ve geri planlarında yayınlanabiliyor. Ne gibi bir faydası olur derseniz sitenizde ki veya blogunuzda ki etiketler ile bağdaştırma yapabiliyorsunuz. Optimizasyon mantığı ile düşünürsek gerçek bir senkron linklemesidir.

Bazı satış siteleri için gerçek bir pazarlama alanı olarak da kullanılabilir. Tumblr micro bir blog olmasına rağmen wordpress gibi eklentilere sahip bir blog sistemidir. Bu sistemin avantajı ise e-ticaret eklentileri ile ürün satmaya birebir dir.

Son olarak şunları iletebilirim sizlere, gerçek anlamda tüm markaların ve ürün portföyü olan her satışçının bu mecrayı instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, gibi kullanması gerekir, çünkü gerçekten viral SEO için gerçekten başarılı bir iletişim aracı.

Kaynak: https://www.kibirlikirpi.com/tumblr-markalarin-gizli-seo-alani/
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Tumblr backlinklerin edu-gov yorum backlinklerine gore cok daha yararli oldugunu dusunuyorum. Seo paketlerine tumblr backlink eklemeyen insanlar var hala 😆
Benim 25Klik tumblr blogum var ilk sayfa altindan birinci siraya 3. Sayfadam 3. Siraya kadar tasidigi konular olmustu.
Tumblr backlinki kullanacaginiz zamani bilirseniz size çok faydasi olur bide alan adiniz otoriter ama ilk sayfa altinda kaliyorsaniz dogru calisma ile butun iceriklerinizi ilk 3e sokar :)

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Evet. Ben de yerli veya yabancı site sahiplerine özel hesap kasımı yapıyorum ya da direkt link satıyorum. Fakat dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Da pa oranına moz rankına ve link gücune dikkat etmek gerekiyor.
Misal benim herhangi bir blogumun verileri şu şekilde

Aylık etkileşim de ortalama 600 700k civarı. Ortalama bir blogum su şekilde mesela yarım milyon etkileşimi gorüyor ayda. Tabii 3 günde bir gönderi atıyorum. Hergün 2 3 gönderi atsam aylık 1 milyonu çok rahat geciyor 1 blog. Bu blog 1.5 aylık mesela.

Bu şekilde bloglar sitenize fayda sağlar. Diğer türlü cöp link alırsınız. 5k 10k 20k blog kasan adam hemen link satmaya başlıyor. Milletin sitesi spama giriyor kelime düşüyor falan sonra adam suçu tumblrda arıyor. Oysa link girilecek hesaplar özellikle ona göre kasılmalı.

Yabancı site sahiplerine de çok blog satıyorum mesela. Ama blogla mlogla ugrasmak istemeyen de direkt link paketi almak istiyor benden. O da bir seçenek tabii. Seo paketlerine konulan tumblr linklerin %90ni çöptür. Tek başına sağlam bir hesaptan alınacak link bile cok şey fark ettirebilir.

Niche bloglardan link almaya özen gösterin. Saçma sapan söz, replik vs.. sayfalarından link almayın. Kendi içeriklerini giren sayfalara link verin. Sürekli reblog yapanlara değil. Nadir olan şey daha fazla ilgi görür ve daha fazla değerlidir unutmayın.
cagatayyersel

kişi bu mesajı beğendi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Kaliteli paylaşım teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cagatayyersel cagatayyersel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgi işlem (it)
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 8, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Evet. Ben de yerli veya yabancı site sahiplerine özel hesap kasımı yapıyorum ya da direkt link satıyorum. Fakat dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Da pa oranına moz rankına ve link gücune dikkat etmek gerekiyor.
Misal benim herhangi bir blogumun verileri şu şekilde

Aylık etkileşim de ortalama 600 700k civarı. Ortalama bir blogum su şekilde mesela yarım milyon etkileşimi gorüyor ayda. Tabii 3 günde bir gönderi atıyorum. Hergün 2 3 gönderi atsam aylık 1 milyonu çok rahat geciyor 1 blog. Bu blog 1.5 aylık mesela.

Bu şekilde bloglar sitenize fayda sağlar. Diğer türlü cöp link alırsınız. 5k 10k 20k blog kasan adam hemen link satmaya başlıyor. Milletin sitesi spama giriyor kelime düşüyor falan sonra adam suçu tumblrda arıyor. Oysa link girilecek hesaplar özellikle ona göre kasılmalı.

Yabancı site sahiplerine de çok blog satıyorum mesela. Ama blogla mlogla ugrasmak istemeyen de direkt link paketi almak istiyor benden. O da bir seçenek tabii. Seo paketlerine konulan tumblr linklerin %90ni çöptür. Tek başına sağlam bir hesaptan alınacak link bile cok şey fark ettirebilir.

Niche bloglardan link almaya özen gösterin. Saçma sapan söz, replik vs.. sayfalarından link almayın. Kendi içeriklerini giren sayfalara link verin. Sürekli reblog yapanlara değil. Nadir olan şey daha fazla ilgi görür ve daha fazla değerlidir unutmayın.

Kesinlikle haklısın. Senle yaptığımız çalışmaların yeni yeni meyvelerini almaya başladım :) Not: Şimdiden iyi bayramlar. Bayram sonrası yine yapalım bi çalışma

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

cagatayyersel adlı üyeden alıntı

Kesinlikle haklısın. Senle yaptığımız çalışmaların yeni yeni meyvelerini almaya başladım :) Not: Şimdiden iyi bayramlar. Bayram sonrası yine yapalım bi çalışma

Çok sevindim :) Tabii hocam, Ne zaman isterseniz. Bayram kampanyasını kaçırmayın derim :) 25 kişiyle sınırlı harika bir indirim ve bonus paket yaptım.
cagatayyersel

kişi bu mesajı beğendi.

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Google yalnızca tek bir alan adından alınan backlinkler ile bir web sitesine otorite kazandırmaz.

Tumblr tekildir. Bu yüzden Tumblr çalışma da yapın ama hangi sayfaya çalışırsanız çalışın birden fazla domainden link almanız önem arz etmektedir.

Belirtmek istedim.

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
Tumblr linkleri nofollow ve çöp

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

haliluunal adlı üyeden alıntı

Tumblr linkleri nofollow ve çöp

Tumblrda nofollow da dofollow da linkleme yapılabilir. Nofollow ve çöp demek bilgisizlikten kaynaklanıyor. Yukarıda belirttiğim gibi çöp hesaptan link alırsanız elbette çöp linkiniz olur. Bu tüm seo çalışmaları içim geçerlidir. Çöp siteden tanıtım yazısı alırsanız çöp tanıtım yazınız olur misal.
haliluunal

kişi bu mesajı beğendi.

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Tumblrda nofollow da dofollow da linkleme yapılabilir. Nofollow ve çöp demek bilgisizlikten kaynaklanıyor. Yukarıda belirttiğim gibi çöp hesaptan link alırsanız elbette çöp linkiniz olur. Bu tüm seo çalışmaları içim geçerlidir. Çöp siteden tanıtım yazısı alırsanız çöp tanıtım yazınız olur misal.

2 senedir kendim hallediyorum istediğim kelimede 1.sıraya çıkarıyorum nofollowun faydası yok sadece görüntü

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al