wmaraci reklam

Wordpress Etiketleri Google İndexlesinmi ?

7 Mesajlar 1.162 Okunma
wmaraci reklam

eiskur eiskur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 75 / 27
  • Ticaret 3, (%100)
Wordpress Etiketleri Google İndexlesinmi ?

arkadaşlar yoast eklentısı kurulu sıteyı yeni açtım 2 haftalık

Yaklaşık 265 sonuç bulundu (0,25 saniye)

Bu indeximin yaklasık 117 si etiketten oluşuyor ve

Yaklaşık 117 sonuç bulundu (0,37 saniye)

sitede 21 makale bulunmakta.

sizce etiketleri noindex yapmalımıyım ? etıketler bu kadaar cok ındex alması zararlımı ?

bu konuda bilgi verirseniz sevınırım bırde yoast kullanıyorum

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

aligunes aligunes https://aligunes.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 30 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı soruyu bir kaç kişi tarafından da duydum ve hep aynı cevabı verdim. Hiçbir zaman etiket linkinden veya kategori linkinden siteye giriş yapmam ve giriş yapsam da 1 saniyeden fazla kalmam. Benim Google'da arama yapmamım sebebi istediğimi bulup, direk onunla ilgili makaleyi okumak. Bu yüzden ne etiket nede kategori gibi gereksiz site haritalarını Google'a göndermeyin.

Bunlarla ilgili detaylı bir içerik hazırlamıştım. Bu indexlerini nasıl kaldıracağın ve etiket ile ilgili soruların için aşağıdaki iki yazıyı dikkatlice okumalısın bence.

Etiket eklemek SEO kaybettirir.
Google'dan gereksiz indexleri kaldırmak
eiskur

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel blog sitem https://aligunes.com.tr

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 75 / 27
  • Ticaret 3, (%100)

aligunes adlı üyeden alıntı

Aynı soruyu bir kaç kişi tarafından da duydum ve hep aynı cevabı verdim. Hiçbir zaman etiket linkinden veya kategori linkinden siteye giriş yapmam ve giriş yapsam da 1 saniyeden fazla kalmam. Benim Google'da arama yapmamım sebebi istediğimi bulup, direk onunla ilgili makaleyi okumak. Bu yüzden ne etiket nede kategori gibi gereksiz site haritalarını Google'a göndermeyin.

Bunlarla ilgili detaylı bir içerik hazırlamıştım. Bu indexlerini nasıl kaldıracağın ve etiket ile ilgili soruların için aşağıdaki iki yazıyı dikkatlice okumalısın bence.

Etiket eklemek SEO kaybettirir.
Google'dan gereksiz indexleri kaldırmak

teşekkurker hocam fakat rakıbıme bakıyorum adamın 970 ındexı var 600 ü etıket ve butun konularadada suanda kafada bırıncı sırada, fakat etıketlerını sıralamada gormedım ama ındexli

aligunes aligunes https://aligunes.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 30 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
eiskur peki rakibinin birinci sırada olması site yaşına, içerik sayısına vs gibi bir çok etmene bağlı olarak değişir. O yüzden sen sade ve akıllı bir şekilde ilerler isen, rakibinin o gereksiz indexlerinden gördüğü zararı ona anca sen birinci olarak gösterebilirsin.
netman eiskur

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel blog sitem https://aligunes.com.tr
wmaraci

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Dostum Etiket'in zararlı olduğunu düşünüp, millete zararlıdır kullanmayın diyerek sitesinde binlerce etiket kullananları görüyoruz.
Kimse kimseyi kandırmasın Etiket, Kategori oldukça faydalıdır ve kullanmalısın. Ancak etiket çöplüğüne döndürmeden yap bunu bir konuya 20 etiket basma mesela :)
eiskur

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 75 / 27
  • Ticaret 3, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Dostum Etiket'in zararlı olduğunu düşünüp, millete zararlıdır kullanmayın diyerek sitesinde binlerce etiket kullananları görüyoruz.
Kimse kimseyi kandırmasın Etiket, Kategori oldukça faydalıdır ve kullanmalısın. Ancak etiket çöplüğüne döndürmeden yap bunu bir konuya 20 etiket basma mesela :)

en fazla 4-5 adet eklıyorum hocam

baydogan baydogan En iyi çay Beta Tea'dir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
Etiket SEO'da değer falan kaybettirmez, spama dönüştürürseniz Google tarafından dürtülürsünüz ama. Konuyla alakalı iki yada üç etiket iyidir. Film siteleri için özellikle yararlıdır. İndeks sayısını yüksek gösterir ama bunun da yararı çok sayılmaz. Efendi gibi bütün fonksiyonları kullanırsanız hepsinin kendince yararı var.
Etiket linkleme olayını yapmayın ama. Bunu çoğu site yapıyor, Self SEO, Self Link falan gibi adlar da koymuşlar, kesinlikle yararı yok, zararının varlığını ispatlayamadım ama yararsızlığı kesin. Büyük siteler yapıyordu bir ara, millet hurra etti. Sitenizdeki link sayısını kontrol altında tutmak gerek. İçerik ile yönlendirme sayısının orantılı olması gerekiyor.
Şuan bir siteye yapabileceğiniz en iyi iç SEO, görsellerle (videolarla) bezenmiş içerikler eklemek ve Facebook, Twitter durumlarını yazı içine gömmek (bkz: sputnik). Geri kalan kısmı klasik şekilde ilerletebilirsiniz.
Dış SEO'da backlink kesinlikle almayın, Google yakında bu siteleri dürtecek belli, Youtube ve diğer mecralardan içeriğe yönlendirecek yorum, paylaşım vs. temiz temiz ilerlenmeli. Parayla SEO yapılan dönem sona erecek.
eiskur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al