wmaraci reklam

Wordpress için SEO

10 Mesajlar 1.050 Okunma
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhabalar,

Arama motoru konularında yeni olduğum için aklıma takılan bir soruyu sormak istedim,

Forumda bir çok kişi siteniz için SEO paketleri satıyor. Bu paketler, Wordpress'de kurduğumuz iyi ayarlanmış bir Yoast SEO eklentisinin yapamadığı neyi yapıyor fazladan? Farkı nedir?
fenomenhaber kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kaanst kaanst Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 435 / 160
  • Ticaret 31, (%94)
Takipteyim gerçekten bende merak ediyorum, SEO hakkında bilgim az.
fenomenhaber sworks

kişi bu mesajı beğendi.

ALSWEB ALSWEB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 3, (%100)
Kurduğunuz Yoast SEO çok kısıtlı alanda size hizmet verir " PRO " paketi kullanmadığınızdan dolayı.Bu bağlam da zaten SEO ' yu tek eklenti ile halledilebilir bir mevzu olarak görmekte doğru bir düşünce olmaz.SEO sitenizdeki resimlerin alt etiketlerinin düzenlenmesinden , site haritanızın çıkarılması ve Search Console ' a gönderilmesi gibi birçok işlemi içinde bulundurur.

Ancak forumda bu işi yapan arkadaşların verdiği hizmetler hakkında detaylı bilgiye sahip değilim.Neler sunuyolar , ücret vermeye değer mi yorum yapamam.
fenomenhaber

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Arkanberke Yoast Premium ile Free versiyonları arasında çok fazla bir fark göremedim ben. Hatta paket içeriği çoğunlukla reklamların kaldırılması, 7/24 teknik destek, 301 yönlendirmesi gibi pek bir etkisi olmayan şeylerden oluşuyor. Site haritasını ücretsiz sürümde yapıyor.

Resimler için etiket ekleme özelliği bildiğim kadarıyla Wordpress'e zaten entegre edilmiş bir özellik. Yanlışım varsa düzeltin lütfen ama SEO paketi almaktansa Yoast ile iyi bir ayar yapmak daha mantıklı gibi geliyor. Çünkü Yoast, Google'ın beklentilerine yönelik sürekli güncelleme alan bir eklenti iken Yoast'a bulaşmadan SEO optimizasyonunu yaptıran birisinin Google'ın belirttiği ''şunu yapın/yapmayın'' gibi değişiklikleri siteye uyarlamak için ayrıca desteğe ihtiyacı olmaz mı?. Tabi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar açıklayıcı bir şekilde belirteceklerdir.

wmaraci

websitetr websitetr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 188 / 44
  • Ticaret 3, (%100)
Sorunuz: Forumda bir çok kişi siteniz için SEO paketleri satıyor. Bu paketler, Wordpress'de kurduğumuz iyi ayarlanmış bir Yoast SEO eklentisinin yapamadığı neyi yapıyor fazladan? Farkı nedir?

SEO için başlangıç düzeyinde olduğunuzu kabul ederek yanıtlıyorum.

Bu sorudaki SEO peketleri Backlink paketleri olsa gerek. Yoast ile ya da Yoast olmadan SİTE İÇİ SEO yapabilirsiniz. Fakat Google'da yükselmek için başka sitelerde sizin sitenizin linkinin olması gerekiyor. Buna SİTE DIŞI SEO deniyor. Forumda SEO paketleri satan kişiler genellikle bu işi yapıyor. Farklı sitelerden sitenize link veriyor.

Site içi SEO tam anlamıyla nedir? WordPress ile SEO uyumlu bir site nasıl kurulur, SEO kriterleri nelerdir derseniz aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

WordPress SEO Rehberi: https://mangubitig.com/wordpress-seo-baslangic-rehberi/
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

narhosting narhosting Backlink Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 85 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Yoast Seo site içi seo ayarlamalarını en iyi düzeye getirmeniz konusunda yardımcı olan bir eklentidir. Aldığınız backlinkler ise sitenizin sıralamalarda yükselmesine yardımcı olan güçlü bir tetikleyici unsurdur. Fakat backlink veya backlink paketi alırken dikkatli olmanızı öneririm. Zira özentisiz şekilde alınan backlinkler sitenize yarar sağlamaktan ziyade zarar verir.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahim123 ibrahim123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** N**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
mesela site dışı seo dusunuldugunde toplu mail gonderimi ne kadar etkilidir

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Valla All in SEO yada Yoast SEO kullananların hepsi tamamen eşit derecededir. Onları birbirlerinden ayıran tek fark ürettikleri özgün içeriktir. Birisi özgün içerik üretirken diğeri kopyala yapıştır yaparsa isterse en kral seo eklentisini kullansın hiç bir işe yaramaz. Gelelim SEO paketlerine, hiç alış veriş yapmadım. Çünkü burada yer alan paketlerin hiç biri benim gözümde beş para etmez. (SEO'cu arkadaşlar kızmasın lütfen.) Neden derseniz bir çoğu zararlı veya hiç aktif olmayan paravan sitelerden back link çıkışı veriyor. Size de SEO yaptım diyor. İlk başta yükseliyorsunuz. İyi ki almışım paketi diyorsunuz. Ama bir hafta sonra en diplerde yer alıyorsunuz. Bence insan SEO'yu kendi yapmalı, öğrenmeli. Bu alanda bir çok profesyonel firma var. Ben birisinden ve en ünlü olanından teklif istedim sitem için. Cevapları;

Ulen o parayı sana vereceğime hepsine adam gibi 300-500 tane makale yazdırırım en kral teknoloji sitesini bile geçerim. Her şeyin başı özgün içeriktir. Tabi profesyonel destek almak isterseniz alın. Ve bence gerekli de ciddi bir iş yapıyorsanız ama bu kadar parada verilmez yani.
yilmaz70 sworks

kişi bu mesajı beğendi.

narhosting narhosting Backlink Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 85 / 73
  • Ticaret 12, (%100)

ibrahim123 adlı üyeden alıntı

mesela site dışı seo dusunuldugunde toplu mail gonderimi ne kadar etkilidir

Burada önemli olan sitenizde bulunan mail bülteni aracılığıyla elde ettiğiniz listeye toplu mail göndermek mi yoksa internetten bulunan veya satılan herhangi bir mail listesine mail göndermek mi?

Sitenizde bulunan bülten bölümü aracılığıyla elde ettiğiniz listeye toplu mail yollarsanız bunun size geri dönüşleri olumlu bir şekilde olacağı için haliyle sitenize de katkısı olacaktır. Fakat bu mailleri etkili kullanmaktan geçiyor.
Ama bu yöntem sitenize backlink kazandırmaz. Çünkü linklerinizi genel bir kitleye değil özel bir kitleye gönderiyorsunuz. Bunu sosyal medya çalışması gibi düşünebilirsiniz. Sitenize yönlendirmeyle ziyaretçi çekiyorsunuz çünkü bu yöntemle.

İşlerden dolayı pek düzgün cevap veremiyorum kusura bakmayın. Anlatmak istediğimi iyi bir şekilde aktaramamış olabilirim.

Snews Snews Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 10 / 146
  • Ticaret 3, (%100)
Yoast seo ile neleri yapiyorsunuz merak ettim seo ile modulu bir tutma olayi nedir ic seo ve sayfa optimizasyonlari gibi ayari yoast ile yapilmaz yoast seo tarzi moduller sisteminizdeki sadece linkleri bir kismini yapilandirir sisteminizdeki hatalari aciklari ve hizlandirilmasi kodlarin ayiklanmasini yapmaz seonun paketi olmaz seo her sitenin sektorune gore uygulanir ve duzenlenor her backlink her siteye dogru gelmez onun icin bu sordugunuz soruya sadece sunu diyim seo modulleri sadece linklerinizin bir kismini yapilandirir kod hatalarinizi vbenzeri gibi sayfa optimizasyonlarinizi yapmaz
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al