wmaraci reklam

Yorum Backlink Halen Geçerli Mi?

8 Mesajlar 1.104 Okunma
wmaraci reklam

elegance81 elegance81 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek front end
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 15 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar yorum backlink hakkında ne düşünüyorsunuz? Bazı backlink checker sitelerinde etkilerinin yüksek olduğunu gördüğüm yorum backlinkler görüyorum. Ayrıca yorum backlink için kendi pc mizden aldığımız yorumlar çok da faydalı olmaz gibi geliyor. Hep aynı ip sonuçta.. Yorumlarınızı bekliyorum.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Google'ın yorumlardaki ipleri göremediğini duymuştum.
Backlink konusunda ise, google artık backlinklere verilen değeri biraz düşürdü. Kült yerleşmiş siteler dışında aşırı bi etkisi yok artık

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

Google'ın yorumlardaki ipleri göremediğini duymuştum.
Backlink konusunda ise, google artık backlinklere verilen değeri biraz düşürdü. Kült yerleşmiş siteler dışında aşırı bi etkisi yok artık

Bu işlerde halen etkisi en büyük ve geçerliliği en fazla olan işlem backlinktir. Google backlinke verdiği değeri düşürmedi düşürmez ancak ilgili sitelerden alınan dofollow backlink ile kıytırık blogdan alınan yorum backlink kalitesi arasında elbette dağlar kadar fark var.

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Bu işlerde halen etkisi en büyük ve geçerliliği en fazla olan işlem backlinktir. Google backlinke verdiği değeri düşürmedi düşürmez ancak ilgili sitelerden alınan dofollow backlink ile kıytırık blogdan alınan yorum backlink kalitesi arasında elbette dağlar kadar fark var.

Etkisi en büyük ve geçerliliği en fazla olan şeyin kaliteli içerik olduğunu düşünüyorum. Backlink olarakta doğal backlinklerin etkisinin olduğunu düşünüyorum.
Şu seo paketlerinde olan, satın alınan backlinklerin etkisinden çok zarar oluyor. Bunu yalnızca ben değil google çalışanları söylüyor.
Yorum backlinkler
Hacklinkler
Yanlış yönlendirme yapılmış backlinler (Honda Cbr adıyla bağlantı verilip gelen sayfada filmlerin çıkması)
yarardan çok zarara, sıralamada düşmeye neden olur.

İlla ben backlink alıcam deniliyorsa edu.tr tarzı yada kökleşmiş sitelerden alınması gerekiyor. Genelde çoğu düzenbaz satıcı backlink ve tanıtım sayfasına dönmüş sitelerinde backlink veriyor bu da siteniz için zararlı olur.

wmaraci
wmaraci

Furkan Furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Bence geçerli , her gün link çıkışlı spam yorumlar geliyor siteme, adult siteler hep bu ağı kullanıyor.

-

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

Etkisi en büyük ve geçerliliği en fazla olan şeyin kaliteli içerik olduğunu düşünüyorum. Backlink olarakta doğal backlinklerin etkisinin olduğunu düşünüyorum.
Şu seo paketlerinde olan, satın alınan backlinklerin etkisinden çok zarar oluyor. Bunu yalnızca ben değil google çalışanları söylüyor.
Yorum backlinkler
Hacklinkler
Yanlış yönlendirme yapılmış backlinler (Honda Cbr adıyla bağlantı verilip gelen sayfada filmlerin çıkması)
yarardan çok zarara, sıralamada düşmeye neden olur.

İlla ben backlink alıcam deniliyorsa edu.tr tarzı yada kökleşmiş sitelerden alınması gerekiyor. Genelde çoğu düzenbaz satıcı backlink ve tanıtım sayfasına dönmüş sitelerinde backlink veriyor bu da siteniz için zararlı olur.

Edu backlinki nereden alacaksın acaba hocam ? Ya bilimsel derecede geçerli bir makale yazıp edu sitelerin kaynak göstermesini bekleyeceksin ya da hacklink. Edu backlink işi sıkıntı.

İçerik konusunda kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. Katıldığım kısım içeriğin kaliteli olması ancak etkisi en büyük halen backlinkler. Bunu ahrefs'in majestic'in yaptıkları milyonlarca sitelik kelimelik analizler söylüyor ben değil. Kalkı ki ben de kendi çapımda yaptığım çalışmalarda denemelerde bunu net görüyorum.

Kaliteli içerik tek başına pek bir işe yaramıyor.
Kaliteli içerik + kalitesiz backlink inşası yazık ediyor.
Kalitesiz içerik + kaliteli backlink inşası kısa süreli başarı sağlıyor.
Kalitesiz içerik + kalitesiz backlink inşası spama sokuyor.
Kaliteli içerik + kaliteli backlink inşası siteyi kale gibi sağlam yapıyor.
elegance81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Edu backlinki nereden alacaksın acaba hocam ? Ya bilimsel derecede geçerli bir makale yazıp edu sitelerin kaynak göstermesini bekleyeceksin ya da hacklink. Edu backlink işi sıkıntı.

İçerik konusunda kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. Katıldığım kısım içeriğin kaliteli olması ancak etkisi en büyük halen backlinkler. Bunu ahrefs'in majestic'in yaptıkları milyonlarca sitelik kelimelik analizler söylüyor ben değil. Kalkı ki ben de kendi çapımda yaptığım çalışmalarda denemelerde bunu net görüyorum.

Kaliteli içerik tek başına pek bir işe yaramıyor.
Kaliteli içerik + kalitesiz backlink inşası yazık ediyor.
Kalitesiz içerik + kaliteli backlink inşası kısa süreli başarı sağlıyor.
Kalitesiz içerik + kalitesiz backlink inşası spama sokuyor.

Edu.tr'li sitelerden backlink almak için kaliteli içerik gerekiyor. Zaten Kaliteli içerik>backlink'ten dedim. Doğal yollarla alınan backlinklere giriyor bu da. Yani sizin yazdığınız

olayına geliyor. Kısmen aynı şeyden bahsediyoruz ama yollarımız farklı gibi :)

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Edu backlink olayını da takmıyorum artık. Zira sitemdeki yazıların bazılarına Ulakbim ve üniversite sitelerinde yayınlanan tezler dahil olmak üzere linkler var. Bilen arkadaşlar var içeriğim gerçekten kaya gibi sağlamdır, hatta bazı konularda Türkçe yazılmış başka hiçbir makale dahi yoktur. Gel gelelim Google amca nedense 200 kelimelik makaleyi benim yazımın üstüne koyar. Demek ki Türk halkı gibi fazla okumayı sevmeyen, 2-3 cümlede yeter bu kadar öğrendiğim diyen insanların bulunduğu ülkede az yazacaksın. Örneğin paravan bloglardan birine 600 kelimelik makale yazdım, ana sitemdeki yazı ise tam 6.000 kelimeden oluşuyor. İşin ilginci paravan bloga öylesine yazdığım yazı neredeyse 3 yıldır kelimesinde 1. sırada ve her gün o kelimeye 200 civarı hit geliyor. Akademik düzeydeki yazı ise günde 5-10 hit anca görüyor.
Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al