wmaraci reklam

Asp .Net - İş Mülakatım

6 Mesajlar 1.483 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FTHY FTHY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 14 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

.Net eğitimini BilgeAdam'da tamamladım. Eğitimin sonunda BilgeAdamdan gelen yazılımcılar en iyi öğrencileri kendileri için iş mülakatına tabi tuttular. Hem sözlü hem yazılı bir mülakattı. Yazılı mülakatı sorularının bir kopyasını aldım.

Soruları ve soruların cevaplarını blogumda paylaştım:

http://kodblogum.com/net-is-mulakati-sorulari/

.Net üzerine iş başvuruları yapan ve mülakata girecek arkadaşlara çok faydalı olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda .Net öğrenmek isteyen arkadaşların da ne öğrenmeleri gerektiğini buradan takip edebilirler.

kodblogum.com
wmaraci
reklam

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam gerçekten çok faydalı bir konu, bende şuanda bilge adam da .net eğitimi alıyorum daha 120 saat oldu bakalım iyi gidiyor gibi hayırlısıyla güzelce bitiririm inşallah normalde front end işi yapıyorum birde grafik tasarım .net e geçip yazılımcı olmak istedim kursa girdim sorular gerçekten güzel önemli konuların neler olduğu belli oluyor :) Sağolun
hoverpage FTHY

kişi bu mesajı beğendi.

SoftwareDeveloper SoftwareDeveloper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 4 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Sorular başlangıç düzeyindeki bir programcının genel kültür bilgisi seviyesinde.

Yalnız cevaplarda bir şey dikkatimi çekti : Node JS: Front-end gelirştirmede kullanılan bir Javascript kütüphanesidir.

Bu yanlış bir tabir.. Nodejs özellikle backend'de, gerek microservices tarafında, gerek rest api olarak gerekse real-time uygulamalarda oldukça fazla kullanılır. Front end "kütüphanesi" çok yanlış bir cevap olmuş.

php, java, python - django, nodejs, vuejs, reactjs, angularjs, c# asp.net mvc...

FTHY FTHY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 14 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Sorular başlangıç düzeyindeki bir programcının genel kültür bilgisi seviyesinde.

Yalnız cevaplarda bir şey dikkatimi çekti : Node JS: Front-end gelirştirmede kullanılan bir Javascript kütüphanesidir.

Bu yanlış bir tabir.. Nodejs özellikle backend'de, gerek microservices tarafında, gerek rest api olarak gerekse real-time uygulamalarda oldukça fazla kullanılır. Front end "kütüphanesi" çok yanlış bir cevap olmuş.

Hatayı görmen çok iyi oldu. Yazıyı 5 6 ay önce yazmıştım o zamanlar Node.js hakkında çok bilgi sahibi değildim. Düzelteyim hemen yanlış bilgilendirme olmasın. Teşekkürler.

kodblogum.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ercincaglar Ercincaglar Master Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 826
  • Beğeniler 2 / 188
  • Ticaret 40, (%100)
Teşekkürler hocam, gerçekten güzel bir paylaşım olmuş. Sağ olun. Sorularda gayet güzel ve basit gibi geldi.
Kolay gelsin, tekrar teşekkürler.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
interface / abstract tek düze geçilmiş. mülakatı yapan kişi ben olaydım, sadece oradan devam ederdim.. yeni işe başlayacak bir developer'ın hem c#, hem front end hem node.js.. saçmalık silsilesi..

soranın ne kadar deneyimlemişliği vardır :) merak ederim.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al