wmaraci reklam

Asp.Net Url Rewrite

3 Mesajlar 560 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

metehankoray metehankoray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Yazılımcısı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşkar Asp.Net projemde Url Rewrite ile linkleri anlamlı hale getirmeye çalışıyorum. Farklı bir projede yapmama rağmen bunda olmadı. Global.asax ile yapıyorum. Sıkıntı şu şekilde. Normal olarak sitede gözüken fotoğraflar url rewrite ile farklı sayfaya gittiğinde resimler gözükmüyor.
2.Sıkıntı => Url Rewrite ile şu şekilde geliyor. "http://localhost:52122/Paylasim/Slide/1" .Bu normal fakat; üstte ki menüden AnaSayfa'ya tıkladığımda direk AnaSayfa'ya gitmesi gerekirken Link şu şekilde oluyor. "http://localhost:52122/Paylasim/Slide/Home.html" yani bu sayfadan direk AnaSayfa'ya gitmek yerine aynı Link'in üzerine ekliyor. Doğal olarak burada da hata veriyor. Bunun için IIS kaç kullanmak gerekiyor?

wmaraci
reklam

novatasarim novatasarim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
meta base ekle sorunun çözülecektir.

gibi. Birde linklerinin başında ~/ kullan

metehankoray metehankoray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Yazılımcısı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam meta base kullanımını araştırdım.Anladığım kadarıyla arasında linki tanımlayıp "/" işaretinden sonra bir isim tarzı bir tanımlama yapıp bunu farklı bir yerde çağırmamız gibi bir kullanımı var. Bir sorum da şu siteyi henüz yayına almadığım için "base href=" içinde "localhost" olarak link verdim. Şu şekilde "" yayınlama işleminden sonra linkleri normale çevirince sıkıntı çıkartır mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al