wmaraci reklam

ASP.NET - Veri tabanına 10 kayıt sınırı y...

3 Mesajlar 1.014 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

substantial05 substantial05 Karavana Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 46 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar benim bir ödevim var bu ödevin bir kısmında şöyle bir şey yapmam gerekiyor kullanıcı adı, şifre, avatar vs. bunları access veri tabanına kaydettiriyorum fakat sorun şu sınırsız ekleme yapıyor ben 10 kayıt sınırı koymak için hangi komutu kullanmalıyım?

ayrıca fileupload ile resmin filename ini çekiyorum, daha sonra profil sayfasında avatarı nasıl gösterebilirim? iyi forumlar..

wmaraci
reklam

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
Bu limitasyonu tablo düzeyindemi vermek istiyorsunuz yoksa aplikasyon düzeyindemi?

Tablo düzeyinde vermek pek mantıklı yöntem değil lakin aplikasyon düzeyinde, tabloya kayıt atmadan önce bir select atın aşağıdaki gibi;

SELECT COUNT(*) FROM TABLE;

Tablodaki kayıt sayısı size dönecektir, bunu aldıktan sonrada bir if bloğu ile kontrol ediniz.

if(RECORD_SIZE > 10){
//Kayıt atamazsınız limit doldu gibi bir uyarı veriniz
}else{
//INSERT işleminizi yapınız.
}

asp.net in image component'ını kullanıyorsanız .cs dosyanıza bir metod yazın size imajın uygulamadaki full path'ini dönsün;

public String imagePath(Strign pathFromDb){
return "http://localhost:3234/uygulama/" + pathFromDb;
}

bu metoddan donen değeri image component'ınızın source properties'i hangisi ise ona veriniz. Şuan hatırlamıyorum özelliği lakin bu tür bir şey bir kaç projede yapmıştım.

Diğeri ise standart html component'ı img;

gibi;
substantial05

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

substantial05 substantial05 Karavana Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 46 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

Turgay Can adlı üyeden alıntı

Bu limitasyonu tablo düzeyindemi vermek istiyorsunuz yoksa aplikasyon düzeyindemi?

Tablo düzeyinde vermek pek mantıklı yöntem değil lakin aplikasyon düzeyinde, tabloya kayıt atmadan önce bir select atın aşağıdaki gibi;

Tablodaki kayıt sayısı size dönecektir, bunu aldıktan sonrada bir if bloğu ile kontrol ediniz.

asp.net in image component'ını kullanıyorsanız .cs dosyanıza bir metod yazın size imajın uygulamadaki full path'ini dönsün;

bu metoddan donen değeri image component'ınızın source properties'i hangisi ise ona veriniz. Şuan hatırlamıyorum özelliği lakin bu tür bir şey bir kaç projede yapmıştım.

Diğeri ise standart html component'ı img;

gibi;

Hocam yorum için teşekkürler ben en basit şeklinde yapmak istiyorum henüz başlangıç aşamasındayım zaten. amacım 11.kayıt girilmeye çalışıldığında kayıt sınırı doldu diyebilmek. verdiğiniz kodları araştırayım. tekrar teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al