wmaraci reklam

Asp Web Site Projesi Projesi (Veritabanlı) Öneri

14 Mesajlar 1.780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
ASP.Net WebForms üzerinde yazacaksan katmanlı mimari ile yardımcı olabilirim.Yapman gereken ilk şey ne yapacağını belirlemek daha sonra yapacağın web projesinin Frontend ve Backend arayüzlerini tasarlamak veya hazır kullanabilirsiniz.Ardıncan yapacağın projenin veritabanı diyagramını MsSQL yada MySQL üzerinde tasarlayacaksın önerim MsSQL olacaktır.daha sonra benim kullandığım sanada tavsiye edebileceğim N-Tier mimariyi kullanabilirsin.Bu mimarinin katmanlarını oluşturup artık kodlamaya başlayacaksın :)
tetro

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Bullception Bullception WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 38 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlış anlamayın ama hiç bir şey bilmiyorum demişsiniz ve hocanız sizden bir proje istemiş. Hocanız size hiç bir şey öğretmeden direkt proje yapmanızı mı istiyor yoksa hocanız konuları işlerken sizin ilginizi çekmedi ve dersi takip mi etmediniz veya düz lise çıkışlı olup yazılımla alakalı bir üniversite bölümüne mi başladınız?

Bir projeye başlamadan önce en azından bir temelinizin olması gerekli (kullanacağınız yazılım dilindeki yapılara dair). Burada üyeler size nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatabilir fakat kimse ücretsiz bir şekilde kalkıp size proje yapmaz diye düşünüyorum.

İnternet'te bulabileceğiniz yüzlerce konu anlatım sitesi var. Lise döneminde bana çok faydası olan şu siteyi başlangıç yapan birisi için tavsiye edebilirim.

Ayrıca bu dönemde asp ne alaka onuda anlayabilmiş değilim.
tetro

kişi bu mesajı beğendi.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.kodyazan.com/MakaleDetay/1162/CSharp-ile-Halisaha-Otomasyonu

neler yapman gerektiğine dair güzel bir analizi var :)

--

buradaki kaynak kodlarıda inceleyebilirsin. .net olduğu için işini görecektir

https://github.com/mrabdullahsahin/hali-saha-rezervasyon-sitesi/tree/master/saham
tetro

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

tetro tetro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 62 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
WmOptimize Site için teşekkürler :) Kesinlikle haklısınız hocam fakat okulda çok şey öğrenemiyoruz bu sebeple okul yüzünden vize final quiz'ler falan derken normal kendimizi geliştirmeye zamanımız kalmıyor yazın en azından temelimi oluştururum inşallah :)

Blacksheep Hocam web sitesi boş bir site üzerinden tasarlanarak gidecek işte hocamız mssql istedi onunla devam edeceğiz :) Bilgiler için teşekkürler hafta sonu daha çok araştıracağım :) Çok kodluk bir kısım yok hocam proje basit aslında PROJE: 3 veya 5 adet halı saha var ve saha 1 şu saatte dolu ise tabloda bu saatte burası doludur lütfen başka saha veya saat seçiniz yazacak yada hocamızın dediği gibi dolu olan yerleri tablo otomatik gösterecek :)

Bullception Hocam meslek çıkışlıyım fakat hocamız çok hızlı geçiyor ve detayına inmiyor benim canımı sıkan'da o öğrendiniz mi öğrenmediniz mi onu anlayarak gitmiyoruz yapıyor geçiyor ama benim buna hevesim var öğrenmek istiyorum. Bir'de hocamız 1.sınıfta kaldığı yerden devam ediyor yani baştan başlamak yok 2.sınıfım ve geçen sene nerede kalmış ise oradan devam ediliyor ve ben 1.sınıfta başka okulda idim eski okulda ki hocamız hiç bir şey bilmiyordu zaten ben de okula yeni gelince yabancı düştüm okula. Herkes eski projesini getirip verecek üstünde sadece bir kaç değişiklik yapacak bu yüzden haksızlık olarak görüyorum ama neyse. durum böyle hocam :) C# Web sitesi üzerinden gidiyoruz işte hocam :)

YazılımMimarı Hocam bilgiler için çok teşekkürler hafta sonu detaylı bakacağım :) biliyordum sonuçta burada en azından kaynak atıpta yardımcı olunacağını bu forumdan hep ümidim vardır teşekkürler :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al