wmaraci reklam

Arkadaşımın Müthiş Bir Fikri Var

13 Mesajlar 2.222 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BeyinBedava BeyinBedava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhabalar

Başlıkta belirttiğim gibi ' Arkadaşımın Müthiş Bir Fikri Var :) '

Aklına enteresan fikirler gelir hep.Bana da sürekli söyler.Ama bu fikrini ciddi çok beğendim.Söylediği gibi de zihnimde türettikçe türettim.Bende yeni özellikler düşündüm.Play store uygulaması.Ama çok iyi bir şey.Ancak bizi aşan bir şey.Yani gerek maddi olarak gerek uygulama yönünden imkansız.

Yani maddi ve lobi meselesi.10 güne tekrar oturacağız.Bu konuyu detaylıca konuşacağız.Gerçi fikir onun ama benim gözlerimin önünde beliren alevler var bildiğiniz :laugh: Yani hem çok sevdim hemde onun düşünemediklerini düşündüm.

Konumuza gelecek olursak, bu konuyu çok önemli birine bahsedeceğim.Yani düşündüğüm tek isim.Ancak nasıl yapmalıyım ? Yani atıyorum adama projeyi anlattım.O da bana beğenmedim.Tutmaz bu diyebilir. :)

Biz yanından ayrıldıktan sonra kendisi yapabilir.Yani patent konusunu konuştuk.Ama nasıl patent alacağız.Hadi aldık diyelim,nasıl sağlam olacak.Yani biz patent aldığımız halde de bu işi belkide yapabilir.

Şimdilik sadece gizli kamera yapmayı düşünüyorum :D Yani yarın bir gün sıkıntı çıkarsa,video elimizde olur.Patent konusu nasıl işliyor ? Patent alıp işi tamamen sağlama nasıl alabiliriz ?

wmaraci
reklam

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)
:) Kameraya çekseniz dahi yasal olarak kullanmak için ekstra izin almanız gerek bu sefer beni izinsiz kaydetmişler diye karşı dava açarsa geçmiş olsun. Çok görüyorum herkesin fikri var herkesin fikri muhteşem ama tutmuyor işte :( ciddi anlamda yatırım gerekiyor sadece fikir binanın temelini oluşturuyor pazarlaması da aynı şekilde öyle eğer aranızda kod bilmeyen var ise çok çok çok çok daha zor bu durum. Durum hem parasız hem bilgisiz oluyor tek varlığı bir fikri durumu oluyor :(

Ben yine de diyeyim sosyal medya platformu gibi bir şey ise artık o tutmaz onu geçin. Eğer oyun felan ise o zaman bi heyecanlandırır çünkü oyun daha geri dönüşü olan direkt yatırımlık bir skalada bulunuyor.
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Kameraya çekseniz dahi yasal olarak kullanmak için ekstra izin almanız gerek bu sefer beni izinsiz kaydetmişler diye karşı dava açarsa geçmiş olsun. Çok görüyorum herkesin fikri var herkesin fikri muhteşem ama tutmuyor işte ciddi anlamda yatırım gerekiyor sadece fikir binanın temelini oluşturuyor pazarlamasa ise her şey eğer aranızda kod bilmeyen var ise çok çok çok çok daha zor bu durum.

Haklısınız :D Cidden kafamı bu konu çok karıştırıyor.Yok proje ciddi çok iyi.Yani ülkede olmayan bir şey ve kullanan insanların kötü bir şey deme ihtimali olmayan bir şey :) Ama dediğim gibi bizi aşan bir şey maalesef

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Emin olun bu fikir sadece size gelmemiştir o yüzden çaldırmaktan korkmayın. Patent olayları falan fikirlere işlemez gerek yok korkuyorsanız kendiniz oturup yapacaksınız yoksa el mahkum anlatacaksınız
serhanyaprak Uygar77 Disco

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Patent artık çok spesifik konularda alınabiliyor. Şöyle bir uygulama fikrim var, kimse çalmasın tarzında bir şey imkansız.
Hatırlıyorum bir ara bir Türk websitesi açmanın patentini mi fikir haklarını mı ne almıştı. Ama tabi almakla olmuyo, hiçbir sonuç elde edemedi :D

• Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumlardan anlaşıldığı üzerine konuşacağım kişinin insiyatifine kaldık. :)

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Bir avukata danışın, gizlilik sözleşmesi vb. bir şey ile çözülür bu sorun.
Napoleontr kemalunlu70 BeyinBedava

kişi bu mesajı beğendi.

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)
bendede çok güzel bir fikir var uygularsam amazonun sahibi kadar zengin olacağıma %100 eminim ama uygulayacak kadar yazılım bilgim yok :(
kdrucr yusufgulsecen kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

Napoleontr Napoleontr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 113 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Yaptıracağın yere Noter ile imzala veya Noter den fikirin patentini alabilirsin 🙂 j700 sende aynısını yapabilirsin profesyonel insanlar ile calisabilirsin ya da melek yatırımcılara kurban ol 🙂 yarışmalar var
BeyinBedava

kişi bu mesajı beğendi.

Uygar77 Uygar77 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 17 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Projene çok inanıyorsa o zaman temelini atmak için çaba harca sonra sponsor derdine düşersin. En azından uygulamaya geçirecek maddiyata ulaş ufakta olsa
BeyinBedava

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al