wmaraci reklam

Başka bir dile mi geçmeliyim veya pythonu hangi alanda kullanmalıyım?

7 Mesajlar 936 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ozan15 ozan15 Security Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hocalarım bir süredir Python ile ilgileniyorum. Birçok frameworku ile uğraştım ilgilendim , araştırdım. Ama bir süre sonra dilde çok gelişmediğimi fark ettim. Çünkü o kadar çok framework var ki ondan ona atlıyorum (bir amacım olmadığı için)

Yazılım mantığımı gelişitmek için başka bir dile mi geçmeliyim veya pythonu hangi alanda kullanmalıyım ?

wmaraci
reklam

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de araştırmıştım bir ara herkesin söylediği şey şu ki
"Ne istiyorsun? Hangi alanda iş yapmak istersin?"
Yani siz ne yapacaksınız, Python'u hangi amaçla kullanmak istiyorsunuz? Hangisi Hoşunuza gidiyor?

Python üzerinden webte geliştirilir, masaüstü uygulama da

>_<

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Şimdi öncelikle öğrenmen gereken şey programlama mantığıdır. Programlama dillerinin büyük bir kısmının çalışma mantığı aynıdır. Örneğin nesne tabanlı bir programlama dilini tam anlamıyla hakim hale gelirseniz, diğer nesne tabanlı dillere de kısa süre içerisinde adapte olabilirsiniz.

Burada dediğim gibi önemli olan bir programlama dili ile programlama mantığını sıfırdan ileri seviyeye kadar öğrenmektir. Elbette bir hedefin varsa o alandaki ile başlaman daha faydalı olacaktır ama hedefin olmadığı için bir tane seçip başlaman yeterlidir. Örneğin java diline başlayıp, javayı gerçekten her anlamı ile öğrenmeye çalışırsanız, daha sonra başka bir dile geçtiğinizde o dilin syntax'ına vs. bir süre içerisinde adapte olursunuz. (elbette her dilin kendine avantaj sağladığı fonksiyonları vs. vardır bunları ayriyetten gerektiğinde öğrenmek gerekebilir.)

Aynı zamanda birçok kişinin yaptığı yanlışların başında da algoritma mantığını önemsememek gelmektedir. Program yazmak istiyorsanız ve kendinize özgün, geliştirilecek ve gerçekten fark yaratacak şeyler ortaya koymak istiyorsanız, algoritma mantığınızı da bir yandan geliştirmeye çalışmalısınız.
ishana MehmetMasa ozan15

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
veri bilimi için Python
Masaüstü c# Java daha uygun
Mobil Java Swift react native flutter daha uygun
Web c# Java Python node.js Ruby php
Oyun c# Java c++
Kendi alanına göre seçebilirsin
ishana

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
iyi geceler. Bir programlama dilini öğrenmeyi seçmeden önce projenizi veya çözmek istediğiniz problemi belirlemelisiniz. probleminizi belirledikten sonra da hangi programlama dili ile çözülebilir? sorusunu sorarak öğrenmeniz gereken programlama dilini öğrenirsiniz. Simurg arkadaşımız kısaca özetlemiş zaten. sizin projeniz nedir veya çözmek istediğiniz problem? onu netleştirin önce...

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

kodaylak kodaylak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** U**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Öyle fazla daldan dala atlamamak lazım. Sonra hiçbir şey bilmiyor hissi yaşatıyor insana. (yaşadım ve hâlâ yaşıyorum) İstediğiniz bir alan üzerine uzmanlaşmaya bakın, diğer konular üzerinde de fikriniz ve az da tecrübeniz olsun. Her şeyi öğrenmek mümkün değil hele de sürekli olarak gelişen yazılım sektöründe imkansız.

Arkadaşların dediği gibi algoritma mantığı önemli. Programlama dilini ise bir amaç olarak değil "araç" olarak görmek gerek.
ishana

kişi bu mesajı beğendi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
İlgilenmek ve araştırmak yeterli değil programlama öğrenmek için. Proje geliştirmeniz gerekiyor. Göreceksiniz ki anlatılanlar aslında işin çok ama çok küçük bir kısmı. Proje geliştireceğim derken ciddi emek ve uzun zaman isteyen projelerden giriş yapmayın. Örneğin ilgi alanınıza göre küçük çaplı uygulamaların/sitelerin bir benzerini yapmaya çalışın. Var olan projelerde eksik noktaları tespit edip daha iyisini projenizde uygulayın.

Bu sayede hem portfolyonuza onlarca küçük ama iş gören proje eklemiş olacaksınız, hem de saatlerce video izleyerek elde edemeyeceğiniz bilgiyi/tecrübeyi elde etmiş olacaksınız.

Python'a geçiş yaptığınıza göre algoritma vb. teorik konularda eğitim aldığınızı ve kendinizi geliştirdiğinizi varsayıyorum. Temel programlama eğitimi aldım fakat kendimi geliştirmek için ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız kendinize bir alan belirleyin ve bol bol proje geliştirin.
vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al