Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Beyin Fırtınası

Neden birlikte projeler yapmıyoruz? Efsaneler yaratmıyoruz?

Okunmamış 21 Aralık 2018, 23:47
MediaRaizo Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: Yu... Öz...
Ticaret: 3, 100%
Alıntı:
Mecanique Adlı Üyeden Alıntı
Düşünce güzel fakat kararlı kişiler ile yola çıkılmadıkça çok zor. Devamlılık, istikrar, azim..

Bir de biz Türkler ben merkezliyiz biraz.. BEN yaptım BEN başı çekmeliyim BEN im sözüm geçerli olmalı demeyen bir ekip.. Neler olmaz ki. iconlive'ın örneğini farklı bir anlatı ile biliyorum ama doğru 100 liranın 99'unu reklama yatırmadıkça kazanmak zor. Envato bile hala reklam veriyorsa bu projenin daha çok reklam vermesi lazım.

Ama hayal etmek başarmanın yarısıdır lafını da çok severim.. Yani "death to the world boss"
Hayatta benim kadar tokat yiyeni yoktur hocam. Ama herzaman bırakmamayı öğrendim, daha güçlü kalktım ayağa. Dediğin gibi yol arkadaşları bulmak çok çok zor. Ama şunu da bilmek lazım, yönlendirende önemli. Evet herkes olaylara daha başka açılardan yaklaşıyor. Ama bunu da yönetmek elimizde.

Hayırlısı
Mecanique bunu beğendi.
Okunmamış 21 Aralık 2018, 23:55
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
PrismaCSI

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Ad, Soyad: Me... Gö...
Ticaret: 9, 100%
Ülkemizi kötülemeyin...

Ülkeden çıkan pek çok global ürün var hepside süper yerlerde tek sıkıntıları reklam yapmadıkları için bilinmemeleri çünkü ihtiyaçları yok adamlar kurumsal takılıyor Son kullanıcı ile uğraşıp elalemin nazını kimse çekmek istemiyor haliyle

Var olan bir global ürünün çakmasını yapmayın da ne yapıyorsanız yapın. Önemli olanda bu zaten
Okunmamış 22 Aralık 2018, 00:04
WM Aracı

Muhakkak vardır, ben işin o tarafında değilim. Bende global olayım ama buradan çıktığımı unutmıyım. Global oldular tamam en iyi örnek Nevzat Aydın adam aldığı parayla işten ayrılmış çalışanları dahi çağırarak 27 milyon dolar para dağıtmış. sizlerle birlikte başardım diye. Yani ben elimden tutun kaldırın kaygısında değilim. Gelin herkes bişey yapsın, diğerleri de elinden birşey geliyorsa yapsın
Okunmamış 25 Aralık 2018, 21:57
WM Aracı

Aklıma fikir geldikçe buradan yazacağım belki gören olur tamam yapayım diye zıplar. Umarım da başarılı olur. Belki ben bile başlayabilirim.

3 Boyutlu Avm. Unity kullanılarak herhangi varolan bir avmnin 3 boyutlu hali hazırlanır. Ve kullanıcılar herhangi bir avmde gezip döndükten sonra bu avmye online şekilde bağlanıp buradaki ürünleri dostlarına gösterir isterse alışveriş bile yapabilir. AVMlerde her mağaza bunun için aylık bir ücret öder, oralara destekçi bir backend kurulabilir. Bence devir teknoloji devri bu da uygulanabilecek bir model.

Tabi uygulama için önce bir avm bulup onunla anlaşmanız lazım. Bu fikir daha da geliştirilebilir, reklama ihtiyaç duymazsınız avm sizin reklamınızı zaten yapacaktır. Akıllı AVM

Saygılar
MuhammedArslan bunu beğendi.
Okunmamış 26 Aralık 2018, 09:25
WM Aracı

Ad, Soyad: Ka... Mı...
Ticaret: 1, 100%
Uzun dönemli düşünen kişileri bulmak zor hocam ya Kafaların uyuşması kolay da meyveleri 5 yıl sonra yemek yerine adsense kazancını düşünüyolar.
Okunmamış 26 Aralık 2018, 10:27
WM Aracı

Alıntı:
yaerna1 Adlı Üyeden Alıntı
Uzun dönemli düşünen kişileri bulmak zor hocam ya Kafaların uyuşması kolay da meyveleri 5 yıl sonra yemek yerine adsense kazancını düşünüyolar.
Ama sonuçta o adsenseyi de çoğu bulamıyor, ayrıca bir proje yapmak adsense almaya karşı bir durum değilki yine yap. Ama orjinal birşeyde yap herkesi imrendir
Okunmamış 26 Aralık 2018, 10:30
HasanSorumli Adlı Üyenin Avatarı
Edep aklın sûretidir.

Ad, Soyad: Ha... So...
Ticaret: 7, 100%
dediğiniz platformlar benzer projeler yapınca özenti gibi laflar çıkıyor önce önyargıları aşmamız gerek
Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
Okunmamış 26 Aralık 2018, 10:36
WM Aracı

Alıntı:
HasanSorumli Adlı Üyeden Alıntı
dediğiniz platformlar benzer projeler yapınca özenti gibi laflar çıkıyor önce önyargıları aşmamız gerek
Ben size projeyi klonlayın demiyorumki hocam mesela mixer, twitchden sonra çıkan bir proje ama oda tuttu. Kimsede burun kıvıramadı. Benimki bir örnek, özgün bir fikir bulup onuda yapabiliriz.
HasanSorumli bunu beğendi.
Okunmamış 26 Aralık 2018, 10:38
HasanSorumli Adlı Üyenin Avatarı
Edep aklın sûretidir.

Ad, Soyad: Ha... So...
Ticaret: 7, 100%
var birçok proje var dediğiniz gibi ama bizim milleti biliyorsunuz nasıllar bu yüzden kimse kalkışmıyor
Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
Okunmamış 26 Aralık 2018, 10:46
WM Aracı

Alıntı:
Alıntı:
var birçok proje var dediğiniz gibi ama bizim milleti biliyorsunuz nasıllar bu yüzden kimse kalkışmıyor
Hocam asıl algı burada, eminim bu forumda birilerinin düşündüğü fikri başkaları yaptı ve bende bunu düşünüyordum dedi o kişi.
Bu şöyle oldu, bu bunu yaptıyı bırakmamız gerekiyor ne yazık ki. Keşke herşey o kadar basit olsa bu hayatta. Bazı şeyler gerçekten uzak kalıyor haklısınız ama düzelebilecek çok element var. Phpyle yapılmış bir framewprk çıkıyor herkes hurra ona. Başka hiçbirşeyle ilgilenmiyor. Ya sende bi tane geliştir, yapabilirsin yapamayacağın birşey yok ki. Madem framework ne biliyorsun sende yap
HasanSorumli bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Beyin Fırtınası