wmaraci reklam

Büyük sermaye ile web site önerileri

6 Mesajlar 845 Okunma
wmaraci reklam

oneyazar oneyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 126 / 156
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar 100bin TL 3 ortaklı bir proje yürüteceğiz sermaye hazır toplandı sunucu alındı aslında benim sizlerden öğrenmek istediğim aklımızda bir proje var ama son zamanlarda googlenin türkçe sitelere tbm oranlarını görünce farklı hatta yabancı içerikli bir site yapmaya karar verdik . Ben yinede birdaki arkadaşların bilgisine güvenerek bir kaç şey öğrenmek istiyorum .
1 . Siteyi türkçemi yapalım ingilizcemi
2 . Genel konulumu nichmi olsun
3 . En çok hangi sektörler adsense den çok kazanıyor .

Ayrıca yabancı içerikli siteler için sunucuyu yurt dışında mı almak lazım türkiyedekilerlede olurmu , hedeflediğimiz günlük hit tekil ziyaretçi 100 k zaten var olan hesaplarımız dan bu kitleyi çekiyoruz . 100 k nın tahmini adsense kazancı ne olur sektör hacim tahmin öneri domain önerisi vs vs her türlü önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
Ayrıca yabancı veya Türkçe en çok tbm veren kelimeler ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Türkiye’den de sunucu olur fakat hedef kitleniz örneğin avrupa ise hollanda fransa falan alın, almazsanız da ölümcül bir etken değil.

Tbm ise Türkçe site açtınız diyelim. 100k hit var ama sayfa görüntüleme önemli. Yani giren kişi 1 sayfa da gezebilir 10 sayfa da gezebilir. Bu sebeple hit değil sayfa görüntüleme üzerinden gitmemiz gerek. Ortalama 3 sayfa gezerse günde 300k sayfa görüntüleme olur. Bu da yaklaşık aylık 25-30bin tl adsense kazancı demek. İngilizce almanca veya Türkçe bile olsa iyi bir sektördeyseniz 2-3 katına kadar çıkar kazanç.
oneyazar

kişi bu mesajı beğendi.

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
Sıfırdan websitesi işine girmenizi önermem. Özellikle bu kadar yüklü sermaye ile çok riskli olur. Tavsiyem; r10 platformu üzerinde profesyonel site satışları mevcut. Aylık 35.000 tl getirisi olan sitenin satışınıda gördüm, aylık 5.000 tl getirisi olan sitenin satışınıda. Bir göz gezdirin, bu sermaye ile satın alabileceğiniz güzel getirisi olan siteler mevcut, hazır alın.
oneyazar

kişi bu mesajı beğendi.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Sosyal medya tarzı bir şey yapabilirsiniz...ingilizce tabi.

Ama sadece belli bir kesimi ilgilendirirse iyi olabilir.

Çok basit bir yorumda bulundum ama sadece sosyal medya olmayacak şekilde bir site...

Örneğin finans konulu bir blog açarsınız ama üye olanlar kendine özel bölümde analizlerde, tahminlerde vs. bulunabilecek.

Anlamışsınızdır umarım.
oneyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

omertarik omertarik Html - CSS - Python Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .py
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 2 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer bilginiz varsa İngilizce site kurmanızı şiddetle öneririm. İngilizce Niche sitelerde TBM oranları çok yüksektir.
Bence Türkçe en çok TBM veren kelimeler ; SEO [tbm olarak en fazla 2.5 TL gördüm] ve Finans [Özellikle forex sektörü çok yüksek TBM oranlarına sahiptir.]
Bence İngilizce en çok TBM veren kelime ; Sigorta [Özellikle yabancı ülkelerde sigorta fiyatlarının çok olması web site TBMlerinide etkilemektedir.]

Düzenleme ; sunucu olarak yabancı lokasyonlu alabilirsiniz.
oneyazar

kişi bu mesajı beğendi.

oneyazar oneyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 126 / 156
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkürler güzel öneriler geliyor notlarımı alıyorum . Önerilerin devamını bekliyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al