wmaraci reklam

Dropshipping ile ilgili takıldığım noktalar - Vergi Levhası

19 Mesajlar 1.900 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Nginx Nginx sosyomarkt.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 18 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar öncelikle iyi forumlar dilerim.

Yaklaşık 2 yıldır instagram üzerinden dropshipping yapmaktayım bildiğiniz klasik bir butik sayfasıyım. Geçenlerde gördüğüm bir konu üzerine farklı bir alana atılmaya ve işi instagram dışına websitesine taşımaya karar verdim. Gireceğim sektör ile alakalı araştırma da bulundum herşey süperdi derken n11 , onlinepazar hepsiburada gibi sitelere de aslında ürün ekleme lüksümün olduğunu gördüm fakat sorun şu ki vergi levhası v.s. isteniyor. Vergi levham yok bu alanda takılıyorum.

-Vergi levhası en basitinden bu sitelerde satış yapmak adına nasıl alabilirim?
-Vergi levham olmadan bu sitelerde hiç satış yapma şansım yok mu ?

Bu soruları soruyorum fakat amacım vergi kaçırmak değil 19 yaşında bir kardeşinizim sadece bilgi almak amaçlı soruyorum.

wmaraci
reklam

cylnmerve cylnmerve Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 47 / 115
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam dediginiz konu üzerine bir bilgim yok ama butik sayfasıysanız butikelbise.com domaini elimde bulunmaktadır Size çok iyi kazançlar elde ettirebilir. Site halini alırsa.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
DenizDemirci Maliye denetimleri sıklaştırdı. Tek bir şikayete yüklü ceza alırsınız. Bence dikkat etmelisin.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 18 / 16
  • Ticaret 3, (%100)

narinhosting adlı üyeden alıntı

DenizDemirci Maliye denetimleri sıklaştırdı. Tek bir şikayete yüklü ceza alırsınız. Bence dikkat etmelisin.

Uyarınız için teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

burakozsaka burakozsaka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
N11 gibi pazar yerlerinde satış yapmak için şirket açmanız gerekmektedir.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Vergi levhası için bildiğim kadarı ile bir şahıs şirketi kurmanız gerekli. O tür sitelerin vergi levhası olmadan satışa izin verip başlarına bela alacağını sanmam.

ismaildondu ismaildondu www.ismaildnd.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Dropshoping olayı sorunlu hocam hiç ama hiç girmeyin ekim nazım kaya diye bir adam var bu ünlü etti türkiyede yok para kazanıyoruz yok şey adam 100 doların peşine düşmüş villaları var sözde dropshopingden kazanmış dediğim gibi eğitim setini alsanız veya almazsanız bir şey değişmez dropshopinge kar amaçlı gireceksiiz fakat 7 8 ayda kendinizi zor amorti edersiniz oda zor bir çok tanıdığım var ve hiç biri kar elde edemedi sandığınız gibi kolay değil artık facebook reklamları işe yaramıyor instagram işe yaramıyor inanın bana instagramda butik sayfası açsanız daha erken amorti edersiniz çok kötü bir iş dropshoping işi her türlü zarar edersiniz ve ödeme almak sıkıntılı

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Vergi mükellefi olmaktan korkmamalıyız. Vergi mükellefi olmanın avantajları vardır her zaman.

Artık e-ticaret sitelerinde ETBIS kaydı zorunluluğu var mesela. Bu da vergi mükellefi olmayı gerektiriyor.

Müşteriler açısından bir güvencedir her zaman. Ürün garantisi, iade prosedürleri gibi konularda artık tüketiciler daha bilinçli.

Bulunduğunuz yerde mevcut olan vergi dairesine gittiğinizde size gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır zaten. Açılışı kendiniz yapabilirsiniz maliyet açısından. Ama aylık olarak muhasebeci tutmalısınız.

Kendinize göre maliyetleri hesapladığınızda böyle bir işe girip girmemek konusunda net karar verme imkanınız olur.

Şimdiden hayırlısı olsun dileklerimle, kolay gelsin.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 18 / 16
  • Ticaret 3, (%100)

ismaildondu adlı üyeden alıntı

Dropshoping olayı sorunlu hocam hiç ama hiç girmeyin ekim nazım kaya diye bir adam var bu ünlü etti türkiyede yok para kazanıyoruz yok şey adam 100 doların peşine düşmüş villaları var sözde dropshopingden kazanmış dediğim gibi eğitim setini alsanız veya almazsanız bir şey değişmez dropshopinge kar amaçlı gireceksiiz fakat 7 8 ayda kendinizi zor amorti edersiniz oda zor bir çok tanıdığım var ve hiç biri kar elde edemedi sandığınız gibi kolay değil artık facebook reklamları işe yaramıyor instagram işe yaramıyor inanın bana instagramda butik sayfası açsanız daha erken amorti edersiniz çok kötü bir iş dropshoping işi her türlü zarar edersiniz ve ödeme almak sıkıntılı

2 Yıldır bu işi yapıyorum zaten bi eğitim vs aldığım o arkadaşın yaptığı amazon işi sanırım ilgilenmiyorum o konuyla fakat kara geçen arkadaşlarım var.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Vergi mükellefi olmaktan korkmamalıyız. Vergi mükellefi olmanın avantajları vardır her zaman.

Artık e-ticaret sitelerinde ETBIS kaydı zorunluluğu var mesela. Bu da vergi mükellefi olmayı gerektiriyor.

Müşteriler açısından bir güvencedir her zaman. Ürün garantisi, iade prosedürleri gibi konularda artık tüketiciler daha bilinçli.

Bulunduğunuz yerde mevcut olan vergi dairesine gittiğinizde size gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır zaten. Açılışı kendiniz yapabilirsiniz maliyet açısından. Ama aylık olarak muhasebeci tutmalısınız.

Kendinize göre maliyetleri hesapladığınızda böyle bir işe girip girmemek konusunda net karar verme imkanınız olur.

Şimdiden hayırlısı olsun dileklerimle, kolay gelsin.

yilmaz70 değerli ve açıklayıcı yorumunuz için teşekkür ederim. Benim takıldığım nokta sadece daha henüz üniversite öğrencisiyim tereddüt ediyorum açıkcası ve nasıl bir gidişat izlerim bilmiyorum.

iyi forumlar.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
bu işleri türkiyede 1000 lerce kişi yapıyor. Youtube üzerinde bir çok video çekildi bu yolla para kazanılmayacağına dair. Nasıl para kazanılırdan ziyade nasıl kazanılmadığını anlatan bir çok video çekildi. Türkiyede yurtdışı üzerinde yer alan bir site üzerinde satış yapmak çok maliyetli olucaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al